Češi zdolali i Jordánsko a vyhráli domácí turnaj, zářil mladík Krejčí

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Čeští basketbalisté zakončili přípravný turnaj v Praze výhrou nad Jordánskem 98:67. První herní test před zářijovým startem na mistrovství světa v Číně zvládli svěřenci Ronena Ginzburga bez porážky. Nejlepším střelcem vítězů byl devatenáctiletý Vít Krejčí s 15 body. Příští týden od pátku do neděle se představí v Hamburku proti Polsku, Německu a Maďarsku.

Jordánci, kteří prohráli oba předchozí duely na turnaji a s Polskem dokonce o 41 bodů, drželi s domácím výběrem krok do osmé minuty. Na začátku sice česká hvězda Satoranský připravil lahůdkově zakončení pro Hrubana i Balvína, sám pak přidal pět bodů, ale tým z Blízkého východu se držel ještě do stavu 14:14.

Potom ale Bohačík trojkou odstartoval dvanáctibodovou českou šňůru zakončenou na začátku druhé čtvrtiny trojkou kapitána Pumprly. Český náskok se v prvním poločase vyšplhal až na 19 bodů a diváci mohli vidět například krásnou přihrávku Šiřiny mezi nohama na Krejčího, který zakončil smečí. Právě devatenáctiletý benjamínek týmu si pak během šesti minut stačil vylepšit bilanci na deset bodů.

Český basketbalista Tomáš Satoranský v utkání s Jordánskem

Trenér Ginzburg protočil ve hře všech třináct hráčů ze soupisky pro zápas a poprvé se zapojil i Mareš. Na turnaji nehráli z nominované patnáctky jen rekonvalescent Kříž a nemocný Schilb. Všichni hráči se zapsali mezi střelce včetně Mareše, který v minulých dvou duelech nehrál.

Náskok domácích narostl i na 34 bodů, Jordánci jej pak dokázali ještě snížit. Přestože jen těsně Češi nedosáhli na stobodovou hranici, dvojcifernou bilanci mělo nakonec pět českých střelců - vedle Krejčího i Peterka (13), Bohačík, Pumprla a Puršl (všichni 10).

Český basketbal Cup mužů v Praze:

ČR - Jordánsko 98:67 (23:14, 56:37, 78:49)

Nejvíce bodů: Krejčí 15, Peterka 13, Bohačík, Pumprla a Puršl po 10 - Ibrahim 16, Alavádí 13, Aldvajrí 12. Fauly: 17:18. Trestné hody: 18/11 - 12/8. Trojky: 11:7. Doskoky: 35:41.

Polsko - Tunisko 64:75 (16:21, 32:34, 47:60).