28. listopadu 2023 • 09:33

LeBron překonal další rekord NBA. Radost mu zkazila nejvyšší porážka

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Osmatřicetiletý LeBron James překonal další rekord basketbalové legendy Kareema Abdula-Jabbara. V NBA odehrál včetně zápasů play off už 66 319 minut, čímž o 22 minut předčil svého předchůdce. Los Angeles Lakers ale podlehli na palubovce Philadelphie 94:138 a prohra o 44 bodů je pro Jamese nejvyšší porážkou v kariéře.

„Dnes to bylo hodně špatné. Propadli jsme v obraně na trojce. Oni proměňovali své střely a je třeba je ocenit. Musíme změnit hodně věcí, aby se to neopakovalo,“ řekl James. Nejlepší střelec v historii NBA v zápase zaznamenal 18 bodů. Dosavadní nejvyšší Jamesovou prohrou od začátku kariéry v roce 2003 byla porážka o 42 bodů s Indianou v roce 2019.

O sedmý úspěch Philadelphie ve vzájemných zápasech za sebou se zasloužil zejména Joel Embiid, který si připsal triple double za 30 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí. „Je to můj oblíbený soupeř,“ připustil nejužitečnější hráč minulého ročníku, jehož vzorem byla někdejší hvězda Lakers Kobe Bryant. Sixers si v zápase pomohli 22 trojkami, pět z nich dal Tyrese Maxey, který byl s 31 body nejlepším střelcem zápasu.

Obhájce titulu Denver i bez tří hráčů základní sestavy včetně Nikoly Jokiče porazil Los Angeles Clippers 113:104. Blýskl se hlavně Reggie Jackson. Náhradní rozehrávač Denveru, kterému chyběli také Aaron Gordon a Jamal Murray, se pod vítězství podepsal 35 body a 13 asistencemi. Proti svému bývalému klubu trefil 15 z 19 střel a předvedl čtvrtý nejlepší střelecký výkon kariéry.

Další zkušený hráč DeAndre Jordan, který nejslavnější období prožil právě v Clippers a v poslední době sbírá starty jen po minutách, se prosadil 21 body a 13 doskoky. Byl to pro něj nejlepší zápas od sezony 2018/19. Za Clippers dal 31 bodů Kawhi Leonard.

Indiana překvapivě zaváhala doma s Portlandem a prohrála 110:114. Blazers dotáhl k výhře 34 body Jerami Grant, Malcolm Brogdon přidal 24 bodů. Za Indianu, které tentokrát nevycházela střelba za tři body, dal Tyrese Haliburton 33 bodů.

V souboji dvou nejhorších týmů ligy zvítězil Washington nad Detroitem 126:107 a ukončil sérii devíti porážek. Pro Wizards to byla teprve třetí výhra v ročníku. Kyle Kuzma se na vítězství podílel 32 body, 12 doskoky a osmi asistencemi.