7. října 2012 • 13:25

Kouč Děčína o zranění Houšky: Byla to hrozná rána, byli jsme všichni v šoku

Autor:
Jakub Houška utrpěl těžký otřes mozku, podle lékařů by však měl být v pořádku
TOP VIDEA
SE SIMONOU... a Radkem Dudou: Jágr nastoupí za Zlín. Růža mě chlebem a solí nevítal. A kde jsou nejhezčí fanynky? SE SIMONOU... a Radkem Dudou: Jágr nastoupí za Zlín. Růža mě chlebem a solí nevítal. A kde jsou nejhezčí fanynky?
KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba? KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba?
VŠECHNA VIDEA ZDE

ROZHOVOR | VIDEO | K takové situaci v basketbale příliš nedochází. O to více tvrdý pád a zranění děčínského basketbalisty Jakuba Houšky všechny šokovalo. „Stáli jsme tam všichni jako opaření a byli v šoku. Někteří takovouto situaci viděli poprvé v životě. Toto se v naší hře moc často nestává,“ netajil zaskočení i kouč Pavel Budínský.Ten pád byl velmi nebezpečný, co přesně se pak stalo?
„Jakubovi zapadl jazyk a měl tržnou ránu v oblasti spánku. Při prvním výjevu ležel v tratolišti krve a byl v bezvědomí. Seběhla se k němu spousta lidí, náš masér a hlavně pardubický doktor Petráň, který mu uvolnil dýchací cesty. Byť říkal, že byl od Jakuba hodně pokousaný, přivedl ho k vědomí.

Jak to vypadalo dál?
„Pak přijela záchranka a stabilizovala ho. V nemocnici pak prošel CT hlavy. Bylo tam podezření na zlomenou klíční kost, proraženou lebku, takže jsme čekali, zda se ty katastrofické scénáře nenaplní. Naštěstí ne.“

Při odjezdu z haly však už byl při vědomí, že?
„Ano, jen byl otřesený. Měl těžký otřes mozku, ale byl schopen komunikace. Hlavně že se probral z bezvědomí, to bylo v tu chvíli nejdůležitější. Že tu první pomoc dostal včas.“

Bavili jste se pak o tom s Coreym Muirheadem?
„Mluvili jsme o tom. Coreyho však z ničeho neviníme, to byla normální zápasová situace, bohužel nešťastná pro Jakuba. Blokoval jen jeho snahu zasmečovat a bohužel tím, že tam u něj byli dva hráči, tak byla na Jakuba větší síla. Nevypadalo to dobře, ztratil balanc a padl nekoordinovaně na hlavu. Byla to obrovská rána. Corey z toho však byl otřesený stejně jako my všichni.“

Dá se říct, jak dlouho s ním nemůžete počítat?
„Nevím, jak dlouho bude mimo hru. Možná pět týdnů. Určitě ho budeme na chvíli postrádat, což je pro nás nepříjemné. Je to kapitán a po návratu z reprezentace se mi zdálo, že byl ideálně rozehraný a je to důležitý hráč. Nejdůležitější ale je, aby byl v pořádku.“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze