3. května 2018 • 09:19

NBA bude mít prvního hlavního trenéra z Evropy. Phoenix angažoval Kokoškova

Autor:
Igor Kokoškov povede v další sezoně tým Phoenixu
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Srbský rodák Igor Kokoškov se stane historicky prvním hlavním trenérem z Evropy v basketbalové NBA. Pro příští sezonu šestačtyřicetiletého odborníka, jenž působí už 18 let v zámořské lize v roli asistenta, angažoval Phoenix. K týmu Suns se přesune z Utahu.Kokoškov loni dovedl Slovince ke zlatu na mistrovství Evropy a nyní ho čeká velká výzva: bude v NBA prvním hlavním koučem, který nepochází ze Severní Ameriky. Právě ve Phoenixu už byl asistentem v letech 2008 až 2013.

"Během celé své kariéry je basketbalovým průkopníkem. Byl jedním z prvních asistentů narozených mimo Spojené státy na úrovni NCAA a NBA a loni dovedl Slovinsko k prvnímu titulu na Eurobasketu. Jeho týmy byly vždy zaměřeny na rozvoj hráčů, kreativní styl hry a na úspěch," řekl generální manažer Phoenixu Ryan McDonough.

V NBA působil Kokoškov jako asistent také v Los Angeles Clippers, což byla v roce 2000 jeho první zámořská štace v soutěži, dále pak v Detroitu, Clevelandu a Orlandu. Nyní s Utahem hraje semifinále konference proti Houstonu.

Phoenix byl v této sezoně nejhorším týmem ligy s bilancí pouhých 21 vítězství a 61 porážek. Na lavičce srbský průkopník vystřídá dočasně zaskakujícího Kanaďana Jaye Triana. Od roku 2010 má Kokoškov také americké občanství.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze