3. května 2018 • 09:19

NBA bude mít prvního hlavního trenéra z Evropy. Phoenix angažoval Kokoškova

Autor:
Igor Kokoškov povede v další sezoně tým Phoenixu
TOP VIDEA
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Srbský rodák Igor Kokoškov se stane historicky prvním hlavním trenérem z Evropy v basketbalové NBA. Pro příští sezonu šestačtyřicetiletého odborníka, jenž působí už 18 let v zámořské lize v roli asistenta, angažoval Phoenix. K týmu Suns se přesune z Utahu.Kokoškov loni dovedl Slovince ke zlatu na mistrovství Evropy a nyní ho čeká velká výzva: bude v NBA prvním hlavním koučem, který nepochází ze Severní Ameriky. Právě ve Phoenixu už byl asistentem v letech 2008 až 2013.

"Během celé své kariéry je basketbalovým průkopníkem. Byl jedním z prvních asistentů narozených mimo Spojené státy na úrovni NCAA a NBA a loni dovedl Slovinsko k prvnímu titulu na Eurobasketu. Jeho týmy byly vždy zaměřeny na rozvoj hráčů, kreativní styl hry a na úspěch," řekl generální manažer Phoenixu Ryan McDonough.

V NBA působil Kokoškov jako asistent také v Los Angeles Clippers, což byla v roce 2000 jeho první zámořská štace v soutěži, dále pak v Detroitu, Clevelandu a Orlandu. Nyní s Utahem hraje semifinále konference proti Houstonu.

Phoenix byl v této sezoně nejhorším týmem ligy s bilancí pouhých 21 vítězství a 61 porážek. Na lavičce srbský průkopník vystřídá dočasně zaskakujícího Kanaďana Jaye Triana. Od roku 2010 má Kokoškov také americké občanství.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze