Konečný odpovídal: Při comebacku sundám soupeře po šestém kole | iSport.cz
8. listopadu 2018 • 15:30

Konečný odpovídal: Při comebacku sundám soupeře po šestém kole

Autor:
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sportovní comeback roku! Ve čtyřiceti a po čtyřech letech od ukončení kariéry ohlásil návrat nejúspěšnější český profi boxer Lukáš Konečný. Dnes navštívil redakci deníku Sport a čtenářům v online rozhovoru odpovídal na otázky týkající se svého blížícího se comebacku, dosavadní kariéry, práci trenéra i světa MMA.Lukáš Konečný

Michal Stránský, 8. listopadu 2018
Dobrý den Lukáši, dá se v českém prostředí uživit jako boxer? A případně jako trenér boxu? Díky za odpověď. Ať se daří a v O2 zvítězíte.
Jde to. Jako boxer i jako trenér. Bohužel to není žádný luxus. Děkuji za přání.
Franta, 8. listopadu 2018
Dobry den, co jste rikal na Mika Tysona v Praze?
Jsem rád, že tu byl, stále je to reklama pro náš sport. Bohužel návštěva Tysona byla více komerční záležitost, než propagace boxu, či Tysona samotného.
Petr, 8. listopadu 2018
Ahoj Lukáši, zajímalo by mě finanční ohodnocení vrcholových českých boxerů, popřípadě jestli tebe konkretne box dostatečně zabezpečil. Dekuji za odpoved
Není to žádná hitparáda, ale je to bohužel spjato i se zájmem médií, sponzorů a diváků o tento sport. Já se boxem živím celý svůj život. Jde to, ale bydlím třeba v paneláku.
Pavel K., 8. listopadu 2018
Jaký máš názor na Karlose Vémolu?
Neumím úplně posoudit. Rozhodně vím, že již teď patří mezi legendy MMA u nás. A podle mě zaslouženě.
Tomášek , 8. listopadu 2018
Ahoj Lukasi, chtěl jsem se zeptat, jak jsi byl dnes spokojený s ranním tréninkem svých svěřenců. Děkuji za odpověď. S úctou Tomas.
Jsou tlustí, líní a slabí. Ale Ty Tomášku díky drobnému presentu, co jsi dnes přinesl zasloužíš pochvalu. Za odměnu Ti příště naložím víc :)
Klabzuba , 8. listopadu 2018
Jak byste hodnotil sám sebe jako trenéra? A čeho byste chtěl v této roli dosáhnout?
Asi hlavně jako buzeranta. Řvu, nadávám, chci po svých svěřencích maximální výkony. Jako trenér už mám mistryni světa v ženském boxu a cíl je podobný titul i s mužským svěřencem.
Pavouk, 8. listopadu 2018
Můžete trochu přiblížit, kolik vám XFN za zápas nabídlo? Kolikaciferné to bylo číslo?
Já si boxem vydělal slušné peníze, ale hodně času jsem mu také obětoval. Za svoji sportovní kariéru jsem si vydělal slušné peníze, ale není to na to, abych se po konci kariéry flákal. Tento zápas není vůbec o penězích, ale riskuji tím dost svou pověst, takže suma tomu odpovídá. Jsou to peníze, které asi pár lidí v ČR nevydělá ani za rok... A myslím tím lidi s nižšími příjmy.
František Janda, 8. listopadu 2018
Co si myslíte o MMA? Kdo je podle vás nejlepší český zápasník? Nebo československý?
Je to sport na vzestupu, pro mě je však až příliš riskantní. Samozřejmě znám úzkou špičku našich zápasníků, ale příliš MMA nesleduji a netroufám si věnovat nej zápasníka.
Rocky, 8. listopadu 2018
Využil jste někdy své boxerské schopnosti v civilním životě? A máte rvavost v sobě?
Dvakrát třikrát za život. Naštěstí, když se blíží nějaká vyhrocená situace, je na mě asi poznat, že mi přetékají nervy a většinou se to vyřeší v klidu. Rvavost v sobě jistě mám. A to nejen co se týká sportu.
M. Matějka, 8. listopadu 2018
Myslíte, že máte pro zápas v O2 areně těžkého soupeře? A jak dobře ho znáte?
Znám ho a v pár zápasech jsem ho viděl. Ale nijak ho studovat nebudu. Spolu-vybíral jsem si ho i sám. Chtěl jsem pro svůj návrat kvalitního soupeře, ale žádnou evropskou špičku.
Král Ječmínek, 8. listopadu 2018
Co je na boxu nejtěžší se naučit? Jak důležitý je talent?
Talent není vůbec potřeba. Příkladem jsem toho já. Nejtěžší je paradoxně asi psychický tlak. Naučit se dá všechno.
KDdd, 8. listopadu 2018
Můžu se zeptat jestli podle vás vyhraje Rytmus nebo Marpo? Kdo je vám bližší?
Sám nevím. Marpo má více sportovních zkušeností. Rytmus se zase věnuje pouze boxu. Ale díky sportovním zkušenostem favorizuji Marpa. Na zápas se těším.
Pajdalos, 8. listopadu 2018
Co si myslíte o tom, že stále více celebrit zkouší bojové sporty?
Bojové sporty jsou skvělé, co se týká sportovní, fyzické a psychické průpravy. Proto se nedivím, že stoupá jejich popularita i mezi celebritami. Nakonec to pomáhá zpětně i popularitě těchto sportů.
Roman, 8. listopadu 2018
Kdo je podle vás v současnosti nejlepší český boxer ?
Těžko odhadovat. Amatérský/profesionální, či muž/žena, nebo myšleno dle výkon/postavení v žebříčku? Je tu více kvalitních boxerů, tak jen pár jmen: Fabiana Bytyqi, Tomáš Šálek, Pavel Šour, Vasil Ducár, Miroslav Šerban, Josef Zahradník a málem bych zapomněl na Štěpána Horvátha, jestli ještě bude boxovat :)
Adam, 8. listopadu 2018
Líbí se vám představa, že budete boxovat před naplněnou O2 Arénou?
Samozřejmě líbí, ale nepřikládám tomu žádný veliký význam. Několikrát jsem boxoval před více než deseti tisíci diváky.
Lukáš, 8. listopadu 2018
Zdravím, přijmete výzvu od Štěpána Horvátha? Jestli ne, mohl byste svůj postoj zdůvodnit?
Odpověď je asi výše, či téměř v každém článku, který se teď se mnou kde objeví. Uvidíme, v jaké formě se ukážu v O2 Areně.
Jana, 8. listopadu 2018
Proč se vám říká chirurg?
Díky mým úderům na žebra. Hodněkrát jsem je soupeřům zlomil.
Teodor, 8. listopadu 2018
Dobrý den Lukáši, rád bych se zeptal, co říkáte na poslední kauzu Floyda Mayweathera, který nejdřív na tiskovce promoval svůj zápas v Rizinu, aby o dva dny později napsal, že to neměl být zápas a že nic nedomlouval. Jak se na to díváte vy?
Samozřejmě o tom vím, ale kauzu jsem příliš nesledoval. Floyd bude hodně zvláštní člověk, ale nedivme se s jeho jměním. On si může dovolit naprosto odlišné věci, než my. Kdo ví, jestli to třeba není jen tahání dalších peněz.
Julie , 8. listopadu 2018
Jaký máte názor na Karlose Vémolu? Byl jste někdy pozván na Hrad?
Karlose neznám osobně. Na Hrad jsem byl zván několikrát, a i když jsem tam chtěl přijít, nedovolila mi to má časová vytíženost. Naprosto chápu, že Vémola přijal pozvání. Není důležitý politický názor v tomto případě.
Pedro, 8. listopadu 2018
Co říkáte na hlavní hvězdu těžké váhy Anthonyho Joshuu?
Líbí se mi jeho styl i zápasy. Je to oživení supertěžké váhy.
Michal V., 8. listopadu 2018
Proč tu výzvu od Horvátha komentujete tak odmítavě? Najednou říkáte, že vyzývá starce bez formy. Přitom jste po ohlášení návratu říkal, v jak skvělé jste kondici. Věkový rozdíl mezi vámi taky veliký není. Tak proč výzvu tak kritizujete?
Od začátku se k ní stavím stejně. Jestli na ni budu ochoten přistoupit, oznámím až podle toho, co předvedu 27. 12. Já mám skvělou kondici, ale je to myšleno ke vztahu bývalého sportovce, ne k aktivnímu sportovci. Boxuji od osmi let, z toho cca od 12 let trénuji dvoufázově. Takže odhaduji, že jsem toho natrénoval minimálně dvakrát více než Štěpán. Takže je mé tělo opotřebovanější.
Oskar, 8. listopadu 2018
Bál jste se někdy?
Strach mám, ale není to třeba strach ze soupeře, může to být strach z dalšího vývoje kariéry apod.
Kvido, 8. listopadu 2018
Co pro vás soupeř v ringu znamená?
Sportovní protivník. V ringu se mydlíme, ale rád s ním pokecám nebo si dám pivo po zápase. Vyhrává ten lepší.
Otta, 8. listopadu 2018
Kdy jste prožíval nejtěžší období kariéry?
Sportovní? Pak asi při odkládání duelu o mistra světa s Dzidzirukem. Poprvé jsem se zranil já, podruhé on. Zápas jsem nakonec prohrál, ale...
Aleš Novák, 8. listopadu 2018
Pomohl vám někdy box v politice?
Samozřejmě ne. Boxuju jen v tělocvičně.
Pavel N., 8. listopadu 2018
Mluvíte rád sprostě?
Nevím jestli rád, ale rozhodně často. Je to dané prostředím, ve kterém se už odmalička pohybuji.
Karel, 8. listopadu 2018
Jak hodnotíte úroveň českého boxu?
Amatérský i profesionální box u nás je sice kvalitní, ale v naprosté většině je o individualitách. Máme na to se porovnávat s širší světovou špičkou, ale vynikat je, byl a bude vždy problém.
Melvin Udall, 8. listopadu 2018
Byl jste na akci s Mikem Tysonem v Praze?
Nebyl. Samozřejmě bych se s ním rád potkal, ale takovéto akce jsou podle mě příliš komerční a nemůžete od daných osob čekat příliš otevřených slov.
Robert Jordan, 8. listopadu 2018
Proč je box podle vás lepší než ostatní bojové sporty?
Má historii a zaměřuje se pouze na ruce. Tím pádem máte šanci být relativně dokonalí při provádění úderů.
Tony, 8. listopadu 2018
V jakém kole Babiaka sundáš? :D
Někdy po šestém kole.
Petr Hlava, 8. listopadu 2018
Ahoj přijmout Štěpánovu výzvu je možná pro tebe zbytečné ale boxu by to udělalo reklamu kterou by si zasloužil a o to tady podle mě jde. Jaký máš na to názor?
Já si to vztahuju především ke své osobě. Pokud v prosinci předvedu adekvátní výkon, klidně přijmu i tuto výzvu. Zatím nevím, v jaké formě se dokážu vrátit.
Honza, 8. listopadu 2018
Máte sílu se na sebe vůbec podívat do zrcadla? Nebo ten hnus v ústecké komunální politice, jehož jste aktivní součástí, vám připadá OK?
Často se do zrcadla směju. Usíná se mi dobře. Co se politiky týká, je to velice odlišné od mých zkušeností ve sportu. A máte pravdu, je to často hnus, ale vždy díky ostatním partajím, ne kvůli UFO.
Pavel Schnirch, 8. listopadu 2018
Jako sportovce jsem si Vás velice vážil, zajímalo by mne, proč jste se "dal na tohle řemeslo" - https://hlidacipes.org/kupovani-reportazi-politiky-nezakonna-praxe-v-usti-skoncila-aspon-na-papire/ ? Případně kdo byl myšlen parazity na heslech, kterými jste se snažili zaujmout voliče? Není právě výše uvedené tím parazitováním? Třeba ve světle tohoto výroku "Lidé v Ústí mě svými hlasy přesvědčili, že je tu stále mnoho rozumných občanů, které neovlivnila populistická a rasistická hesla, kterých byla tato volební kampaň plná. Strany jako UFO, SPD či Čisté Ústí se snažily rozdělit obyvatele našeho města a předháněly se v rasistických heslech, billboardech a brnkaly tak na struny xenofobie" to je tak trošku zmatečné a rád bych si to vyjasnil, abych věděl, zda Vám ne/můžu v "comebacku" fandit, díky...
Parazité jsou pro nás, či pro mě, ti, kteří berou dávky a jinak zneužívají systém. Přesto, že jsou v produktivním věku a vychovávají své potomky ve stejném duchu.
Petr, 8. listopadu 2018
Ahoj Lukáši, nevadí ti, že vstupem do politiky a konkrétně do hnutí UFO, které je spojeno s nakupováním hlasů v sociálně vyloučených lokalitách, jsi si minimálně v Ústí zkazil těžce budované jméno? Jsi opravdu jen naivní, že nevidíš, co dělá tvůj kamarád Dufek, nebo nad tím přimhouříš rád oči, když na oplátku dostaneš od tvého stanického šéfa doktora Madara přiklepnutou dotaci na tvoje akce? Stojí ti to za to?
Tyhle debilní otázky dostávám teď často. Odpovím otázkou: Jak víš, že hlasy nakupovalo UFO? Popřípadě Dufek. I kdyby, já o tom nic nevím a především nikdy nemůžu ručit za všechny členy strany. To snad platí pro všechny strany. Přesto si za UFem stojím, věřím mu a lidi v něm patří mezi mé přátele. Žádnou dotaci jsem nedostal přiklepnutou za odměnu. Tato konkrétní akce dostává dotace již minimálně šest let a to jak od kraje, tak od města. Nemá to tedy nic společného s mým vstupem do politiky, ale s velikostí a významem konkrétní akce.
Xxxx, 8. listopadu 2018
Jak to jde?
Na klid.
Luboš, 8. listopadu 2018
Dobrý den, máte rád kyselé okurky?
Držel jsem hodně diety a často jsem tak mohl jíst jen kyselé okurky. Mám je rád.
Jakub, 8. listopadu 2018
Dobrý den, pane Konečný, máte doma sprchu nebo vanu? Děkuji.
Mám tři dcery, takže mám dvě koupelny a sprchu i vanu.
Hanys, 8. listopadu 2018
Dobrý den Lukáši, Jsem rád že Vás uvidím zpět mezi provazy. Chtěl bych se zeptat. Je také jeden z důvody, proč jdete zpět do rignu to, že box se stahuje u nás do ústraní, a větší zájem veřejnosti se upíná na mma. Děkuji za odpověd, a přeju hodně štěstí :-)
Těch důvodů je hodně. Dá se říci, že trochu doufám, že můj návrat pomůže k oblíbenosti boxu. Ale jistý si tím rozhodně nejsem :) Díky a snad v zápase nezklamu.
Eames, 8. listopadu 2018
Je podle vás Tyson v nejlepších letech ten nejlepší boxer všech dob, nebo alespoň těžké váhy. Děkuji ať se daří
To se hrozně těžce odhaduje. I proto, že podobných boxerů je více a nikdy už nebudeme moci zjistit, kdo by byl ve své top formě nej boxerem. Rozhodně Tyson patří mezi favority v podobných žebříčcích.
Pepe, 8. listopadu 2018
Mas strach z Horvatha?
Vždycky jsem byl lepší než on. Teď už jsem samozřejmě za zenitem, přesto bych si na něj věřil, pokud se rozhodnu do podobného zápasu jít.
fanda boxu, 8. listopadu 2018
Jak podle vás dopadne duel Wilder vs. Fury? A komu přejete výhru víc?
Fandím Furymu a myslím, že vyhraje.
zvědavec , 8. listopadu 2018
Kdo je Váš nejoblíbenější boxer historie? Světový/český.
Nemám žádné příliš oblíbené boxery, vzorem pro mě byl vždycky můj otec a abych jmenoval alespoň jednoho svého oblíbence, tak Joe Calzaghe.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud