Tour de France 2018 | Konec Tour de France ohlídaly samopaly. Vive la France, volal Froome | iSport.cz
24. července 2016 • 22:00

Konec Tour de France ohlídaly samopaly. Vive la France, volal Froome

Autor:
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Za obrovských bezpečnostních opatření dorazila Tour de France do svého cíle v centru Paříže. Na klidný dojezd slavného závodu dohlížely tisíce policistů v neprůstřelných vestách, bezpečnostní složky prohledávaly zavazadla a kontrolovaly auta. Slavnostní etapa nakonec proběhla bez zádrhelů; vítězný Chris Froome se dokonce nebál pozvat do cílového prostoru manželku s malým synkem Kellenem.Fotografie šťastného Chrise Frooma se synem Kellenem v náručí se stane jedním ze symbolů letošní 103. Tour de France stejně jako pohled na Frooma běžícího v zoufalé snaze smazat ztrátu po pádu na Mont Ventoux.

Malému Kellenovi, stejně jako jezdcům v týmu a celému štábu Sky svoje třetí prvenství na Tour britský jezdec věnoval.

„Kluci z týmu, tohle je váš žlutý dres,“ zvolal Froome do mikrofonu. Poděkoval šéfovi týmu Davu Brailsfordovi, trenéru Timu Kerrisonovi a rodině. „Michelle, moje manželko, a Kellene, můj synu, děkuji za vaši lásku a podporu. Kellene, vítězství věnuji tobě,“ řekl.

Následně zvolal: „Vive la Tour, vive la France!“

Poslední etapa závodu proběhla opět za masivního zájmu fanoušků, napěchovaných po bulváru Champs-Elysées a v dalších ulicích centra Paříže, zároveň ale taky za přítomnosti 2600 ostřelovačů. Týmy byly o jejich dohledu informovány ještě před cestou do Paříže, aby byl rozptýlen jejich případný strach z teroristického útoku.

VIDEO: Poslední kilometr 21. etapy Tour de France:

Několik etap začínalo letos minutami ticha za oběti teroristů v Nice a v Mnichově. Strach z útoku na Tour de France byl enormní a opatrnost tomu odpovídala.

„Tolik policajtů se samopaly jsem v životě neviděl,“ konstatoval český jezdec Jan Bárta z týmu Bora-Argon18, když etapu dokončil.

Každý z týmů doprovázelo dvanáct ozbrojených policistů.

Chris Froome ze stupňů vítězů připomněl, proč to všechno.

„Znovu projevujeme respekt všem, kteří ztratili své milované v Nice a v Mnichově. Tyto události staví sport do jiného světla, zároveň ale ukazují význam sportu pro svobodnou společnost. Všichni milujeme Tour pro její nepředvídatelnost, ale ještě víc milujeme Tour pro to, co se nikdy nezmění – vášeň fanoušků pro všechny závodníky všech národností, nádheru francouzské země a přátelské vazby, vzniklé díky sportu,“ řekl Froome za potlesku fanoušků.

Vše o Tour de France najdete ZDE>>>

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud