Čtvrtou etapu Gira ovládl Di Luca

Danilo Di Luca
Danilo Di LucaZdroj: ČTK
ČTK
Cyklistika
Začít diskusi (0)

Italský cyklista Danilo Di Luca ze stáje LPR vyhrál čtvrtou etapu letošního Gira d'Italia, která zavedla peloton poprvé do hor. V závěrečném stoupání porazil krajana Stefana Garzelliho, třetí dojel další Ital Franco Pellizotti.

Do růžového trikotu pro vedoucího jezdce průběžného pořadí se v další etapě oblékne Švéd Thomas Lövkvist.

Cyklisté museli dnes na 162 kilometrech překonat převýšení více než 1500 metrů a v závěru je čekalo stoupání na San Martino di Castrozza. Dlouho se v čele držela skupinka uprchlíků, která měla v jednu chvíli až sedmiminutový náskok.

V posledních kilometrech z ní zbyl pouze Jens Voigt, ale i toho nakonec zrychlující peloton dostihl.
O prvenství se pak hlásil Kolumbijec Mauricio Soler, jeho nástup však také zlikvidovalo trio nejlepších několik desítek metrů před cílem.

V závěrečných metrech došly síly také Lanci Armstrongovi, jenž na nejlepší ztratil 15 sekund. Po dojezdu vypadal vyčerpaný, nechtěl se bavit s novináři a popoháněl týmový doprovod, který se opozdil s občerstvením. Podle očekávání nestačil v závěru sprinter Alessandro Petacchi a nadobro opustil přední pozici průběžného pořadí.

Na té se usadil Lövkvist z týmu Columbia, jen dvě sekundy na něj ztrácí celkový vítěz z předloňského roku Di Luca. "Tenhle první týden je pro mě velmi důležitý, protože pak je časovka, a ta mi nesedí," nechal se slyšet Di Luca.

"Dnes jsem chtěl vyhrát pro svou oblast," dodal rodák z provincie Abruzzo, která byla nedávno postižena zemětřesením. Ve středu peloton čeká ještě náročnější den se závěrečným dvacetikilometrovým stoupáním do Alpe di Siusi.

Giro d'Italia, cyklistický etapový závod - 4. etapa: Padova - San Martino di Castrozza (162 km):

1. Di Luca 4:15:03,
2. Garzelli,
3. Pellizotti (všichni It.),
4. Soler (Kol.),
5. Simoni (It.),
6. Leipheimer (USA),
7. Lövkvist (Švéd.),
8. Basso (It.),
9. Meňšov (Rus.),
10. Arroyo (Šp.) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:
1. Lövkvist 13:05:28,
2. Di Luca -2,
3. Rogers (Austr.) -6,
4. Popovyč (Ukr.),
5. Leipheimer oba -26,
6. Armstrong (USA) -28,
7. Pellizotti -32,
8. Cunego,
9. Bruseghin (oba It.) oba -42,
10. Sastre (Šp.) -49.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů