28. července 2009 • 12:55

Na Tour se používal nový doping

Autor:
Dopingové kontroly.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cyklistický závod Tour de France nebyl možná tak "čistý", jak naznačují zatím negativní výsledky dosavadních dopingových kontrol. Podle francouzské antidopingové agentury (AFLD) se při 96. ročníku používaly dva preparáty, které zatím nejsou na trhu.Řekl to šéf AFLD Pierre Bordry deníku Le Monde.

Podle informací listu se jedná především o krevní doping EPO třetí generace. To by mělo být k dispozici až v roce 2011, už dnes ale figuruje na seznamu zakázaných látek Světové antidopingové agentury WADA.

Podle francouzských dopingových komisařů se v odpadcích jedné ze stájí našly zakázané substance. "Našli jsme silné léky, například látku, která podporuje tvorbu inzulinu a normálně se používá při léčbě cukrovky," řekl Bordry.

Je přesvědčen, že během závodu docházelo i k zakázaným krevním transfuzím.
ADFL v současnosti znovu prověřuje vzorky, které byly odebrány cyklistům při loňském závodu.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, cyklistika, tour, de, france, doping
 Klasická verze
Mobilní verze