3. srpna 2009 • 14:00

Vinokurov se vrací do závodů

Autor:
Alexander Vinokurov
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kazašský cyklista Alexandr Vinokurov se v úterý objeví po dvou letech na startu profesionálního závodu. Ve Francii absolvuje pětatřicetiletý jezdec kritérium v Castillon-la-Bataille.Od července 2007 nesměl stříbrný olympijský medailista ze Sydney závodit kvůli dopingovému trestu. Tehdy byl člen stáje Astana usvědčen z nepovolené krevní transfuze při Tour de France.

Vedení týmu jej vyloučilo a kazašský svaz mu udělil místo obvyklého dvouletého jen poloviční trest.Protože jezdec oznámil konec kariéry, Mezinárodní cyklistická unie (UCI) záležitost dál neřešila.

Když však Vinokurov loni v říjnu ohlásil návrat do pelotonu, UCI si u sportovní arbitráže vymohla prodloužení trestu.Vinokurov se chce letos ještě zúčastnit posledního třítýdenního závodu, španělské Vuelty. Chybět by neměl ani na mistrovství světa v Mendrisiu.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, cyklistika, vinokurov
 Klasická verze
Mobilní verze