Zadek jako trumf zoufalců z NFL: Tímhle se baví celá Amerika! | iSport.cz
20. října 2020 • 09:36

Zadek jako trumf zoufalců z NFL: Tímhle se baví celá Amerika!

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Ronaldo, Messi i prezident Argentiny. Svět se loučí s hvězdným Maradonou
Pět největších momentů Maradonovy kariéry: Sólo století, Boží ruka i dopingová aféra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsou to největší zoufalci ze všech zoufalců. New York Jets letos v lize amerického fotbalu NFL nevyhráli ani zápas, ale aspoň umí skvěle pobavit. Jejich obránce Marcus Maye v zápase proti Miami zachytil balon akrobatickým zákrokem, při němž si výrazně pomohl svou vlastní zadnicí. A tahle část těla v klubové historii nehrála roli poprvé.Quarterback Ryan Fitzpatrick se rozhoduje pro dlouhý pas do hloubi pole. Míč letí, letí… Ale receiver Miami Preston Williams se k němu nedostane. Cestu mu zastupuje safety soupeře Marcus Maye. Míč se mu však odráží od hrudi a obránce se ho zoufale snaží zachytit. Nakonec se mu to daří. Maye chytá tzv. interception. Pravou rukou míč naslepo stopí na svém zadku, který právě trčí k floridskému nebi.

Zrodila se nová internetová legenda. Abyste pochopili celou komickou sílu toho momentu, musíte znát první část příběhu.

V listopadu 2012 se tehdejší quarterback Jets Mark Sanchez rozeběhl s míčem a v plném běhu narazil do zadnice vlastního spoluhráče, ofenzivního lajnmema Brandona Moorea. Safety New England Patriots Steve Gregory tenkrát jen sebral balon ze země a běžel s ním pro touchdown.

Legrační moment si okamžitě získal přezdívku. Složeninou z anglických slov butt (zadek) a fumble (výraz pro ztrátu míče v americkém fotbale) vznikl výraz „butt fumble“ a pod tímto názvem se pravidelně umisťuje vysoko v žebříčcích nejhorších akcí v dějinách NFL.

Ke slávě butt fumblu přispělo, že se zápas mezi Jets a Patriots konal na Den díkůvzdání a přímý přenos tak tehdy viděla půlka Ameriky. Fanoušci si tu švandu dobře pamatují, a i proto se teď bavili hned dvojnásobně.

„Ještě si počkejme na přihrávku zadkem a kop zadkem. Budou další díly…“ věřil jeden z fanoušků na youtube.

Jets mají ale v zásobě ještě další historku, kde hrála zadnice svou roli. Před dvěma lety si running back Isaiah Crowell doběhl v Clevelandu pro touchdown a zřejmě z radosti nad pokořením svého bývalého klubu zvolil unikátní oslavu.

Crowell naznačil, že dělá velkou potřebu, balon použil jako imaginární toaletní papír a pak míč hodil do publika plného konsternovaných fanoušků soupeře. Nechutná oslava mu vynesla všeobecné opovržení a pokutu, ale nejen to. Crowell si svým gestem vysloužil také reklamní smlouvu od výrobce toaletních ubrousků.

I v těžké pozici dokázal Marcus Maye z NY Jets udržet míč
I v těžké pozici dokázal Marcus Maye z NY Jets udržet míč

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud