16. srpna 2022 • 16:35

Sedmnáct Čechů na Czech Masters. Golf si zkusil Pastrňák, vyčnívá legenda

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Tak trochu špinavý zápas. Kluž dala Slavii ochutnat Balkán
Hertl vzal syna na led: Chtěl jsem, aby to prožil se mnou. Šimek popsal zážitek z Václaváku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rekordní počet 17 českých golfistů bude startovat na osmém ročníku turnaje D+D Real Czech Masters. Podnik nejvyšší evropské série se poprvé pod hlavičkou DP World Tour uskuteční od čtvrtka do neděle tradičně v Golf Resortu Albatross ve Vysokém Újezdu na Berounsku. Největší hvězdou startovního pole je slavný Angličan Ian Poulter. Na slavnostním zahájení akce nechyběl český hokejista z NHL David Pastrňák.„Mám velkou radost, že mezi nás zavítal hráč takového golfového formátu jako Ian Poulter. Hráč, který vyhrál několik turnajů na evropské tour, na PGA. Hráč, který má neskutečné výsledky v rámci Ryder Cupu. Je to opravdu hvězda, která mnohé přivedla ke golfu,“ řekl promotér Petr Dědek na dnešní tiskové konferenci.

„Nikdy jsem v České republice nebyl. Stydím se, že mi trvalo tak dlouho, než jsem konečně přijel. Jsem super nadšený, že jsem tady. Golf je globálním sportem, rychle roste i v této zemi. Je fantastické, že tady na turnaji bude hrát hodně mladých Čechů. Doufám, že se jim bude dařit,“ uvedl šestačtyřicetiletý Poulter.

Největší hvězdou startovního pole Czech Masters je slavný Angličan Ian Poulter
Největší hvězdou startovního pole Czech Masters je slavný Angličan Ian Poulter

Dalšími hvězdami Czech Masters jsou dvojnásobný vítěz turnaje Belgičan Thomas Pieters nebo Slovák Rory Sabbatini, rodák z jihoafrického Durbanu, který loni získal stříbrnou medaili na olympijských hrách v Tokiu. Triumf z minulého roku bude obhajovat Američan Johannes Veerman.

Filip Mrůzek loni skončil dvanáctý a vylepšil české maximum na European Tour. „Mělo to úplně všechno. Zahrál jsem si na nádherném domácím hřišti se skvělými hráči, měl jsem krásné momenty na greenu. Všechno mi na hřišti sedlo. Doufám, že se bude dařit i letos,“ prohlásil Mrůzek.

Vedle něj se na Albatrossu představí dalších 11 českých profesionálů a pět amatérů, mezi nimiž je také teprve dvanáctiletý Louis Klein. Czech Masters má dotaci 1,75 milionu eur (asi 43 milionů korun).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud