7. ledna 2007 • 00:00

Tour de Ski vyhrál Angerer

Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
SESTŘIH: Florida - Boston 1:5. Zacha dvěma asistencemi přispěl ke kanonádě, Pastrňák nahrával jednou

Německý běžec na lyžích Tobias Angerer vyhrál premiérový ročník seriálu Tour de Ski.

Německý běžec na lyžích Tobias Angerer vyhrál premiérový ročník seriálu Tour de Ski. Do cíle dnešního závěrečného závodu na 11 kilometrů volnou technikou dorazil s náskokem 46,3 sekundy před druhým Alexandrem Legkovem z Ruska, třetí příčku v konečném účtování obsadil Nor Simen Östensen. Nejlepší český reprezentant Jiří Magál skončil třináctý. Angerer jako lídr šestidílného seriálu vyrazil na trať s patnáctivteřinovým náskokem před Östensenem. Ten ho záhy dojel a několik kilometrů jeli společně, ale v náročném stoupání po sjezdovce německý lyžař norského soupeře utrhl a v sólovém úniku si dojel pro vítězství. Získal tak 400 bodů do celkového hodnocení Světového poháru a prémii 112.500 švýcarských franků (bezmála dva miliony korun). Až na druhou příčku se nečekaně prosadil Legkov, který vyjížděl jako desátý o dvě minuty a třináct sekund později než Angerer. V samém závěru vystupňoval tempo a nakonec s výjimkou německého lyžaře porazil všechny soupeře. Magál udržel třináctou pozici, která mu patřila už po předchozích pěti částech Tour. Jeho ztráta na vítězného Angerera se zvýšila o šest sekund na konečných 2:37,5 minuty. Při absenci rekonvalescenta Lukáše Bauera a nemocného Martina Koukala se žádný další Čech do bodované třicítky nedostal. Milan Šperl skončil jednačtyřicátý a Dušan Kožíšek o sedm příček za ním. Výsledky - 11 km volně a zároveň konečné pořadí Tour de Ski: 1. Angerer (Něm.) 33:39,5, 2. Legkov (Rus.) -46,3, 3. Östensen -50,0, 4. Northug -1:06,6, 5. Hetland (všichni Nor.) -1:09,6, 6. Göring (Něm.) -1:18,9, 7. Jauhojärvi (Fin.) -1:24,4, 8. Dementěv (Rus.) -1:32,1, 9. Filbrich (Něm.) -1:34,1, 10. Pankratov (Rus.) -1:46,0, 11. Estil (Nor.) -1:56,3, 12. Širjajev (Rus.) -2:17,9, 13. Magál -2:37,5, ...41. Šperl -9:43,2, 48. Kožíšek (všichni ČR) -11:33,6.