Squashista Mekbib se dostal do první stovky světového žebříčku | iSport.cz
1. listopadu 2018 • 17:21

Squashista Mekbib se dostal do první stovky světového žebříčku

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Český squashista Daniel Mekbib se poprvé v kariéře posunul do první světové stovky.
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český squashista Daniel Mekbib se poprvé v kariéře posunul do první světové stovky. V listopadovém žebříčku asociace PSA figuruje na 93. místě. Pořadí vládnou Egypťané - jedničkou je Mohamed Šúrbadžj a za ním je trojice jeho krajanů. Pátý je německý hráč Simon Rösner.Šestadvacetiletého rodáka z Bruntálu Mekbiba do světové stovky katapultovaly kanadské triumfy v únoru v Torontu a v říjnu v Niagara on the Lake a finálová účast v Houstonu. "Jsem rád, že se mi to konečně podařilo. Za postupem do stovky vidím spoustu práce. Jsem ale teprve na začátku, chci ještě výš," prohlásil v tiskové zprávě Mekbib, který se do stovky posunul ze 119. místa.

Po Janu Koukalovi je druhým českým hráčem, který se objevil v elitní stovce pořadí PSA. Koukal se nejvýše dostal na 39. pozici. "Určitě mě motivuje ho překonat. Bude to však složité," dodal Mekbib, který v letošním roce získal první domácí titul.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud