6. března 2019 • 13:31

Favority squashového MČR jsou obhájci Mekbib a Sermeová, do boje jde i legenda

Autor: ČTK, nne
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Velký večer Sparty! Priske fantasticky vystřídal, říká Kučera. Nakopnul i Trpišovského
Za Jágrem a Pastrňákem. Nahlédněte s námi za kulisy NHL a slávy čísla 68
VŠECHNA VIDEA ZDE

Účastníci nedávného mistrovství světa Anna Sermeová a Daniel Mekbib jsou favority 27. mistrovství republiky ve squashi. Obhájit domácí tituly se oba pokusí na šampionátu, který už tradičně vyvrcholí v neděli ve skleněném kurtu postaveném v pražské Galerii Harfa. V pavouku nechybí ani osmnáctinásobný král české scény Jan Koukal, který je ale už víc manažerem než hráčem.Hon na Honzu (Koukala) skončil a začal hon na Dana (Mekbiba)," řekl na tiskové konferenci nejvýše nasazený hráč a čekatel na první titul Martin Švec, který má nově francouzského trenéra. "Letos to bude hodně vyrovnané," odhadl.

Pětatřicetiletý Koukal naposledy ovládl tuzemský šampionát předloni. Loni skončil v semifinále a letos má v prvním kole za soupeře vycházející domácí naději Viktora Byrtuse. "Každý zápas je pro mě finále," usmál se čerstvý otec Koukal, který spolupracuje například s rychlostním kanoistou Josefem Dostálem či tenistkou Markétou Vondroušovou. "Nejsem přetrénovaný, tak jsem zvědavý, co předvedu," řekl.

Sermeová, žijící ve Francii, vstoupí do domácího mistrovství povzbuzená premiérovým startem na světovém šampionátu v Chicagu, do kterého se s Mekbibem dostali díky volné kartě. "Být mezi nejlepšími hráčkami světa, s některými si i zatrénovat, bylo motivující pro zbytek sezony i pro kariéru," řekla Sermeová a doplnila: "Cítím se hodně dobře a doufám, že mi to vydrží a ukážu to."

Turnaj mužů začne ve čtvrtek a ženy se přidají v pátek, hrát se bude rovněž v centrech Chodov a Hector. Finálové zápasy začnou v neděli až od 18:30, aby hráče ve skleněném kurtu nerozptylovalo venkovní světlo.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud