Favority squashového MČR jsou obhájci Mekbib a Sermeová, do boje jde i legenda | iSport.cz
6. března 2019 • 13:31

Favority squashového MČR jsou obhájci Mekbib a Sermeová, do boje jde i legenda

Česká squashistka Anna Serme je velkou favoritkou mistrovství republiky.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Účastníci nedávného mistrovství světa Anna Sermeová a Daniel Mekbib jsou favority 27. mistrovství republiky ve squashi. Obhájit domácí tituly se oba pokusí na šampionátu, který už tradičně vyvrcholí v neděli ve skleněném kurtu postaveném v pražské Galerii Harfa. V pavouku nechybí ani osmnáctinásobný král české scény Jan Koukal, který je ale už víc manažerem než hráčem.Hon na Honzu (Koukala) skončil a začal hon na Dana (Mekbiba)," řekl na tiskové konferenci nejvýše nasazený hráč a čekatel na první titul Martin Švec, který má nově francouzského trenéra. "Letos to bude hodně vyrovnané," odhadl.

Pětatřicetiletý Koukal naposledy ovládl tuzemský šampionát předloni. Loni skončil v semifinále a letos má v prvním kole za soupeře vycházející domácí naději Viktora Byrtuse. "Každý zápas je pro mě finále," usmál se čerstvý otec Koukal, který spolupracuje například s rychlostním kanoistou Josefem Dostálem či tenistkou Markétou Vondroušovou. "Nejsem přetrénovaný, tak jsem zvědavý, co předvedu," řekl.

Sermeová, žijící ve Francii, vstoupí do domácího mistrovství povzbuzená premiérovým startem na světovém šampionátu v Chicagu, do kterého se s Mekbibem dostali díky volné kartě. "Být mezi nejlepšími hráčkami světa, s některými si i zatrénovat, bylo motivující pro zbytek sezony i pro kariéru," řekla Sermeová a doplnila: "Cítím se hodně dobře a doufám, že mi to vydrží a ukážu to."

Turnaj mužů začne ve čtvrtek a ženy se přidají v pátek, hrát se bude rovněž v centrech Chodov a Hector. Finálové zápasy začnou v neděli až od 18:30, aby hráče ve skleněném kurtu nerozptylovalo venkovní světlo.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud