18. února 2023 • 16:30

Čeští hegemoni: Sparta vs. Slavia, rekordní série výher a Oceláři ve hře

Autor: Veronika Fišarová, TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
 • Video se připravuje ...

  Konkurence v podobě slovenských mužstev byla najednou pryč, a od vyhlášení vzniku České republiky uplynulo už třicet let. Které kluby si od té doby podmanily nejvyšší domácí soutěže? Třeba nymburští basketbalisté v minulé sezoně oslavili už osmnáctý titul v řadě, ve fotbale pak mezi sebou bojují Sparta se Slavií. Podívejte se na přehled nejlepších týmů v jednotlivých sportech.

 • Rekordní série výher USK

  V ženském basketbalu svou jasně dominantní pozici potvrdily hráčky ZVVZ USK Praha, které 257. výhrou v řadě stanovily nový rekord neporazitelnosti v české nejvyšší soutěži. A jejich vítězná série pravděpodobně nekončí. Soupeřky poráží vysokým rozdílem a na jejich zápasy se už ani nevypisují kurzy. Poslední prohru zapsaly s dřívějším nepřemožitelným celkem Žabiny Brno 30. dubna 2013. A v uplynulé sezoně slavily již dvanáctý ligový titul v řadě.

  Basketbalistky USK zapsaly rekordní počet ligových výher v řaděFoto ČTK / Šulová Kateřina

 • Nymburská nadvláda

  Mezi basketbalisty je situaci téměř stejná. V lize má zcela unikátní pozici Nymburk, který se od sezony 2003/2004 stal už osmnáctkrát po sobě mistrem nejvyšší české soutěže. V této sezoně se však zdá, že se může jeho neuvěřitelná série přetrhnout. Tabulka je dosud vyrovnaná. 

  Nymburk při oslavách titulu v roce 2017Foto Dominik Bakeš / Sport

 • Černí andělé útočí

  Hegemonem české ženské házené je zcela jistě DHK Baník Most. Klub vznikl roku 1997, do nejvyšší soutěže se dostal v roce 2010 a už v sezoně 2012/13 získal první mistrovský titul. Nyní jeho hráčky, podle barvy dresu přezdívané jako Černí andělé, útočí již na 10. triumf v řadě. A jaká je situace v nejvyšší mužské soutěži? Od roku 1993 ji ve dvanácti případech opanovala Karviná, která jasně vládla v letech 2003 až 2010. Vyhrát se jí povedlo i poslední ročník.

  Házenkářky Mostu (v černém) v Lize mistryňFoto ČTK / Hájek Ondřej

 • 16 titulů pro Střešovice

  Superligu florbalu dokázaly v historii vyhrát pouze čtyři týmy, šestnáctkrát slavil titul Tatran Střešovice, který jasně vítězil v letech 2000 až 2008. Ale naposledy v sezoně 2014/2015. Od té doby si nejvíc triumfů připsala Mladá Boleslav, když kralovala třikrát. Dvakrát Chodov a jednou Vítkovice.

  Mistrovská radost florbalistů Tatranu v roce 2015Foto Barbora Reichová (Sport)

 • Sparta vs. Slavia

  Když se přesuneme k fotbalu, tak za posledních třicet let dvanáct mistrovských titulů získala Sparta s nejúspěšnější érou v období let 1996 až 2001. Který tým ale nejdéle nepoznal přemožitele? Je to Slavia, jejíž čtyřiapadesát utkání dlouhá série byla ukončena při 300. derby v říjnu 2021.

  Fotbalisté Sparty získali poslední titul v sezoně 2013/14Foto Barbora Reichová / Sport

 • Dominantní Vsetín, ale...

  Zcela dominantní klub v hokejové extralize byl od sezony 1994 Vsetín, který k pěti po sobě jdoucím titulům dokázal další přidat ještě v roce 2001. Právě na přelomu tisíciletí měla k hegemonii blízko i Sparta, která hrála třikrát po sobě finále. Kromě zmíněného stříbra v roce 2001 vládla v roce 2000 a 2002. Nyní na čtvrtý titul v řadě mohou zaútočit Oceláři z Třince.

  Momentálně Vsetín působí v první hokejové lizeFoto hc-vsetin.cz

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud