České derby vyhrál ryzák Pacific Hill, Palík uspěl potřetí | iSport.cz
22. června 2019 • 19:03

České derby vyhrál ryzák Pacific Hill, Palík uspěl potřetí

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ryzák Pacific Hill vyhrál 99. ročník Českého derby. Pro třetí triumf v kariéře ve vrcholném dostihu domácí rovinové scény si v sedle hřebce stáje Monte Negro dojel na chuchelském závodišti žokej Jiří Palík.Pacific Hill zvítězil po 2400 metrech jistě před největším favoritem Angkor Watem, který běžel od startu v čele. Žokej Filip Minařík si tak musí na triumf v derby počkat. Třetí skončil bělouš Ignacius Reilly s kazašským žokejem Bauyržanem Murzabajevem.

Pětačtyřicetiletý Palík, který jezdí v Německu, zvítězil v derby předloni s Josephem a poprvé se radoval s klisnou Ready for Life v roce 2005.

"Věděli jsme, že umí a ukázal klasu. Dá se říct, že to bylo krásné lehké vítězství," řekl Palík v rozhovoru České televizi. Trenér Radek Holčák slavil druhý vavřín v derby. "Bylo to velké drama a nádherný dostih," uvedl Holčák, jehož otec František je se sedmi výhrami nejúspěšnějším trenérem Českého derby.

Po startu se nikomu ze šestnácti koní nechtělo do čela. Překvapivě se tempa ujal Minařík s Angkor Watem a Palík s Pacific Hillem se za něj zavěsili. Získali náskok tří čtyř délek před zbytkem pole. V cílové rovince bojovali u vnějšího hrazení o výhru a lepší finiš měl Pacific Hill. Angkor Wat odrazil nápor Ignaciuse Reillyho.

"Tohle jsou dobrý koně, a když je dostih pomalý, tak je předběhnou špatný, proto se to muselo rozjet. Vyhovovalo mi, že to Filip vzal," řekl Palík. "Po startu jsem trnul, aby Jirka nešel na špici, ale zkušeně se vyvezl," uvedl trenér Radek Holčák.

Český rekordman v počtu výher Minařík dostih odvedl, protože se mu podle jeho slov kůň nabídl. "Na konci jsme prohráli s lepším koněm. Už tak čtyři sta metrů před cílem šel Jirkův kůň líp, ale byl to krásný dostih," prohlásil Minařík.

Pacific Hill zvítězil poprvé při svém šestém startu v Česku. Cílem proběhl v čase 2:36,08 minuty a majiteli získal milion korun z dvoumilionové dotace derby.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli:

České derby (rovina, 2400 m, tříletí koně, dotace 2,000.000 korun):
1. Pacific Hill (ž. Palík, tr. R. Holčák, stáj Monte Negro), 2. Angkor Wat, 3. Ignacius Reilly. Výrok: jistě 1 1/4 - krk - 1 1/4. Čas: 2:36,08.

Zlatý pohár (rovina, 2400 m, čtyřletí a starší koně, dotace 200.000 korun):
1. Premier Lion (žk. Liška, tr. Luka, stáj Syndikát V3J), 2. Darkolva, 3. Portorikos. Výrok: lehce 2 - 2 1/2 - hlava. Čas: 2:34,55.

Další dostihy:
I. Corston (ž. Línek) - Storm De Nuit - Fable,
II. Miluška Ex Meggle (Hrouda) - Darkgelton Lady - Fatra Glonka,
III. Mollys Best (ž. Filipová) - Lexceed - Mr Right,
IV. Wagram (ž. Koplík) - Torque Power - Calorific,
V. Ile Jones (ž. Korečková) - Lady Roseburg - Falcon Baby,
VIII. Mo My Dream (ž. Verner) - Wanikoro - Mystic Golfer.

Vítězný žokej Jiří Palík s hřebcem Pacific Hillem v cíli závodu.
Vítězný žokej Jiří Palík s hřebcem Pacific Hillem v cíli závodu.

Témata:  sport, dostihy, derby, Praha
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud