Michal Koštuřík
3. ledna 2018 • 19:02

Ztráta těsně před EURO! Házenkářům vypadl tvůrce hry, mění útok

Český házenkář Tomáš Babák v kvalifikačním zápase o EURO proti Belgii
TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0! Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0!
Vítkovice - Liberec: Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí Vítkovice - Liberec: Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako by nestačilo, že mají nejtěžší skupinu ze všech. Španělsko, Dánsko, Maďarsko. Samý gigant. K tomu můžou házenkáři Česka deset dní před startem evropského šampionátu v Chorvatsku roztrhat útočné signály. V mnoha z nich hrál zásadní roli Tomáš Babák, jenž o turnaj kvůli zranění lokte přijde. „Je to velká ztráta. Tomáš byl v posledních letech velmi výrazná postava týmu. Hrál na hrozně důležitém postu,“ prohlásil ve středu v Brně trenér Daniel Kubeš.Bez Babáka z německého Bergischeru, mistra okamžiku a tvůrce hry, to budou mít Češi proti favoritům přetěžké. Opora týmu se zranila v posledním zápase před odjezdem na reprezentační sraz. I s ním by byli za toho čtvrtého vzadu.

„Každý tým se musí vyrovnat s různými zraněními. My také,“ nedělá kouč z absence střední spojky tragédii. „V situacích jeden na jednoho má Tomáš velkou rychlost. Spousta situací byla postavená právě na této jeho schopnosti. Tomáš se velkou měrou zasloužil o to, že jsme do Chorvatska postoupili. Byla by to pro něj první akce, na které by byl vůdčí osobností. Určitě je z toho zklamaný, ale pár mistrovství určitě ještě v kariéře zažije. Tým se bez něj trošku změnil, budeme hrát v útoku maličko jinak,“ přiznal Kubeš.

Čtyřiadvacetiletého Babáka se pokusí nahradit jiní, větší zodpovědnost přejde na Romana Bečváře či konečně zdravého Ondřeje Zdráhalu. „Musíme ty situace zahrát i bez Tomáše v podobném stylu,“ vybídl trenér, jenž v úterý na tréninku postrádal nemocného brankáře Martina Galiu. Nemělo by však jít o nic vážného.

Z konečné nominace ještě vypadnou dva hráči, leccos ukážou páteční a nedělní přípravné souboje s Rakouskem. Ten druhý hostí Brno. „Chceme, aby nám kluci ukázali maximum. Všichni mají šanci,“ poznamenal Kubeš. Finální soupiska šestnácti borců bude oznámena příští středu. V sobotu pak čeká Česko ve Varaždínu vstupní duel se Španělskem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze