Francouzské nepokoje v ulicích odkládají zápasy. Přesouvá se házená i fotbal | iSport.cz
7. prosince 2018 • 16:55

Francouzské nepokoje v ulicích odkládají zápasy. Přesouvá se házená i fotbal

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sobotní zápasy čtvrtfinálové skupiny mistrovství Evropy mezi házenkářkami domácí Francie se Švédskem a Srbska s Ruskem byly z bezpečnostních důvodů přeloženy na neděli. Důvodem jsou očekávané protivládní protesty hnutí žlutých vest v dějišti první skupiny Nantes. Vinou nepokojů se v původních termínech neodehrají ani některé zápasy nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. "Vzhledem k plánovaným demonstracím bude v sobotu hala uzavřena," uvedla Evropská házenkářská federace na svých internetových stránkách. Francie podle nového rozpisu nastoupí proti Švédsku v neděli od 15 hodin a o tři hodiny později se utká Srbsko s Ruskem. Nedělních zápasů druhé skupiny v Nancy se změna programu nedotkla.

Protesty, jejichž původním důvodem bylo zavedení daně na pohonné hmoty, ovlivnily také víkendový program francouzské fotbalové ligy. Odloženy byly zápasy mistrovského Paris St. Germain s Montpellierem, Toulouse s Lyonem, Monaka s Nice a St. Etienne s Marseille. Dnes k nim přibyly zápasy Angers s Bordeaux a Nimes s Nantes.

Protesty ve Francii organizuje hnutích žlutých vest už od 17. listopadu a minulý víkend demonstrující v ulicích hlavního města zapalovali auta a rabovali obchody. Úřady proto mají kvůli nejhorším protestům v Paříži od roku 1968 v úmyslu zavřít Eiffelovu věž a další turistické atrakce a posílit bezpečnostní složky.

Na trenérské střetnutí Vieiry a Henryho nedojde

Demostrace mají za důsledek také odkládání uktání Ligue 1, nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. Celkově se jedná o pět zápasů včetně pátečního derby mezi Monakem a Nice. Střetnutí na Azurovém pobřeží má být první příležitostí, kdy se v trenérských rolích potkají Patrick Vieira a Thiery Henry, což jsou dvě hvězdy ze zlaté éry londýnského Arsenalu na začátku tisíciletí. 

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud