Ondřej Němec
19. května 2022 • 15:50

Oktagon Underground: Vémola vs. Marpo a další hvězdy MMA. Jaký je program?

Autor: Ondřej Němec, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY Davida Hovorky: gól hýžděmi, Liga mistrů i nej stopeři s Kúdelou
Dloubák: Malí hráči protékají sítem. Pak ale září, budeme mít víc hračičků, co dominance Slavie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle ještě Česko nezažilo! Sobotní turnaj Oktagon Underground zažije největší tuzemskou boxerskou akci v novodobé historii. Galavečer v zaplněné O2 areně vygraduje dlouho očekávaným duelem Karlos Vémola vs. Marpo, předcházet tomu ale bude mnoho zajímavých střetů známých person zejména českého MMA. Jak na tom budou gladiátoři, když se poperou podle pravidel souboje gentlemanů?Program a hlavní karta Oktagon Underground

Hlavní karta
Disciplína Váha Počet kol x minuty Zápas
Box 84 kg 6x3 Karlos Vémola vs. Marpo
Box 91 kg 4x3 Miloš Petrášek vs. Samuel Krištofič
Box 64 kg 4x3 Jonas Mågård (Dán.) vs. Václav Sivák
Box 77 kg 4x3 Ronald Paradeiser (SR) vs. Vladimír Moravčík (SR)
Box 91 kg 4x3 Václav Mikulášek vs. Michal Kotalík
Prelims
Box 85 kg 4x3 Leandro Silva (Bra.) vs. Marek Mazuch
Box 57kg 6x2 Lucie Sedlačková vs. Dorota Norek (Pol.)
Box 71 kg 4x3 Vladimír Lengál vs. Michael Krčmář
Underground 69 kg 3x3 Luděk Greguš vs Malatesta (ita.)
Box 75 kg 4x3 Milan Paleš (SR) vs. Jakub Bahník
Underground 91 kg 3x3 Melvin Mane vs. Adam Kosut (Pol.)

Oktagon Underground: datum a místo konání

Turnaj Oktagon Underground s podtitulem Karlos Vémola vs. Marpo se koná v sobotu 21. května 2022 v největší hale v zemi, pražské O2 areně. Předzápasy odstartují v 18 hodin, vše vyvrcholí pozdě večer hlavním zápasem.

Vstupenky na Vémola vs. Marpo

Dlouho očekávaný večer byl už dvakrát odložen. Všechny vstupenky zakoupené na původní termín akce (26. 2. 2022 a 13. 11. 2022) zůstávají v platnosti i na nový termín 21. 5. 2022. Poslední lístky na akci Oktagon Underground můžete zakoupit zde >>> 

Hlavní duel Karlos Vémola vs. Marpo

Souboj MMA bijce s kickboxerem a muzikantem v jedné osobě. I boxerští experti se dohadují o tom, kdo se může stát vítězem této bitvy. „Jako by mi sebrali všechny zbraně,“ říká o premiéře v ringu sám Karlos Terminátor Vémola.

To nejlepší z trashtalku Marpo vs. Vémola: Radši chcípnu, než abych šel zas k zemi!
Video se připravuje ...

Miloš Petrášek vs. Samuel Krištofič (Slovensko)

Miloš „Meloun“ Petrášek, jeden z nejpopulárnějších českých MMA bojovníků se popasuje se Samuelem „Pirátem“ Krištofičem, ten je česko-slovenskému publiku také dobře známý, ale má nejen podporovatele, ale i mnoho kritiků. Půjde bezpochyby o napínavý střet brutální síly s mazaností jednoho z nejotřelejších borců.

Jonas Mågård (Dánsko) vs. Václav Sivák

Možná nejdynamičtější bitvou se stane duel české kickboxerské hvězdy Václava Siváka s dánským střelcem Jonasem Mågårdem. Tihle dva si drsně vyhrožovali při každém setkání, a tak lze čekat pořádně vyhrocenou bitku.

SESTŘIH: Vémola - Lohoré: Terminátor ubil Francouze na body po pěti kolech
Video se připravuje ...

Ronald Paradeiser (Slovensko) vs. Vladimír Moravčík (Slovensko)

Ryze slovenské klání obstará duel supertalentovaného Ronalda Paradeisera s mimořádně zkušeným ringovým ranařem Vladimírem Moravčíkem. Aneb Mladí a talent kontra nestárnoucí síla a zkušenosti.

Václav Mikulášek vs. Michal Kotalík

Hlavní kartu turnaje otevře souboj dvou bad boyů. Známý provokatér Václav „Baba Jaga“ Mikulášek vstoupí mezi šestnáct provazů s Michalem Kotalíkem, ten má v boji čtyřletou pauzu, protože dlel tři a půl roku ve vězení.

Předzápasy

I předzápasy představují zajímavé menu: Leandro „Appolo“ Silva, brazilský bijec, který svedl pekelnou bitvu s Davidem Kozmou, kterou nakonec vyhrál český šampion, bude boxovat s českým zápasníkem Markem Mazuchem.

Na domácí scénu se vrací, podle mnohých nejkrásnější česká boxerka, Lucie Sedláčková. Ta nastoupí proti Dorotě, ne však pohádkové hříšnici Máchalové, ale polské bojovnici s příjmením Norek.

Střetnou se i čeští dravci Vladimír Lengál a Michael Krčmář. Do ringu v rámci akce vstoupí také Jakub Bahník či Melvin Mané.

Pravidla Underground

Zápas podle speciálních pravidel Underground:

  • bojovníci budou zápasit v MMA rukavicích,
  • souboj bude trvat 3 kola po 3 minutách a v případě remízy se zápas rozhodne v extra kole navíc (extraround), které bude mít rovněž 3 minuty,
  • vážení probíhá vždy v den zápasu.

Povolené techniky:

  • kopy – veškeré kopy do celého těla vyjma oblastí zakázaných technik,
  • ruční – jab, punch, upper-cut, hook, back fist, spinning back fist, veškeré druhy loktů včetně 12-6,
  • klinč – jsou povoleny veškeré klinčovací techniky za účelem destabilizace soupeře a následného provedení povolených technik (údery, kopy). Klinč musí být aktivní a v tuto chvíli může být libovolně dlouhý. Pokud při takové akci dojde k pádu protivníka, není takové chování klasifikováno jako nedovolené stržení nebo hození.
  • Mohou být použity i zášlapy, podražení a přehozy přes bok. Je povoleno zachytit kop soupeře a provézt s ním krok vpřed i vzad.

KARLOS SHOW s Novotným a Marpem: Na tak blbýho boxera nejsi připravený!
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud