Čtvrtý Čech v UFC! Dvořáka dnes čeká brazilský kamarád šampiona | iSport.cz
14. března 2020 • 14:13

Čtvrtý Čech v UFC! Dvořáka dnes čeká brazilský kamarád šampiona

TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další šance na světový úspěch. Po Karlosi Vémolovi, Viktoru Peštovi a Lucii Pudilové se v americké UFC představí čtvrtý Čech. Davida Dvořáka dnes čeká premiéra na největším bojovém jevišti planety. V rámci turnaje UFC Fight Night 170 v Brasílii vyzve domácího Bruna Silvu. Sparing partnera Henryho Cejuda, šampiona bantamové a do nedávna i muší váhy. „Naučil mě všechno. Trénujeme spolu,“ řekl kdysi Silva pro UFC. Dvořáka tak čeká tuhý boj. Turnaj vysílá stanice Nova Sport 2 od 20:00.Třináct výher v řadě potřeboval zápasník David Dvořák, aby si jej všimla nejprestižnější organizace světa. Nebo aby ji zaujal natolik, že mu její zástupci nabídli kontrakt. Stalo se.

UFC už měla o bojovníka z Hradce Králové v minulosti. V roce 2018 po výhře na turnaji XFN 15 oznámil, že se mu slavná asociace ozvala. Aby v ní mohl zápasit, musel by ale přestoupit do bantamové váhy, což nechtěl.

Dnes večer má nejlepší Čech v muší váze možnost předvést se na největší světové scéně právě ve své divizi. Na turnaji UFC Fight Night 170 se představí ve druhém zápase. I když v aréně kvůli obavám z šíření koronaviru nebude jediný fanoušek, může Dvořák zaujmout diváky u televizních obrazovek.

Soupeřem českého reprezentanta bude brazilský bojovník Bruno Silva. Na rozdíl od zástupce České republiky nemá tak oslnivou bilanci, z šestnácti zápasů vyhrál pouze deset, i tak jde ale o velmi komplexního bijce. Bulldog, jak si rodák ze Sao Paula nechává říkat, už má premiéru pod nejslavnější ligou světa za sebou. Loni v říjnu debutoval v UFC na turnaji s pořadovým číslem 243, kde ve třetím kole podlehl Němci Khalidu Tahovi.

David Dvořák zažije v sobotu premiéru v UFC, bojovat bude před prázdným hledištěm
David Dvořák zažije v sobotu premiéru v UFC, bojovat bude před prázdným hledištěm

Na radaru věhlasné organizace už ale, stejně jako Dvořák, figuruje delší dobu. V roce 2015 se zúčastnil čtvrté řady brazilské verze show Ultimate Fighter. V prvním kole zvítězil, ve čtvrtfinále pak ale padnul opět následkem škrcení. I přes neúspěch v reality show jej UFC v roce 2019 podepsalo, velkou zásluhu na tom má také šampion bantamové váhy Henry Cejudo, který je jedním ze Silvových nejlepších přátel.

„Potřeboval jsem v Americe trénovat wrestling, ale neměl jsem moc peněz. Musel jsem prodat motorku, abych se do Spojených států dostal. Chtěl jsem jet jen na dva měsíce, takový byl plán,“ vyprávěl Silva po podpisu smlouvy. „Henry (Cejudo) mi nabídl, že můžu zůstat u něj a nemusím se starat o jídlo nebo dopravu,“ vzpomínal.

„Naučil mě mluvit anglicky, naučil mě všechno. Trénujeme spolu, žijeme spolu a je jako můj bratr, kamarád i otec. Je skvělé vědět, že mám někoho, jako je on,“ pochvaloval si šampiona bantamové váhy Dvořákův soupeř pro oficiální web UFC. Pokud se tak Silva od dominantního Američana něčemu přiučil, čeká válečníka z Hradce Králové náročná bitva.

Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem

Témata:  sport, UFC, mma, David Dvořák
 
Články odjinud


Články odjinud