Sauber Junior Team dá příležitost mladým nadějím. Ohlásil osm nováčků | iSport.cz
19. února 2019 • 14:19

Sauber Junior Team dá příležitost mladým nadějím. Ohlásil osm nováčků

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sauber Junior Team půjdě do nadcházející sezony s několika změnami. Unikátní projekt, který dává šanci mladým pilotům a je naprosto jedinečný v mezinárodním motorsportu, dá v blížícím se ročníku šanci hned osmi nováčkům. Ti se představí v šampionátech F2, F3 a F4.Cílem programu Sauber Junior Team, který vznikl partnerstvím Sauber Motorsport a Charouz Racing System, je od letošního roku podporovat a rozvíjet dovednosti pečlivě vybrané skupiny mladých řidičů. I proto půjde do nové sezony hned s několika nováčky.

„Sauber Junior Team míří do sezony 2019 v silné sestavě v kategoriích F3 a F4. Tento projekt byl zahájen s cílem přenést naše zkušenosti na mladé řidiče a poskytnout jim platformu, kde mohou úspěšně rozvíjet své dovednosti a dostat se blíže ke svému snu závodit na nejvyšší úrovni. Těšíme se na spolupráci a všechny jezdce budeme pozorně sledovat," řekl Frédéric Vasseur, vedoucí týmu Alfa Romeo Racing a generální ředitel Sauber Motorsport AG.

Za Sauber Junior Team pojedou v šampionátu FIA Formule 2 dvacetiletý člen juniorské akademie Ferrari Brit Callum Ilott a devatenáctiletý Američan Juan Manuel Correa. Ten zaujal během předsezonního testu F2 v Abu Dhabi.

„Tým Charouz na mě udělal v roce 2018 dojem. Takže když mě oslovil Bob Vavřík (ředitel Charouz Racing System, pozn. red.) a nastínil mi plány, které s Fredem mají, měl jsem z toho dobrý pocit. Mají chuť do práce, jsou na tom dobře po technické stránce a spolupráce se Sauberem je skvělá. Je super, že máme šanci být toho součástí. Jako jezdec Ferrari Driver Academy mohu být v Sauber Junior Teamu, což mě jako pilota jistě posílí. Musím se samozřejmě hodně učit, ale budu se snažit vrátit důvěru FDA ve mne tím, že zabojuji o co nejvíce bodů v seriálu F2," uvedl Callum.

V seriálu FIA Formule 3 jsou potvrzeni 19letý Švýcar Fabio Scherer, stejně starý úřadující šampion F4 Lirim Zendeli z Německa a 22letý mistr Asie F3 Raoul Hyman.

„Je pro mě velkou ctí, že mohu být v Sauber Junior Teamu. V motoristickém sportu je hodně mladých jezdců, ale mnoho z nich nedostane šanci udělat krok na další úroveň, jako je F3. Mít příležitost v roce 2019 závodit ve Formuli 3 a zároveň být u týmu F1, je neuvěřitelné. Jsem vděčný všem, kteří mi pomáhají," nechal se slyšet Zendeli.

Piloty, kteří ponesou vlajku Sauber Junior Teamu by US Racing-Charouz v německém a italském seriálu F4, budou šampión jihovýchodní Asie F4 Alessandro Ghiretti, teprve 14letý český motokárový mistr Roman Staněk a o rok starší juniorský šampión F4 Théo Pourchaire.

Český jezdec už se nového ročníku nemůže dočkat. „Bude to pro mě důležitá sezona. Přicházím z motokár a jsem rád, že mám podporu od Sauberu i Charouz Racing. Musím hlavně zůstat v klidu a pokusit se o co nejlepší výsledky. Jsem samozřejmě moc rád, že jsem se mohl k Sauber Junior Teamu připojit."

Brzy bude oznámen čtvrtý jezdec, který bude závodit pod pozorným dohledem Ralfa Schumachera a Gerharda Ungara.

Závodníci týmu Sauber Junior Team F4
Závodníci týmu Sauber Junior Team F4

Témata: 
 
Články odjinud


Články odjinud