Nové monoposty formule 1: žihadlo ze sedmi tisíc návrhů či DNA pro Kubicu | iSport.cz
14. února 2019 • 15:00

Nové monoposty formule 1: žihadlo ze sedmi tisíc návrhů či DNA pro Kubicu

 • Jaké vozy se představí v nové sezoně? Jaké vozy se představí v nové sezoně?FOTO: Koláž iSport.cz

  Nová sezona startuje 17. března v Austrálii a stáje se už pomalu, ale jistě připravují. Nedílnou součástí toho všeho je i představování nových vozů. „Jet v novém autě je jako se s někým seznámit. Hned se o něm snažíte zjistit co nejvíc věcí, abyste pak mohli spolu vyrazit na dlouhou cestu,“ zasnil se poeticky Lewis Hamilton poté, co vyzkoušel nový vůz Mercedesu s označením W10. A jaké další stáje už představily svá nová žihadla?

 • MERCEDES (W10)

  Mercedes představil nový vůz s označením W10

  Jejich stříbrný lesk má opět oslnit celý svět. Vytasili nové žihadlo, cílí na prodloužení vlády a Lewis Hamilton s ním plánuje se ještě víc přiblížit legendárnímu Michaelu Schumacherovi. „Minulý rok byl skvělý. Mám ale tušení, že nová sezona by mohla být ještě lepší,“ uznal Hamilton, když včera s Mercedesem představil nový vůz W10. Nový mercedes navíc doznal hlavních změn v chlazení motoru a aerodynamice. Než vůz poprvé vyjel z garáže, prošli technici přes sedm tisíc návrhů a celkový počet kilometrů při zkouškách jednotlivých komponentů dosáhl zhruba půl milionu. Získá s ním Hamilton šestý mistrovský titul v životě?

 • HAAS (VF-19)

  Haas VF-19

  Ve jménu černozlaté elegance. Pátý tým loňské sezony se přizpůsobil nejen pravidlům, ale i přáním jejich nového sponzora – výrobce energetických nápojů Rich Energy. „Je důležité, abychom hlavně pokračovali v rozvoji týmu,“ uvedl šéf týmu Günther Steiner. William Storey z Rich Energy šel ale ještě dál: „Máme hezčí auto než Red Bull a letos ho i v mnoha závodech porazíme.“ Tak schválně.

 • TORO ROSSO (STR14)

  Toro Rosso STR14

  Modrá jistota. A tím, že má Toro Rosso stejně jako bratrský tým Red Bull stejného dodavatele pohonných jednotek (Honda), bude moci, co se týče motoru, využívat i komponenty slavnější stáje. Budou o to rychlejší? Posunou své loňské 9. místo? Asi jen zčásti. „Většina zbývajících částí, které od Red Bullu získáme, bude mít loňskou specifikaci. Jsme stále menší tým,“ řekl šéf Franz Tost.

 • WILLIAMS (FW42)

  Williams FW42

  V jejich voze se do F1 vrátí po zranění Robert Kubica a i oni nasadí nové zbarvení – modrobílé, dle firmy, která se chystá uvést mobilní telefony. Přičemž tam, kde řada týmů odebírá díly od hlavních konstruktérů, Williams je výjimkou. „Jsme neuvěřitelně hrdí, že jsme skutečnými konstruktéry v tom smyslu, že si vše na našem voze vyrábíme sami. Toto je DNA F1,“ řekla šéfka týmu Claire Williamsová.

 • RENAULT (R. S.19)

  Renault R.S.19

  Čtvrté místo v minulé sezoně? Paráda, kterou chtějí opakovat i s novým žlutočerným žihadlem a stejnojmennou pohonnou jednotkou, na jejímž vývoji pracovali celou zimu. Výsledek má překvapit. „S motorem jsme dosáhli největšího pokroku od přestupu k hybridní éře. Konkrétní data nedám, ale je to podstatné,“ uvedl šéf Cyril Abiteboul. Jak toho využije nová hvězda Daniel Ricciardo?

 • RED BULL (RB15)

  Red Bull RB15

  Je k nepoznání. Zatím. Tradiční fialovo-červeno-žlutou trikoloru vystřídala červenočerná raketa ve stylu Spider Mana nebo Mission Winnow. Udrží se i do sezony, nebo je to jen verze pro testy? To se teprve uvidí, každopádně fakt je, že to bude poprvé, kdy Red Bull po řadě let a titulů s Renaultem vyjede poprvé s pohonnou jednotkou Honda. Vylétne s tímto vozem Max Verstappen až na čelo?

 • RACING POINT (RP19)

  Racing Point RP19

  Hledáte mezi účastníky tým Force India? Zapomeňte. Po finančních potížích z minulé sezony změnil tým nejen majitele, ale i název. Původně se chtěl vrátit k některému z historických jmen, ale to neklaplo… Sergio Pérez a Lance Stroll proto letos závodí za Racing Point. Růžová barva na jejich monopostu zůstala, má se v něm však skrývat víc než vloni.

 
Články odjinud


Články odjinud