Jasno mezi kajakářkami. Olympijské místo si suverénně vyjela Kudějová

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Také kajakářka Kateřina Kudějová má jistý start na olympijských hrách v Tokiu. Slalomářská mistryně světa z roku 2015 vyhrála s více než dvousekundovou převahou čtvrtý závod Českého poháru v Praze a na prvním místě nominačního žebříčku má nedostižný náskok.

Kudějová si mohla olympijskou letenku zajistit už v sobotu, ale páté místo jí nestačilo. Dnes zvítězila s přehledem před úřadující mistryní republiky Veronikou Vojtovou.

Napodobila tak tréninkového parťáka Jiřího Prskavce, který měl olympijskou jistotu od soboty, kdy vyhrál i třetí nominační pohárový závod. Dnes svou domácí dominanci potvrdil čtvrtým vítězstvím.

V obou kategoriích K1 tak budou český vodní slalom za rok v Tokiu reprezentovat stejní závodníci jako před čtyřmi lety v Riu de Janeiro. Prskavec si tehdy z Brazílie odvezl bronzovou medaili.

Olympijským hrám se dnes velmi přiblížila kanoistka Tereza Fišerová, které druhé místo stačilo k výhře v domácí nominaci. Byla také nejlepší Češkou na loňském mistrovství světa, odkud má i jeden bonusový bod za šesté místo. O Tokio by ji tak mohl připravit jen triumf Gabriely Satkové na zářijovém mistrovství Evropy v Praze, přičemž by sama nesměla uspět.

Nominaci kanoistů ovládl dnešní vítěz Lukáš Rohan. V této kategorii se ale bude rozhodovat až na ME, protože Rohan byl na loňském MS až třetím Čechem.

Kateřina Kudějová má po Jiřím Prskavcovi jisté místo na olympiádě v Tokiu

Čtvrtý závod Českého poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji:

Muži:

K1: 1. Prskavec 88,00 (0 trest. sekund), 2. Hradilek -1,22 (0), 3. Bárta (všichni USK Praha) -2,30 (0).

C1: 1. Rohan 95,06 (0), 2. Chaloupka (oba USK Praha) -2,10 (2), 3. Rak (Dukla Brandýs n/L) -3,79 (2).

Ženy:

K1: 1. Kudějová 98,65 (0), 2. Vojtová (obě USK Praha) -2,45 (0), 3. A. Galušková (Sušice) -5,68 (0).

C1: 1. Říhová (USK Praha) 106,75 (0), 2. Fišerová (Dukla Brandýs n/L) -0,61 (0), 3. G. Satková (USK Praha) -0,90 (2).