Kde trénují cyklisté pro Rio? König volí Francii, zbylá trojka Španělsko | iSport.cz
1. srpna 2016 • 16:20

Kde trénují cyklisté pro Rio? König volí Francii, zbylá trojka Španělsko

Autor: jip
Vstoupit do diskuse
0
 • Podívejte se, kde trénují čeští olympijští cyklisté Podívejte se, kde trénují čeští olympijští cyklistéFOTO: Koláž iSport.cz

  König, Štybar, Bárta a Vakoč. Všichni čtyři pojedou reprezentovat české barvy na olympijské hry do brazilského Ria. Předtím však musí podstoupit kvalitní trénink a regeneraci. K tomu potřebují ideální počasí a především také vhodné prostředí. Například olympijská jednička Leopold König volí u Azurového pobřeží, kde má k dispozici hornatou krajinu, kde se může skvěle připravit. Podívejte se, kde žijí a trénují jeho zbylí tři kolegové.

 • Leopold König

  Leopold KönigLeopold KönigFoto Jiří Punčochář (Sport)

  Pokud není doma v Moravské Třebové, na regeneraci v lázních Karlova Studánka nebo s přítelkyní v Brně, najdete ho nedaleko Nice. Tým Sky tam má základnu a okolní hory jsou ideální pro trénink. Nepohrdne ale ani českým výšlapem na Praděd.

 • Zdeněk Štybar

  Zdeněk ŠtybarZdeněk ŠtybarFoto Michal Beránek (Sport)

  S belgickou manželkou žije v Essenu na severu Belgie, kde se však moc neohřeje. Pravidelně se vrací do západočeského Stříbra, kde má pokoj v rodinném Penzionu Štybar, a podobně jako velká část cyklistů vyráží za tréninkem na Mallorcu.

 • Jan Bárta

  Jan BártaJan BártaFoto Profimedia.cz

  Klid našel v jihomoravských Sobůlkách, kde žije s rodinou. Nevýhodou jsou klimatické podmínky v zimním období, takže za soustředěními vyráží do tepla, především na Mallorcu. Rozjet se tam jezdí ještě dřív, než začnou oficiální týmové srazy, aby byl připravený. Závodit raději začíná později, ne hned v únoru.

 • Petr Vakoč

  Petr VakočPetr VakočFoto Profimedia.cz

  Pražský rodák udělal letos velkou změnu a opatřil si bydlení ve španělské Gironě nedaleko Barcelony, kde je jeho sousedem například Marcel Kittel. Změnil tak nejen trénink, ale v návaznosti na to i stravování a celkově přípravu. Změna adresy mu viditelně jde k duhu.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud