Senzační KRČMÁŘ má STŘÍBRO ze sprintu! Střílel čistě, favorité kazili

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Medailový výlov českých biatlonistů pokračuje! Po bronzu Veroniky Vítkové senzačně o den později zazářil také Michal Krčmář, který si vyjel ve sprintu nečekaně stříbrnou medaili. Porazil ho pouze Němec Arnd Peiffer, za kterým zaostal o pouhých 4,4 vteřiny. Ttřetí byl s odstupem 3,3 sekundy na Krčmáře Ital Dominik Windisch, zklamáním naopak skončil závod pro favorizovaného Martina Fourcada či Johannese Bö, kteří kazili na střelnici.

Sedmadvacetiletý Krčmář prožil nejpovedenější závod v kariéře. Jeho maximem ve Světovém poháru bylo loňské třetí místo ze stíhačky v Ruhpoldingu. Díky bezchybné střelbě a rychlému závěrečnému kolu získal svoji první medaili z velké akce.

Medailové pořadí zemí na olympiádě>>>

Stříbrný Michal Krčmář společně s bronzovým Dominikem Windischem a vítězem sprintu Arndem Peifferem

Ze druhé položky odjížděl Krčmář druhý se zhruba sedmisekundovou ztrátou na rovněž bezchybného Peiffera. Na posledním mezičase 500 metrů před cílem se před něj těsně dostal Rakušan Julian Eberhard, ale Krčmář v závěru vystupňoval tempo a vrátil se na stříbrnou pozici. Před Eberharda se o sedm desetin sekundy dostal ještě Windisch.

Do pondělní stíhačky z českých reprezentantů postoupil již jen 29. Ondřej Moravec. Jednou minul vleže, kde navíc ztratil čas vinou vyhozeného náboje, a pomaleji běžel. Na vítěze ztratil více než minutu. Michal Šlesingr i Adam Václavík skončili se čtyřmi chybami v poli poražených.

3. den na ZOH: stříbrné slzy, Koukalová u moře a konstrukčně špatné běžky

Selhali také oba největší favorité. Martin Fourcade z Francie i Johannes Thingnes Bö z Norska si závod "odstřelili" třemi chybami hned při položce vleže a k medailím měli daleko. Dvojnásobný olympijský vítěz ze Soči Fourcade byl vestoje bezchybný a probil se alespoň na osmé místo. Po osmnácti závodech ale skončila série jeho umístění na stupních vítězů. Bö chyboval ještě jednou vestoje a obsadil až 31. příčku.

Pondělní (12. února) program biatlonu na olympiádě:

11:10 | Stíhací závod na 10 km žen - ONLINE zde »

13:00 | Stíhací závod na 12,5 km mužů - ONLINE zde »

10. Hofer (It.) -31,0 (2),
...29. Moravec -1:07,9 (1), 69. Šlesingr -2:27,2 (4), 73. Václavík (všichni ČR) -2:36,6 (4).

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz