Velká pardubická | Kůň táhl jezdce po trati. Žije, ale je dobitý až běda, oddechl si trenér | iSport.cz
14. října 2018 • 14:47

Pád před Velkou, kůň táhl jezdce po trati. Žije, ale je dobitý, řekl trenér

Autor:
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obrovské štěstí v neštěstí měl jezdec Ján Mach ve čtvrtém dostihu v Pardubicích - Ceně společnosti Nutrin. Spadl ze Smajlíka, jenže mu ve třmeni zůstala noha a kůň jej dlouho táhnul po trati. „Žije, ale je dobitý až běda,“ oddechl si trenér Martin Bělka, který byl okamžitě Macha zkontrolovat. Jezdce do nemocnice odvážela sanitka, byl při vědomí. První zprávy mluvily o zlomených rukách, ale jezdec má "jen" otřes mozku. Výsledek Velké pardubické najdete zde >>Ján Mach měl startovat i ve Velké pardubické steeplechase s Českou pojišťovnou. Měl být v sedle největšího outsidera Mileryta. Sen si ovšem nesplní. Po děsivém pádu ze Smajlíka skončil v nemocnici.

„Ať se na mě nezlobí, ale tohle byla jeho chyba,“ komentoval ošklivou situaci legendární Josef Váňa. „Takové pigle (třmeny) nemůže mít!“ Mach po pádu ze sedla zůstal visel za nohu ve třmeni a kůň jej dlouho táhl po trati. „Hrozné, tohle jsem nikdy neviděl,“ zděsil se i trenér Bělka. „Dostih měl být zastavený, tohle bylo o život.“

Za Macha zaskočí ve Velké pardubické v sedle Mileryta Michal Kubík. Zatím jsou ze startovní listiny odhlášení nemocný Theophilos a na poslední chvíli i Sztorm.

 
Články odjinud


Články odjinud