Úspěch českých kajakářů. Z kvalifikace SP postoupili hladce všichni čtyři | iSport.cz
2. září 2016 • 13:12

Úspěch českých kajakářů. Z kvalifikace SP postoupili hladce všichni čtyři

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všichni čtyři čeští kajakáři postoupili hned z první jízdy do semifinále Světového poháru ve vodním slalomu v Praze - Troji. Vavřinec Hradilek byl čtvrtý, bronzový olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec šestý, Vít Přindiš osmý a Ondřej Tunka jedenáctý.Kvalifikaci si shodně pochvalovali. "S tím, co mám natrénováno, to nebylo špatné," uznal Hradilek , který na nejrychlejšího Němce Sebastiana Schuberta ztratil 2,40 sekundy. "Nahoře jsem měl sice jeden problém, byl jsem tam hodně natěsno, ale zvládl jsem to. Užil jsem si to, v Troji to je vždycky super," těšila ho atmosféra.

Prskavec po olympiádě moc netrénoval a před pražským závodem uvedl, že neví, jak jízdu zvládne. "Před závodem se mi jezdilo výborně, ale nezkusil jsem si ani jednou celou trať, takže jsem nevěděl, co ruce udělají, až budu tak ve dvou třetinách. Bolelo to dost, ale i tak to dobře dopadlo. Trať jsem jel čistě a jsem s tím spokojený," řekl Prskavec.

Přindiš patří mezi hlavní pořadatele závodu a nad jeho výkonností rovněž visel otazník, neboť se aktivně podílel i na organizaci olympijského parku na Lipně. "Ale jsem spokojený. Na jízdu se mi podařilo dobře soustředit i přesto, co všechno tady děláme. Jsem rád, dneska mám konečně trochu klid a mohl jsem si odpočinout. Každopádně se pokusím ještě víc nabrat síly na zítřek, který bude dost dlouhý," uvedl.

Z první jízdy postoupili do semifinále také dva kanoisté - třetí Tomáš Rak a jedenáctý Vítězslav Gebas , čtvrtý muž z Ria. Znovu pojede Lukáš Rohan. Mezi kanoistkami byla osmá Monika Jančová a třináctá Kateřina Hošková, znovu musí jet dvacátá Martina Satková.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud