27. února 2014 • 17:54

Příběh biatlonu: od jedné bundy na několik let k pěti medailím

Autor: ,
Sport Magazín z 28. února 2014
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

SPORT MAGAZÍN | Biatlon podnikl na olympiádě v Soči úspěšný útok na city sportovních fanoušků. Pět medailí v čele se sympaťáky Gabrielou Soukalovou a Ondřejem Moravcem probudilo obří potenciál ve sportu, od kterého se to ještě před pár lety vůbec nečekalo. V pátečním Sport Magazínu se dočtete, co se skrývá za novým českým fenoménem.Biatlon už si nikdo nebude plést s duatlonem. Olympiáda v Soči naplno ukázala, že má Česko nový velký zimní sport. Běžci na lyžích s malorážkou na zádech získali potřebnou munici, aby zasáhli masy fanoušků i silné obchodní partnery.

Pět medailí získali čtyři závodníci – Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. Všichni zmínění, včetně další stálice Michala Šlesingra, navíc vozí pod dohledem kouče Ondřeje Rybáře přední umístění ze Světového poháru. Jsou v kurzu a je o ně zájem.

Jak trefit terč? Podívejte se, co je důležité při střelbě v biatlonu

Ještě před pár lety si přitom museli všichni vystačit s jednou zimní bundou na několik let. Dnes naopak jezdí v luxusních autech a na závody létají v případě potřeby letadlem. V Novém Městě na Moravě navíc stojí luxusní areál, kde se díky investicím za 306 milionů korun loni uskutečnilo velmi úspěšné mistrovství světa, které navštívilo celkem 201 500 fanoušků.

Proč se stali Češi světovými hvězdami? Co se změnilo v trenérském přístupu? Ve kterých areálech se provozuje český biatlon? Detaily, které podrobně přiblíží vývoj biatlonu, nabídne velké téma v pátečním Sport Magazínu.

Co také najdete v novém čísle?

Fototéma: čeští medailoví hrdinové ze Soči

Rozhovor: rodiče šampionky Evy Samkové

Uniklo z facebooku: Martina Sáblíková

Výsledkový servis ZOH 2014

Sport Magazín z 28. února 2014Sport Magazín z 28. února 2014

Všechny medaile jsou doma! Ze Soči dorazili úspěšní biatlonisté

Vlajkonoš Moravec si za medaile postaví dům, prozradil po příletu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze