27. února 2014 • 11:20

Milionové medaile! Moravec a Soukalová stíhají i Sáblíkovou

TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za rekordní medailové žně dostanou bohatou odměnu. Na částky v řádech milionů si přijde šestice českých reprezentantů, kteří získali na olympijských hrách v Soči pro výpravu osm cenných kovů. A zatímco snowboardistka Eva Samková si vydělá od Českého olympijského výboru na 1,5 milionu korun, rychlobruslařka Martina Sáblíková nebo čeští biatlonisté dostanou bonusy i od svých svazů.„Jsou docela velké. Olympijský výbor dává za první tři místa, my jsme ale chtěli ohodnotit také nějaké brambory,“ uvedl šéf biatlonového svazu Václav Fiřtík.

„Na té bramboře je 250 tisíc a oceňujeme i sportovce do osmého místa. Tam je třeba 100 tisíc. Kdyby byl někdo zlatý, bylo by to za 400 tisíc, stříbro je 300 tisíc a bronz je stejně jako čtvrté místo, tedy 250. Jak je to se štafetami, nevím,“ doplnil.

GALERIE | Podívejte se, kolik čeští medailisté dostanou peněz

Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová

Ovšem pozor, tyto částky nejsou stále konečné a o finální podobě prémií se bude jednat dnes na zasedání výboru biatlonového svazu. V zákulisí se nicméně spekuluje o souhrnné sumě v řádu 2,5 milionu korun. Co se Moravce či Soukalové týče, mohli by si tak jednotlivě v součtu bonusů i od ČOV celkem přijít na více než dva miliony korun.

Tedy stejně jako zlatá a stříbrná medailistka Martina Sáblíková, jež získá jen od ČOV 2,25 milionu korun. Navíc i ona by měla získat další prémii od své domovské federace. Kolik, to ale předseda Českého svazu rychlobruslení Ondřej Brada neprozradil: „Odměny pro olympioniky rychlobruslaře budou řešeny dle pravidel ČOV a dále individuálně na úrovni svazu,“ řekl jen na dotaz Sportu.

Všechny medaile jsou doma! Ze Soči dorazili úspěšní biatlonisté
480p 360p 240p

To další zlatá medailistka, snowboardcrossařka Eva Samková, má jistých „jen“ 1,5 milionu od ČOV, její svaz totiž prémie za olympijské úspěchy nevyplácí.

„Vždycky dávám procenta z výher klukům (trenérům), protože si všechny svěťáky platí sami. Zaslouží si víc, než dostanou,“ říkala už dříve Samková, jejíž rozpočet v sezoně se údajně pohybuje okolo 2,5 milionu korun. Hlavní devízou do budoucna je tak pro ni i statut olympijské vítězky, neboť by mimo odměn za zlato měla přilákat rovněž zájem nových sponzorů.

Vlajkonoš Moravec si za medaile postaví dům, prozradil po příletu
480p 360p 240p

Hustý! Samková se Sáblíkovou skákaly na Letné s fanoušky
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze