14. března 2023 • 10:33

Konec kariéry! Norská šampionka se loučí, doma ji čekají poslední závody

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
MOMENTY Davida Hovorky: gól hýžděmi, Liga mistrů i nej stopeři s Kúdelou
Dloubák: Malí hráči protékají sítem. Pak ale září, budeme mít víc hračičků, co dominance Slavie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trojnásobná olympijská vítězka a třináctinásobná mistryně světa v biatlonu Marte Olsbuová Röiselandová po sezoně ukončí kariéru. Dvaatřicetiletá norská reprezentantka o tom informovala na tiskové konferenci, uvedla agentura AFP.„Biatlon bude navždy v mém srdci a rozloučím se s ním na Holmenkollenu. To bude můj poslední závod Světového poháru,“ uvedla Röiselandová. „Je to zvláštní pocit, smutný, ale také neuvěřitelně povznášející. Už se nemůžu dočkat další životní kapitoly,“ dodala.

Röiselandová získala všechny tři zlaté olympijské medaile na loňských hrách v Pekingu, kde ovládla sprint, stíhací závod a byla i členkou vítězné smíšené štafety. V Číně navíc přidala dva bronzy, na kontě má také dvě stříbra z her v roce 2018.

Na mistrovství světa triumfovala celkem třináctkrát a je ženskou rekordmankou. K tomu přidala čtyři bronzové medaile. V sezoně 2021/2022 ovládla celkové hodnocení Světového poháru, probíhající ročník jí však zkomplikovaly zdravotní problémy. V seriálu si Röiselandová připsala celkem 19 vítězných individuálních závodů, naposledy slavila dvakrát v březnu v Novém Městě na Moravě.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud