Český objev Havlíčková: Obří pokrok, šance na ZOH i pomoc od Neumannové | iSport.cz
14. ledna 2018 • 18:30

Český objev Havlíčková: Obří pokrok, šance na ZOH i pomoc od Neumannové

Autor:
TOP VIDEA
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedmnáctiletá běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková si po zisku druhého českého titulu pochvalovala, jaké zlepšení udělala v klasické technice. Na stylu hodně pracovala s trenérem Stanislavem Frühaufem, někdejším koučem olympijské šampionky Kateřiny Neumannové. Při absenci nejlepších českých běžkyň Petry Novákové a Kateřiny Berouškové, které dostaly volno po Tour de Ski, jí to dnes přineslo jasný triumf v závodě na 10 kilometrů klasicky.Od loňského roku Havlíčková udělala v klasické technice velký pokrok. "Prakticky jsem ji před rokem neuměla. Těší mě, že jsem schopná i v únavě držet správnou techniku. Jinými slovy, že se na to hezky kouká," uvedla v tiskové zprávě agentury Sportinvest.

Vzhledem k náročnému programu posledních dní nevěděla, co má od závodu čekat. V Novém Městě byly navíc poměrně obtížné podmínky. "Ačkoliv byl mráz, nebyla stopa pevná a museli jsme si všichni dávat velký pozor na odraz. V tomto ale musím pochválit servis, který mi opět připravil fantastické lyže," pochvalovala si Havlíčková.

Také díky dobrému namazání po pár minutách věděla, že to bude dobrý výkon. "Měla jsem dostatek sil, dobře jsem rozvrhla energii a na konci jsem byla schopna ještě tempo zvýšit. Jsem šťastná a chtěla bych poděkovat hodně lidem. Hlavně rodině, která tu se mnou byla v kompletním složení a moc mi pomáhala," doplnila talentovaná dorostenka.

Nadějná běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková
Nadějná běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková

Na přelomu ledna a února ji čeká juniorské mistrovství světa ve Švýcarsku. Hned v úterý se přesune do Goms, kde se šampionát koná. Absolvuje zde závěrečné dvoutýdenní soustředění pod vedením Martina Koukala. Pět dnů s ní bude na místě Neumannová, která se společně s Frühaufem podílí na jejím rozvoji.

Dva tituly z domácího seniorského šampionátu Havlíčkové dodávají sebevědomí. "Nepatřím mezi závodnice, které jsou přesvědčeny o svém vítězství a neomylnosti. Obecně bych si mohla věřit více. A tyhle výsledky mě ujistily o tom, že formu mám dobrou, že jsme dobře potrénovali. Teď už to bude o detailech přímo na místě," uvedla.

Díky vystoupení v Novém Městě může dál snít také o nominaci na únorové olympijské hry do Pchjongčchangu. V ženském týmu má zatím jistou nominaci Nováková, s největší pravděpodobností se do sestavy dostane i Beroušková. Česko má aktuálně tři místa pro ženy, ale svaz předpokládá, že po přerozdělení neobsazených míst dostane možnost nominovat ještě jednu závodnici.

"Pokud ta šance bude, věřím, že trenéři přihlédnou k dosaženým výsledkům i aktuální formě. Bylo by pro mě obrovskou ctí reprezentovat naši republiku pod olympijskými kruhy. Na druhou stranu to není cíl, ke kterému se upínám. Nadále platí, že vrcholem je pro mě blížící se mistrovství světa juniorů ve Švýcarsku," dodala Havlíčková, která už loni reprezentovala ČR na seniorském MS ve štafetě.

Program olympiády: Běh na lyžích na ZOH 2018 »

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud