Březina padal, mistrem republiky se stal Tomáš Verner | iSport.cz
Michalu Březinovu se volná jízda na mistrovství republiky vůbec nepovedla, hned třikrát spadl
TOP VIDEA
Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole! Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole!
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Králem českého krasobruslení je Tomáš Verner! Pětadvacetiletý závodník se v sobotu v Ostravě stal už poosmé republikovým mistrem. V ostře sledovaném duelu porazil svého soka Michala Březinu, na nějž po pátečním krátkém programu ztrácel přes jeden a půl bodu. Unavenému Březinovi totiž volná jízda vůbec nevyšla. Třikrát spadl, zatímco Verner ostravské publikum svým výkonem rozvášnil.Měl to být večer Michala Březiny. Do sobotní volné jízdy si přinesl náskok a zraněními v této sezoně notně sužovaný Tomáš Verner mu podle všech předpovědí neměl stačit.

Všechno ale dopadlo úplně jinak. Březina předvedl svou nejhorší jízdu za několik posledních let. Vyčerpané tělo jej zcela zradilo. Zato Verner exceloval.

Jako první z nich se na ostravském ledě předvedl Verner. Po několika vteřinách skočil čtverný toeloop a v tu chvíli si solidně naplněnou halu získal jasně na svou stranu.

S každým dalším úspěšně provedeným skokem vášně v publiku stoupaly a písecký rodák, který v této sezoně více než se soupeři bojuje s vyhřezlou ploténkou a s hrozbou naprostého konce kariéry, nakonec opouštěl led za bouřlivých ovací.

Publikum pak jen netrpělivě čekalo, jak odpoví Březina. Také jemu se povedl start. Dobře provedený trojitý axel nevěstil žádné potíže. Jenže únava z nabitého programu, který Březina v uplynulých pěti týdnech absolvoval, vykonala své.

Brněnský závodník, jenž ještě před týdnem bojoval ve finále Grand Prix v Quebeku, brzy upadl. Začal hromadit chyby a přišel druhý pád. A k dovršení všeho zoufalství nakonec i třetí.

„Tělo nereagovalo na nic, co jsem od něj chtěl,“ řekl po skončení závodu, který pro něj sice skončil republikovým stříbrem, ale zároveň nemilým fiaskem

„Věděl jsem, že je to špatné, že už nemám šanci a sílu s tou jízdou něco udělat. Jen jsem si přál nějak to dojet, ať už je konec,“ líčil sympatický mladík, co mu v průběhu jízdy běželo hlavou.

Když ji dokončil, zůstal ještě chvíli opřený rukama o kolena. Jakoby tomu, co se mu právě přihodilo, nemohl uvěřit.

„Tak špatnou jízdu jsem jel naposledy před třemi lety v Helsinkách. Od té doby jsem ale jezdil čistě, proto si nemyslím, že by mě před lednovým mistrovstvím Evropy měl tento neúspěch poznamenat,“ přidal čerstvý republikový vicemistr ještě jeden komentář.

O čtyři roky starší Verner se tak v sobotu dočkal svého osmého titulu českého šampióna.

„Mám z toho upřímnou radost. Mám za sebou mizernou polovinu sezony, dva měsíce jsem kvůli zranění stál a teď se znovu dostávám tam, kde bych chtěl zase být,“ pravil chvíli poté, kdy se stal mistrem republiky.

Věděl, že mu vedle výborného výkonu ve volné jízdě pomohl i Březinův kolaps. K tomu, co se jeho reprezentačnímu kolegovi a kamarádovi přihodilo, se ale nechtěl moc vyjadřovat.

„Výkony soupeře komentuju hrozně nerad. Zvláště tehdy, když se někomu něco nepovede,“ pravil nejdřív.

„Michala jsem viděl a řeknu jen, že je strašně těžké, aby někdo přiletěl z finále Grand Prix, které se koná v Kanadě, a hned následující víkend má podat špičkový výkon na mistrovství republiky. Musel být hrozně unavený a myslím si, že toho měl po jízdě plné zuby,“ poznamenal stručně Verner.

Sám sobě udělal radost tím, co v Ostravě předvedl. „Neudělal jsem žádnou větší chybu, z toho mám velkou radost. Pojal jsem tu jízdu víc pro diváky, aby se bavili, takže techničtí specialisté tam nedostatky najít museli, ale já měl pocit, že se to publiku líbilo. To mi udělalo ještě větší radost než ten samotný zisk titulu,“ prohlásil Verner.

Přiznal, že ještě v sobotu ráno se mu znovu ozvaly bolesti zad. „Můj táta, který je lékař, mě ale během dne napravil do té míry, že jsem během jízdy necítil vůbec žádnou bolest a nemusel myslet na nic jiného než na výkon, který jsem měl předvést,“ uzavřel čerstvý mistr republiky.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud