Vyhlášení Sportovce roku: Sedm mistrů světa, dorazí i Koukalová | iSport.cz
20. prosince 2017 • 19:10

Vyhlášení Sportovce roku: Sedm mistrů světa, dorazí i Koukalová

TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle vládce nebude muset žádat o důvěru a bude na trůnu v parádní společnosti. Mezi nominovanou desítkou v tradiční anketě Sportovec roku, kterou pořádá Klub sportovních novinářů, jsou osobnosti světového významu. Sedm z nich je aktuálními světovými šampiony. Ve výběru nechybí lezec posunující lidské hranice, bývalá tenisová světová jednička nebo vítěz atletické Diamantové ligy. K fanouškům se také dostanou aktuální informace o stavu biatlonové divy Gabriely Koukalové, která na oslavu přijede z rakouských hor. Přímý přenos vysílá ve čtvrtek ČT1 od 21.35.Nechte už ty rohlíčky! Ve čtvrtek večer po pohádce se můžete v klidu posadit k televizi a žasnout, kolik úspěchů zase český sport pobral. Navzdory krachu fotbalové kvalifikace nebo dotační kauze, která odolnost sportsmenů letos nečekaně a řádně prověřila, bude čtvrteční vyhlášení ankety Sportovec roku v pražském hotelu Hilton opravdovým gala.

Do večerních šatů se oblékne i sledovaná biatlonistka Gabriela Koukalová, která po měsících zdravotní nejistoty, v nichž se před veřejností ukrývala do tréninkových kempů v horách, sestoupí k Vltavě a přes média sdělí fanouškům, jak dýchají její olympijské naděje.

„Po společné přípravě s týmem a švédském Östersundu zamířila Gabriela Koukalová do Obertilliachu v Rakousku, kde měla deset až dvanáct dní individuální přípravy. V těchto dnech je v Česku a zúčastní se vyhlášení ankety Sportovec roku,“ potvrdil mluvčí biatlonového svazu Tomáš Hermann. „Následně opět cestuje do zahraničí, kde stráví vánoční a silvestrovské svátky a bude se dále individuálně připravovat.“

Sportovec roku

Ve čtvrtek 21.12.2017 proběhne v přímém televizním přenosu na programu ČT1 ve 21:35 hodin z hotelu Hilton Prague 59. ročník ankety Sportovec roku 2017. Pořadem bude provázet Libor Bouček. O hudební doprovod se postará David Koller, Terezie Kovalová a Tonya Graves. Hlavními účinkující budou ale ocenění sportovci.

Více o anketě najdete http://sportovecroku.cz/

Sportovec roku: Sedm světových šampionů

Koukalová patří k sedmi světovým šampionům, kteří jsou v nominované desítce. V olympijských disciplínách brali tituly i rychlobruslařka Martina Sáblíková, skifař Ondřej Synek, oštěpařka Barbora Špotáková a snowboardistka Ester Ledecká. Na neolympijských tratích jsou mistry světa kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál.

Na piedestalu českého sportu je takový přetlak, že se do desítky nedostali světový šampion ve vodním slalomu Ondřej Tunka nebo snowboardkrosařka Eva Samková, která se stala celkovou vítězkou Světového poháru.

Krpálek: Já a Sportovec roku? Krásné završení roku, kdy vyšlo všechno

Z nominované desítky je zatím jistá neúčast pouze tenistky Karolíny Plíškové. Nedávná světová jednička se omluvila kvůli exhibici na Tchajwanu.

„Karolína měla exhibici podepsanou dávno dopředu, tam nebylo co řešit,“ líčí Petra Pavelková z pořadatelské agentury BPA.

Sněhová obojživelnice Ester Ledecká se naopak na vyhlášení objeví, ačkoli původně zvažovala tréninkový pobyt na lyžích v Söldenu. Nakonec ale po víkendových závodech Světového poháru v Cortině d´Ampezzo odjela do Prahy.

„Vyhodnotili si to tak, že teď bude odpočívat. Věnuje se fyzioterapii a rehabilitaci. Po Vánocích pokračuje v naplánovaném programu,“ uvedl Radim Trusina z marketingové agentury Sport Invest.

Gabriela Koukalová s manželem na vyhlášení ankety Sportovec roku
Gabriela Koukalová s manželem na vyhlášení ankety Sportovec roku

 
Články odjinud


Články odjinud