Vyhlášení Sportovce roku: Sedm mistrů světa, dorazí i Koukalová | iSport.cz
20. prosince 2017 • 19:10

Vyhlášení Sportovce roku: Sedm mistrů světa, dorazí i Koukalová

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle vládce nebude muset žádat o důvěru a bude na trůnu v parádní společnosti. Mezi nominovanou desítkou v tradiční anketě Sportovec roku, kterou pořádá Klub sportovních novinářů, jsou osobnosti světového významu. Sedm z nich je aktuálními světovými šampiony. Ve výběru nechybí lezec posunující lidské hranice, bývalá tenisová světová jednička nebo vítěz atletické Diamantové ligy. K fanouškům se také dostanou aktuální informace o stavu biatlonové divy Gabriely Koukalové, která na oslavu přijede z rakouských hor. Přímý přenos vysílá ve čtvrtek ČT1 od 21.35.Nechte už ty rohlíčky! Ve čtvrtek večer po pohádce se můžete v klidu posadit k televizi a žasnout, kolik úspěchů zase český sport pobral. Navzdory krachu fotbalové kvalifikace nebo dotační kauze, která odolnost sportsmenů letos nečekaně a řádně prověřila, bude čtvrteční vyhlášení ankety Sportovec roku v pražském hotelu Hilton opravdovým gala.

Do večerních šatů se oblékne i sledovaná biatlonistka Gabriela Koukalová , která po měsících zdravotní nejistoty, v nichž se před veřejností ukrývala do tréninkových kempů v horách, sestoupí k Vltavě a přes média sdělí fanouškům, jak dýchají její olympijské naděje.

„Po společné přípravě s týmem a švédském Östersundu zamířila Gabriela Koukalová do Obertilliachu v Rakousku, kde měla deset až dvanáct dní individuální přípravy. V těchto dnech je v Česku a zúčastní se vyhlášení ankety Sportovec roku,“ potvrdil mluvčí biatlonového svazu Tomáš Hermann. „Následně opět cestuje do zahraničí, kde stráví vánoční a silvestrovské svátky a bude se dále individuálně připravovat.“

Sportovec roku

Ve čtvrtek 21.12.2017 proběhne v přímém televizním přenosu na programu ČT1 ve 21:35 hodin z hotelu Hilton Prague 59. ročník ankety Sportovec roku 2017. Pořadem bude provázet Libor Bouček . O hudební doprovod se postará David Koller , Terezie Kovalová a Tonya Graves . Hlavními účinkující budou ale ocenění sportovci.

Více o anketě najdete http://sportovecroku.cz/

Sportovec roku: Sedm světových šampionů

Koukalová patří k sedmi světovým šampionům, kteří jsou v nominované desítce. V olympijských disciplínách brali tituly i rychlobruslařka Martina Sáblíková , skifař Ondřej Synek , oštěpařka Barbora Špotáková a snowboardistka Ester Ledecká . Na neolympijských tratích jsou mistry světa kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál .

Na piedestalu českého sportu je takový přetlak, že se do desítky nedostali světový šampion ve vodním slalomu Ondřej Tunka nebo snowboardkrosařka Eva Samková , která se stala celkovou vítězkou Světového poháru.

Krpálek: Já a Sportovec roku? Krásné završení roku, kdy vyšlo všechno

Z nominované desítky je zatím jistá neúčast pouze tenistky Karolíny Plíškové . Nedávná světová jednička se omluvila kvůli exhibici na Tchajwanu.

„Karolína měla exhibici podepsanou dávno dopředu, tam nebylo co řešit,“ líčí Petra Pavelková z pořadatelské agentury BPA.

Sněhová obojživelnice Ester Ledecká se naopak na vyhlášení objeví, ačkoli původně zvažovala tréninkový pobyt na lyžích v Söldenu. Nakonec ale po víkendových závodech Světového poháru v Cortině d´Ampezzo odjela do Prahy.

„Vyhodnotili si to tak, že teď bude odpočívat. Věnuje se fyzioterapii a rehabilitaci. Po Vánocích pokračuje v naplánovaném programu,“ uvedl Radim Trusina z marketingové agentury Sport Invest.

Gabriela Koukalová s manželem na vyhlášení ankety Sportovec roku
Gabriela Koukalová s manželem na vyhlášení ankety Sportovec roku

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud