Australian Open | Tenisté si v Austrálii polepší | iSport.cz
8. října 2008 • 08:30

Tenisté si v Austrálii polepší

Autor: ČTK
Novak Djokovič
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

O osmnáct procent vyšší finanční odměnu obdrží příští rok vítězové mužské i ženské dvouhry na tenisovém Australian Open v Melbourne.Pořadatelé prvního grandslamového turnaje sezony přichystali celkovou dotaci ve výši 22 milionů australských dolarů (zhruba 286 milionů korun), vítězům dvouhry připadne 1,62 milionu australských dolarů (přes 19 milionů korun).

I tak zůstává Australian Open nejméně dotovaným grandslamovým podnikem roku. Letošní vítězové dvouhry z Wimbledonu si vydělali v přepočtu o 2,1 milionu korun více, pro vítěze Roland Garros bylo připraveno ještě o dalších 2,5 milionu víc.

Nejštědřejší jsou tradičně pořadatelé US Open, kteří odměnili Rogera Federera a Serenu Williamsovou částkou 1,1 milionu eur (přes 27 milionů korun).


Výkonný ředitel australského tenisu Steve Wood rovněž doufá, že bude pokračovat trend nárůstu divácké přízně. Letošní turnaj navštívilo celkem 605 tisíc fanoušků, což je o 50 tisíc více než v roce 2007.

"Víme, že se v předprodeji prodalo nyní již o 15 procent více vstupenek než posledně," oznámil Wood s tím, že by měl být na začátku příštího roku největším lákadlem pokus Rogera Federera o zisk 14. grandslamu a vyrovnání rekordu Peta Samprase.

Pořadatelé zároveň přesunuli finále ženské dvouhry do pozdních večerních hodin po vzoru mužského finále.

"Od okamžiku, kdy hráči vystoupí z letadla do doby odletu z Melbourne uděláme vše pro to, abychom tenistům zajistili ty nejlepší turnajové zážitky jejich sezony," dodal ředitel Australian Open Craig Tiley.

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud