Jan Jaroch
16. listopadu 2021 • 15:45

Plíšková našla toho pravého. V čem je kouzlo kouče, co po sezoně nekončí?

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Famózní bitva! Muchová ve finále Roland Garros padla, slaví Šwiateková
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nazvala ho nejlepším trenérem, jakého kdy měla. To je mírný políček předchozím koučům Jiřímu Vaňkovi, Tomáši Krupovi, Davidu Kotyzovi či Conchitě Martínezové. Ale Karolína Plíšková není diplomatka. Co si myslí, to také poví. A pod vedením německého kouče Saschi Bajina je šťastná, právě skončenou sezonu nazvala jednou z nejlepší v kariéře, byť tečku měla hořkou. Česká tenistka jen na skóre setů nepostoupila do semifinále Masters v Mexiku. Už ale také ví, že příští rok ji znovu povede trenér, jemuž tak věří. A to je u ní novinka.Turnaj mistryň ve vysokohorské Guadalajaře, to byl mikrokosmos celé sezony Karolíny  Plíškové . Při trénincích jí tekly nervy, v řídkém vzduchu nebyla schopná trefit kurt párkrát za sebou. Vztekala se, klesala na mysli. „Vzhledem k tomu, že jsem se tu jediný den necítila dobře, to byl nejtěžší turnaj, který jsem kdy hrála. Zdejší podmínky nejsou nic pro mě. Normálně je nějaký den špatný, další zase lepší, ale tady nebylo lepší vůbec nic,“ líčila.

Když se však trénink změnil v zápas, našla dvakrát ze tří pokusů cestu, jak zvítězit. Zdolala světovou trojku Barboru Krejčíkovou i žebříčkovou pětku Garbině Muguruzaovou. Polovinu z letošních trumfů proti soupeřkám z top 10 získala v tomhle „nepřátelském“ mexickém prostředí.

A stejně jako v červenci ve Wimbledonu za to dávala velký kredit kouči Saschovi Bajinovi a jeho neutuchající víře v její schopnosti. „Sám tenis hraje, takže musí vidět a cítit, že se mi tady nehraje úplně dobře. Ale nikdy ve mě neztratil důvěru, furt mi věřil, že tady každý zápas můžu vyhrát. A to je pro mě nejdůležitější, protože když se hraje super, každý je kamarád a každý to vidí pozitivně. Ale když se nehraje dobře, navíc jsem tady byla unavená a první týden to tady bylo fakt trápení, tak potom poznáte lidi podle toho, jak se zachovají,“ popisovala Plíšková, čím nejvíc jí sedmatřicetiletý Němec z Mnichova imponuje.

Nejsou to jen klišé a plané lichotky, Bajin jde skutečně po boku Plíškové s kůží na trh. Někteří trenéři mají smlouvu postavenou tak, že mají vysoký základní plat a nižší bonusy za výsledky. U něj je to přesně

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud