Turnaj mistryň: Pegulaová dál vládne, program v Cancúnu narušil déšť

Autor: ČTK, adl
0
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Tenistka Jessica Pegulaová vyhrála na Turnaji mistryň i třetí zápas v základní skupině Bacalar a bez ztráty setu postoupila do semifinále. Pátá nasazená Američanka, která už měla první místo v tabulce jisté, porazila Marii Sakkariovou 6:3, 6:2. Řekyně, která se do Mexika dostala až jako náhradnice za zraněnou Karolínu Muchovou, naopak prohrála i třetí utkání a získala jediný set.

Další program v Cancúnu narušil déšť. Druhý zápas skupiny, v němž se v přímém souboji rozhodne o druhé postupující mezi Arynou Sabalenkovou z Běloruska a Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu, byl přerušen v koncovce druhého setu. Úvodní sadu vyhrála Sabalenková 6:2, ve druhém vedla soupeřka 5:3.

Až na pátek byla přeložena i čtyřhra, v níž měla na kurt znovu nastoupit Pegulaová. Spolu s Coco Gauffovou ji čeká duel s německo-ruským párem Laura Siegemundová, Vera Zvonarevová.

Turnaj mistryň v Cancúnu (tvrdý povrch, dotace 9,000.000 dolarů):

Dvouhra:

Skupina Bacalar:
Pegulaová (5-USA) - Sakkariová (8-Řec.) 6:3, 6:2.

1. Pegulaová 3 3 0 6:0 3
2. Sabalenková 2 1 1 2:2 1
3. Rybakinová 2 1 1 2:3 1
4. Sakkariová 3 0 3 1:6 0

Čtyřhra:

Skupina Maya Ka'an:
Hunterová, Mertensová (2-Austr./Belg.) - Schuursová, Krawczyková (5-Niz./USA) 6:2, 6:3.

1. Hunterová,Mertensová 3 3 0 6:0 3
2. Melicharová, Perezová 2 1 1 2:3 1
3. Aojamaová,Šibaharaová 3 1 2 3:4 1
4. Krawczyková,Schuursová 2 0 2 0:4 0