Šafářová je ve formě! Letos se poprvé do dostala do čtvrtfinále

Triumfální polibek poháru pro vítězky Australian Open Lucii Šafářovou a Bethanii Mattekovou-Sandsovou z výšky
Lucie Šafářová (vlevo) a Bethanie Matteková-Sandsová slaví svůj titul z Australian Open
Lucie Šafářová (vlevo) spolu s Bethanií Mattekovou-Sandsovou triumfovaly ve finále čtyřhry na Australian Open nad česko-čínským párem Pcheng Šuaj a Andrea Hlaváčková
Oslavný rituální tanec vítězek Australian Open Lucie Šafářové (vlevo) a Bethanie Mattekové-Sandsové
Rozesmáté vítězky Australian Open Lucie Šafářová (vlevo) a Bethanie Matteková-Sandsová
Je zase náš! Lucie Šafářová (vlevo) a Bethanie Matteková-Sandsová slaví s pohárem pro vítězky čtyřhry na Australian Open.
Bethanie Matteková-Sandsová skáče do náruče parťačky Lucie Šafářové po jejich druhém triumfu na Australian Open
18
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Tenis
Začít diskusi (0)

Česká tenistka Lucie Šafářová se na turnaji v Tchaj-peji probojovala poprvé v sezoně do čtvrtfinále. Vítězka čtyřhry na Australian Open, jež na Tchaj-wanu startuje v hlavní soutěži díky divoké kartě od pořadatelů, porazila ve 2. kole čtvrtou nasazenou Anastasiji Sevastovovou z Lotyšska 6:2, 6:4.

Devětadvacetiletá Šafářová se letos loučila ve dvouhře ve 2. kole v Aucklandu, Hobartu i v Melbourne. Dnes sebrala o tři roky mladší soupeřce v každém setu dvakrát podání, a přestože ve druhé sadě sama jednou servis ztratila, proměnila za 68 minut první mečbol.

O postup do semifinále se Šafářová, jíž momentálně v žebříčku patří 55. místo, utká s šestou nasazenou Misaki Doiovou. Jediný vzájemný zápas s pětadvacetiletou Japonkou, jež figuruje v pořadí WTA o čtrnáct míst výš, vloni na antuce v Římě prohrála.

Tenisový turnaj žen v Tchaj-peji (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:
Doiová (6-Jap.) - Ozakiová (Jap.) 6:4, 6:3,
Džábirová (Tun.) - Rogersová (7-USA) 7:5, 6:2,
Šafářová (ČR) - Sevastovová (4-Lot.) 6:2, 6:4,
Minellaová (Luc.) - Garciaová (3-Fr.) 6:4, 6:4.
 

Čtyřhra - 1. kolo:
Hradecká, Siniaková (2-ČR) - Aojamaová, Ninomijaová (Jap.) 6:4, 6:1.

Video placeholder
Australian Open: Šafářová slavila s americkou parťačkou titul tanečkem. Podívejte se! • O2 TV Tenis
Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů