17. března 2019 • 12:09

Bouzková na titul v Mexiku nedosáhla. Ve finále uhrála s Ruskou jen dva gamy

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Marie Bouzková skončila na turnaji nejnižší kategorie WTA 125K v Guadalajaře těsně pod vrcholem. Česká tenistka uhrála ve finále v Mexiku s Veronikou Kuděrmětovová jen dva gamy a ruské soupeřce podlehla za 61 minut 2:6, 0:6. I tak si ale vylepší maximum ve světového žebříčku, ze 130. se posune na 116. místo.

Dvacetiletá Bouzková, která v roce 2014 vyhrála jako první Češka dvouhru juniorek na US Open, držela se soupeřkou krok jen v úvodu. Od stavu 2:1 v prvním setu nezískala už ani hru a zatím nejdůležitější finále v kariéře nezvládla. Z nižších podniků série ITF má ve sbírce jedenáct titulů.

O rok starší Ruska, která na turnaji vyřadila mimo jiné sedmou nasazenou Kristýnu Plíškovou, získala první individuální titul WTA v kariéře.

Česká hráčka neuspěla v Mexiku ani ve finále čtyřhry. Renata Voráčová spolu se Švédkou Cornelií Listerovou podlehly maďarsko-americké dvojici Fanny Stollárová, Maria Sanchezová 5:7, 1:6.

Tenisový turnaj žen WTA 125K v Guadalajaře v Mexiku (tvrdý povrch, dotace 125.000 dolarů):