Zimní olympiáda ve Vancouveru je protkaná nejoblíbenějšími technickými vymoženostmi dneška. Jak vypadá olympiáda na Twitteru, Facebooku nebo Google Street View?
Společnost Google představila pro olympijské hry hned několik novinek. Už klasicky přizpůsobuje svoje logo na vyhledávači, kde každý den představuje jeden sport. Google také do dějiště her poslal svůj první Street View, sněžný skútr, který nafotil závodní tratě, takže si je může každý projít, aniž by přitom musel opustit pohodlí domova.
Kromě Street View Google z každého olympijského místa vytvořil v aplikaci SketchUp jeho 3D model. Koho by zajímala detailní prohlídka jednotlivých sportovišť, má jedinečnou možnost ZDE »
Sociální sítě
Mezi Facebookem a Twitterem probíhá tak trochu boj o olympijské zlato v disciplíně sociálních sítí. Na Twitteru najdete účty autentických sportovců a můžete se dozvědět, co dělají ve volném čase. Na Facebooku si zase oficiálně zřídil stránky Mezinárodní olympijský výbor a můžete zde sledovat všechny aktuální informace a fotografie přímo od zdroje.
Aplikace pro iPhone
Samozřejmě byla vytvořena také řada vynikajících aplikací pro iPhone, které vám pomůžou neustále držet krok s aktuálním děním ve Vancouveru. Ty nejlepší najdete na http://www.iphonehacks.com/2010/02/best-iphone-apps-2010-winter-olympics.html
Například s oficiální aplikací CTVOlympics.ca získáte kompletní rozvrh a aktuální zprávy o výsledcích. Pokud máte to štěstí být přímo ve Vancouveru, s aplikací 2010Guide můžete pomocí GPS navigace sledovat, kde právě probíhají závody ve vašem nejbližším okolí.
Medaile
Zlaté, stříbrné a bronzové medaile jsou vyrobené z kovů získaných z recyklovaných plošných spojů, jaké najdete v počítačích.
Šílené světelné zařízení
Zařízení Bright Ideas je asi nejpodivnější technická vymoženost na hrách. Návštěvníci mohou ovládat světelné displaye ve Vancouveru ze tří míst, v kanadském Ontariu pomocí svojí mysli. V Torontu z věže CN Tower, z budovy parlamentu v Ottawě a od Niagarských vodopádů. Návštěvník si nasadí na hlavu zařízení se senzory, které sledují strukturu alfa a beta vln v lidském mozku, a předá tyto informace počítači. Ten pak podle toho, na co právě myslíte, zbarví světelné instalace.
Weblimb - poletující kamera
Dalším vynálezem, který slouží jen k pobavení diváků, je projekt Weblimb. Jde o tři stopy dlouhý balón protiletecké obrany vybavený bezdrátovou kamerou, který se pohybuje podle toho, kterým směrem proudí davy lidí pod ním. Jde o projekt studentů ze Simon Fraser University v kanadské Britské Kolumbii a v průběhu her je vystaven ve svém vlastním stanu.