VIP Sport

Tragédie

29. dubna 2019 • 18:45

Slzy pro Šurala (†28)! V Turecku pieta nad rakví, na Spartě hoří svíčky

###BLOK-TOP-VIDEA###

Tragické úmrtí fotbalisty Josefa Šurala (†28) zahýbalo fotbalovým světem. S útočníkem se v pondělních odpoledních hodinách rozloučil jeho poslední klub, turecký Alanyaspor. Zlomená srdce společné léčí i fanoušci pražské Sparty. Ta svému bývalému kapitánovi věnovala pietní místo přímo na stadionu.Rozloučení s Josefem Šuralem proběhlo v tureckém městě Alanya. Nad rakví s vlajkou klubu obklopené transparenty s podobiznami tragicky zesnulého českého hráče se sešli nejenom spoluhráči z Analyasporu, ale i český kamarád Ondřej Čelůstka. Reprezentační bek se měl v pondělí se Šuralem a jeho rodinou setkat, na přátelské shledání už ale bohužel nikdy nedojde.

Obřadu byl přítomen i Mevlüt Cavusoglu, turecký ministr zahraničních věcí. „Šuralova rodina je nyní i naší rodinou. Postaráme se o ni jako o naši vlastní. Josefa jsme milovali,“ prohlásil.

Tragickou smrt mladého útočníka oplakává i Sparta, kde Šural do ledna nosil kapitánskou pásku. U pietního místa se Šuralovým dresem, které vzniklo přímo na letenském stadionu, nechávají fanoušci zapálené svíčky a sdílejí vzpomínku na oblíbeného útočníka.

Josef Šural (†28) zemřel při nehodě minibusu, který převážel sedm hráčů z utkání. Při nehodě utrpěl vážná zranění, kterým v nemocnici podlehl. Podle zpráv z Turecka mělo být příčinou nehody usnutí řidiče, který hráče převážel.

Slzy nad osudem kamaráda Josefa Šurala neskrýval ani reprezentant Ondřej Čelůstka
Slzy nad osudem kamaráda Josefa Šurala neskrýval ani reprezentant Ondřej Čelůstka

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud