VIP Sport

26. ledna 2019 • 09:00

Kde sledovat finále Kvitové? Také na ČT, ale nikoliv v přímém přenosu

Autor: om
###BLOK-TOP-VIDEA###

Přenosy z Australian Open včetně finále ženské dvouhry s Petrou Kvitou můžete už od začátku grandslamového turnaje sledovat na Eurosportu, ženské finále se hraje dnes od 9:30. Pokud ho nemáte, zbývá možnost podívat se aspoň na záznam.Tenisové horečky se pokoušela využít veřejnoprávní televize a vrcholné zápasy nabídnout svým divákům. Nepovedlo se.

„Pokoušeli jsme se zajistit už vysílání semifinále, poté i finále. Práva vlastní Eurosport, ale nebyli ochotni je prodat. Zařídili jsme tedy aspoň záznam finále, odvysíláme ho v sobotu na ČT Sport,“ prozradil šéf sportu na České televizi Jiří Ponikelský.

Záznam má běžet přes den ve zkrácené podobě (14:20, ČT sport) a večer nesestřihaný (22:05, ČT sport). „Přesné časy teprve upřesníme, musíme se vejít mezi přímé přenosy z jiných sportů,“ řekl Ponikelský.

A co jiné televize? Neměly zájem. „My o přenosu finále žen neuvažujeme. Z grandslamových turnajů budeme vysílat Wimbledon, na který se soustředíme,“ řekla tisková mluvčí televize Nova Jana Ondrejechová. Wimbledon bude na placeném Nova Sportu.

Petra Kvitová a Naomi Ósakaová před startem finále Australian Open
Petra Kvitová a Naomi Ósakaová před startem finále Australian Open

 
Články odjinud


Články odjinud