Všechna čest Japonce, Kvitová ve finále nepředvedla nic navíc | iSport.cz
Jan Jaroch
26. ledna 2019 • 14:12

Všechna čest Japonce, Kvitová ve finále nepředvedla nic navíc

Autor: Jan Jaroch
TOP VIDEA
TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha
Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1! Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sport je spravedlivý. Finále Australian Open vyhrála lepší tenistka. A tou byla Naomi Ósakaová. Ne o moc, ale zřetelně.Petra Kvitová se celé utkání nedostala do ráže. Zdálo se, že jí tak nejdou nohy, což lze zřejmě přičíst tíze největšího zápasu kariéry. Svázanost se dostane do celého systému – promítla se i do hůř fungujícího podání. A při ostrých „mužských“ výměnách ze základní čáry byla vítězka razantnější.

Nejlepší tenis předvedla Kvitová v nejtěžších chvílích. Krizových momentů ale bylo tolik, že je všechny zvládnout nedokázala. A v mezidobí nepřišla s ničím navíc. Zvlášť šest nevyužitých brejkbolů z první sady bolí.

Kvitové nevyšel útok na post světové jedničky, Osakáová ovládla druhý grandslam v řadě

Čest poražené a sláva vítězce. Je sportovní uznat, že to, co jednadvacetiletá japonská šampionka předvedla, byl mistrovský spektákl.

Když zkolabovala před cílovou čarou a nechala si utéct tři mečboly, začaly jí z očí kanout slzy. Prchla se uklidnit do šatny. V tu chvíli člověku přišlo, že s ní může povzbuzená česká tenistka ve třetí sadě zamést.

Ósakaová se ale vrátila, nasadila masku a znovu začala se svým tenisem od podlahy. Ten led v žilách, který předvedla před pěti měsíci ve finále US Open proti Sereně Williamsové, se znovu projevil. A tentokrát, na rozdíl od New Yorku, si může sympatická Japonka užít grandslamový triumf bez bučení a všezastiňujícího skandálu.

I to je pěkný konec melbournského turnaje, ač my bychom si přáli jiný a ještě dojemnější.

Druhá kariéra Petry Kvitové: od přepadení až do finále Australian Open

Vítězka Naomi Ósakaová a Petra Kvitová po finále Australian Open
Vítězka Naomi Ósakaová a Petra Kvitová po finále Australian Open

 

 

MS v basketbale, Velká pardubická

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)Program - kdy hrají Češi? Česko - USA ONLINE

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. října 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud