VIP Sport

9. května 2019 • 05:00

Svoboda (†41) doplnil tragický seznam. Oběsili se Rajtoral, Hadamczik či mladičký talent

 • Adam Svoboda, Evžen Hadamczik nebo František Rajtoral, to je jen část výčtu slavných českých sportovců, kteří si sáhli na život...FOTO: Koláž VIPsport

  Zvolili dobrovolný odchod z tohoto světa stejným způsobem, jakým to v úterý udělal hokejový mistr světa Adam Svoboda (†41). Kdo z českých sportovců se rozhodl vyřešit životní problémy oběšením?

 • Evžen Hadamczik (†44)

  Bratr Aloise Hadamczika Evžen dovedl Baník ke dvěma titulůmBratr Aloise Hadamczika Evžen dovedl Baník ke dvěma titulům

  Legendární trenér Baníku Ostrava a bratr hokejového kouče Aloise Hadamczika měl úspěšnou kariéru, ale byl na něj kvůli tomu čím dál větší tlak. Lékaři mu nedokázali s narušenou psychikou pomoci, a tak se oběsil 19. září 1984.

  Hadamczik: Ostravským ultras se za uctění bratra odměním! - čtěte zde »

  Říha o Svobodovi (†41): Odešel dobrý člověk, který by se rozkrájel pro tým
  1080p 720p 360p

   

 • Vladimír Podzimek (†29)

  Skokan na lyžích Vladimír PodzimekSkokan na lyžích Vladimír Podzimek

  Skokan na lyžích, který reprezentoval v éře Pavla Ploce a Jiřího Parmy. Podzimek neunesl nevěru manželky a strach z toho, že mu žena nebude po rozvodu půjčovat dceru. Život si vzal 17. května 1994.

 • Pavel Kábrt (†24)

  Hokejista Liberce Pavel Kábrt si vzal život ve 24 letech.Hokejista Liberce Pavel Kábrt si vzal život ve 24 letech.

  Hokejista Liberce se oběsil v lese 16. září 2003. Doma měl přitom skvělý útočník dceru a těhotnou manželku. Dodnes je záhadou, kvůli čemu se rozhodl pro tak strašný čin. Spekulovalo se o zdravotních problémech.

 • Jaroslav Huleš (†30)

  Motocyklový závodník Jaroslav Huleš se oběsil přesně v den svých třicátin.Motocyklový závodník Jaroslav Huleš se oběsil přesně v den svých třicátin.

  Jeden z nejznámějších českých motocyklistů se oběsil přímo v den svých kulatých narozenin 2. července 2004 ve svém sídle v Čimelicích. O pět dní později v nemocnici zemřel. Údajně se zabil kvůli neopětované lásce od osmnáctileté dívky.

 • Milan Ryska (†16)

  Milan Ryska patřil k největším talentům českého basketbaluMilan Ryska patřil k největším talentům českého basketbalu

  Basketbalový supertalent. Ryska měl šanci probojovat se do NBA, ale dva roky před draftem do slavné soutěže ukončil svůj život. Neunesl totiž velký tlak, který na něj by vytvářen od okolí, a tak dobrovolně odešel ze světa 8. února 2009.

 • Michal Plocek (†22)

  Michal Plocek patřil mezi velké české veslařské nadějeMichal Plocek patřil mezi velké české veslařské naděje

  Mezi českými skifaři byl velkou nadějí a měl se stát nástupcem Ondřeje Synka. Juniorského mistra světa a Evropy bohužel sužovaly osobní problémy. Oběsil se v loděnici pražské Dukly 28. listopadu 2016.

  Záhadná smrt veslaře Michala Plocka (†22): Přítelkyně promluvila! »

 • František Rajtoral (†31)

  Jak si v Plzni si připomněli památku Františka Rajtorala
  720p 480p 360p 240p

  Fotbalista odešel ze světa 23. dubna 2017, když se oběsil ve svém bytě v tureckém Gaziantepu, kde hrál za tamní klub. Zanechal po sobě dopis na rozloučenou a seznam všech svých dluhů.

  Moc jsem ti chtěla pomoct, ale přemohla nás! naříká expřítelkyně Rajtorala (†31) »

 • David Bystroň (†34)

  Český fotbal zasáhla další tragédie. Explzeňský David Bystroň spáchal sebevražduČeský fotbal zasáhla další tragédie. Explzeňský David Bystroň spáchal sebevraždu

  Oběsil se měsíc po bývalém spoluhráči z Plzně Rajtoralovi kvůli osobním problémům. Obránce, kterému na dva roky přerušil kariéru dopingový trest, skoncoval se životem ve Švýcarsku, kde hrál nižší soutěž.

 • Pavel Pergl (†40)

  Život Pavla Pergla se tragicky uzavřel už ve 40 letechŽivot Pavla Pergla se tragicky uzavřel už ve 40 letech

  Někdejší obránce Sparty dal definitivní sbohem světu před rokem 1. května. Zavraždil se údajně kvůli rodinným problémům s německou přítelkyní Denise, se kterou měl roční dcerku Zoey.

 • Adam Svoboda (†41)

  Adam Svoboda v reprezentační kabiněAdam Svoboda v reprezentační kabině

  Hokejový mistr světa se oběsil letos 7. května ve svém bydlišti. V lednu bývalý brankář zavinil pod vlivem alkoholu těžkou dopravní nehodu a byl jako trenér vyhozen z Pardubic i mládežnické reprezentace.

  Adam Svoboda (†41) zemřel: odešel mistr světa i extraligový vítěz
  1080p 720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud