Mistrovství světa florbal -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Česko - 12. listopadu 2022   17:30

Česko
1:50' Krbec   • 13:05' Hemerka   • 15:37' Němeček   • 20:31' Langer   • 22:18' Besta   • 32:06' Forman   • 34:34' Hemerka   • 48:52' Tokoš   • 52:59' Beneš   • 56:33' Forman   • 58:38' Besta
Švýcarsko
Meier (21. Eder) – Heller, Bischofberger, Mock, Graf, Conrad, Burki, Camenisch – Laely, Meier, Riedi – Seiler, Braillard, Zaugg – Mendelin, Schiess, Maurer – Ruegger, Kanzig.
Andersson, Wissman
Swiss Life Arena, Curych
Česko

Čeští florbalisté rozstříleli v semifinále světového šampionátu 11:3 domácí Švýcarsko a zahrají si v neděli proti Švédům o zlato! Proti výběru ze země helvétského kříže zaznamenali svěřenci trenéra Berky nejvyšší výhru v historii vzájemných soubojů a odsoudili soupeře znovu pouze k utkání o bronz, který si Švýcaři střihnou proti Finům.

Branky a nahrávky: 3. Meier, 7. Mendelin (Conrad), 37. Mendelin (Burki) – 2. Krbec (Forman), 14. Hemerka (Beneš), 16. Němeček (Langer), 21. Langer, 23. Besta, 33. Forman (Langer), 35. Hemerka (Beneš), 49. Tokoš, 53. Beneš (Němeček), 57. Forman (Krbec), 59. Besta (Kisugite). Vyloučení: 1:1. Rozhodčí: Andersson, Wissman.
59:40'
Bauer přenechal místo v brankovišti nerozchytanému Benešovi. Ten se nenechal vymíchat kličkami a Maurerův pokus o podstřel lapil!
59:40'
Bauer se vrhl pod nohy rozběhnutému Maurerovi, a hasil tak chybu svých spoluhráčů v obraně. Švýcarsko má k dispozici trestné střílení.
58:38'
Česko právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden zásah! JIŘÍ BESTA obdržel dlouhou přihrávku Kisugiteho a využil nezkonsolidované švýcarské obrany v seběhnutí od levého mantinelu před branku a efektivní bekhendový blafák. Asistence: Martin Kisugite.
58:14'
Češi po desáté vstřelené brance vesměs kombinují s hracím předmětem na vlastní polovině a nikam už se neženou.
57:36'
Teď už se dá opravdu říci, že je rozhodnuto. Švýcarsko už i dle pohybu a absence napadání na utkání rezignovalo.
56:33'
Na světě je desítka! Hezkou souhru českého celku zakončil po Krbecově přiťuknutí nekompromisní ranou pod víko FILIP FORMAN. Asistence: Mikuláš Krbec.
55:50'
Seiler zakončil švýcarský "ťukec" střelou z levé strany do boční sítě. Češi směřují neohroženě za vítězstvím.
54:59'
Po menších problémech s časomírou může hra pokračovat. Havlas minul táhlou střelou Ederovu branku.
54:53'
Češi vystřelili ve třetí třetině už devětkrát na branku, zatímco Švýcarsko pouze ve dvou případech. I to jasně dokumentuje převahu našeho týmu.
54:49'
Meierovu střelu zápěstím z levé strany na bližší tyč si pohlídal Bauer.
54:20'
Tokoš signalizoval, že byl faulovaný. Na vyloučení nedochází. Švýcarsko znovu v šesti.
53:50'
Riedi natlačil Bestu na mantinel a je pískáno. Hrát budou Češi, Eder je zpět v brance.
53:32'
Švýcaři to i při šestigólové ztrátě opět zkouší v šesti hráčích v poli.
52:59'
Je zřejmě rozhodnuto! Němeček se dobře natlačil u levého mantinelu před Meiera a byl faulován. Rozhodčí ale ponechali českému celku výhodu, kterou ve střelu do prázdné branky zužitkoval MAREK BENEŠ. Asistence: Ondřej Němeček.
51:45'
Švýcarsko si bere necelých devět minut před koncem třetí periody oddechový čas. Následovat bude hra bez brankáře.
51:28'
Punčochář si přehodil míč do bekhendu, k přihrávce na volného Formana už nedošlo. Dopředu mohou jít florbalisté v červených dresech.
50:33'
Češi jsou teď jasně lepším týmem. Ke střele z otočky se dostal Havlas. Jeho hůl ale byla dost vysoko a případná branka by v tomto případě neplatila.
50:06'
Na programu je poslední komerční pauza.
49:43'
Punčochář se hezky prodral ke střele středem hřiště. K dorážce se tlačil Krbec, jenž to přehnal s důrazem a sekl do Edera.
49:31'
Meierovi pískán na útočné polovině zásah vysokou holí. Naši mohou vystřídat. Od postupu do finále je dělí něco málo přes deset minut.
48:52'
Teď už se Češi mohou radovat! MARTIN TOKOŠ se vyhnul bloku a nasměroval střelu do odkryté švýcarské klece. Eder se o fous nestihl vrátit zpět mezi tyče. Bez asistence.
48:40'
A další dobrá možnost! Z dobré pozice branku přestřelil Jendrišák. Bylo to s lehkou tečí, Češi zůstanou u míče.
47:51'
Obrovská šance českého celku! Punčochář našel skvělou přihrávkou od levého mantinelu na zadní tyči zcela volného Krbce. Ten střílel do přesouvajícího se Edera.
47:09'
Marek Beneš vypíchl na půlící čáře balonek. Akci po pravé straně zakončil střelou pod Ederovu masku.
46:40'
Do zakončení se ale domácí reprezentace ne a ne dostat. Eder už je zpátky mezi svými tyčemi.
45:55'
Švýcarsko má územní převahu a zkouší opět hru v šesti!
45:17'
Hra se v těchto chvílích stěhuje z jedné strany na druhou. Conradovu střelu přizvedl za zadní hrazení Delong.
44:15'
Švýcaři jsou teď na balonu častěji. Češi se soustředí především na poctivou defenzivu a případné brejky.
43:29'
Bauer musel vykopávat míček nohou po střele z pravé strany. Následně byl Jendrišák zasažen do obličeje. Hra je přerušena.
42:17'
Před brankou se po balonku natahoval úplně volný Tokoš! Bohužel si ho nezvládl popotáhnout do forhendu, a tak z akce nic nebylo.
41:04'
Dobrou možnost ke skórování měl po rychlém výpadu Adam Delong. Eder zvládl zasáhnout.
40:22'
Eder se mezi své tyče rychle vrátil.
40:10'
Švýcarsko hraje hned od začátku třetí třetiny v šesti bez brankáře! Hodně netradiční krok.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:03.
Čeští florbalisté pokropili zaplněnou Swiss Life Arenu v Curychu ve druhé dvacetiminutovce hned čtyřmi přesnými zásahy a postupně odskočili až do pětigólového vedení. Jiskřičku švýcarské naděje zažehl ve 37. minutě Mendelin, jenž snížil na aktuálních 3:7 z pohledu domácího celku. O postup do senzačního finále proti Švédům však může svěřence trenéra Jaroslava Berky připravit už jen totální kolaps.
40:00'
39:34'
Češi ubránili už čtvrtou švýcarskou přesilovku v řadě. Zdá se, že si do třetí části zápasu odnesou čtyřbrankové vedení.
39:20'
Filip Langer se v oslabení dostal do zakončení! Tváří v tvář Ederovi se snažil skórovat mezi jeho nohama. Nevyšlo to.
39:00'
Češi sportovně vrátili soupeři zašlápnutý balonek. Do konce druhého dějství schází poslední minuta.
38:48'
Meier spadl v brankovišti na Bauera a ten zboural svou klec. Hra je přerušena.
38:33'
Beneš postrčil protihráče v přerušené hře. Rozhodčí mu domlouvá. Příště už by to mohlo být klidně za dvě minuty.
37:57'
Zaugg zkusil štěstí překvapivou střelou z pravého křídla. Skóre se nemění.
37:34'
Vyloučení v týmu Česko:
Mikuláš Krbec – 2 min., Sekání.
37:16'
Švýcarům se rýsovalo nadějné přečíslení dvou na jednoho. Na poslední chvíli ho zhatil Rýpar.
36:57'
Bauer musel opět zasahovat proti táhlé střele. Následně Češi bleskově přesunuli hru k protější brance.
36:15'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Přichází jiskřička švýcarské naděje. Bauer vyrazil Burkiho střelu z pravé strany, PATRICK MENDELIN se ale z voleje opřel do odraženého balonu a napálil ho přesně k levé tyči. Asistence: Jan Burki.
36:00'
Do konce druhé třetiny schází poslední čtyři minuty. Zaplněná hala se snaží své krajany vybudit ke zlepšenému výkonu.
35:46'
Bauer musel pokrýt prostor u své pravé tyče. Švýcarsko se snažilo prodrat do zakončení. Odpískán je útočný faul.
34:34'
Češi jdou už do pětibrankového trháku! ADAM HEMERKA nabral rychlost a krásně si narazil míček s Markem Benešem, od něhož obdržel z rohu kolmici na zadní tyč. Poté už stačilo jen zasunout za záda Edera. Asistence. Marek Beneš.
33:17'
Nadějný brejk českého týmu! Proti Jendrišákovi musel nadvakrát zasahovat Eder, jenž se stihl včas přemístit.
32:54'
Na programu je komerční přestávka. Ta teď určitě přijde více vhod Švýcarsku, které je vývojem druhého dějství hodně opařeno.
32:06'
Naši reprezentanti přeci jen využívají přesilovku! Po Langerově přihrávce z levé strany napřáhl FILIP FORMAN a nasměroval krásnou utaženou střelu do pravého horního růžku švýcarské brány! Asistence: Filip Langer.
31:41'
Po dlouhé české kombinaci přišla přihrávka do předbrankového prostoru na Jendrišáka. Do zakončení se ale nedostal. Švýcarsko se osvobozuje.
30:58'
Švýcarsko si zatím v oslabení počíná dobře. Češi musí aktivně napadat, aby získali balonek.
30:10'
Christoph Camenisch dohrál u mantinelu Formana, a byť rozhodčímu ukazoval, že český hráč pádu přidal, je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
29:24'
Marek Beneš obkroužil branku a oslovil před ní volného Filipa Langera. Ten tváří v tvář střílel pouze do Edera!
28:51'
Němeček včas dostoupil k Maurerovi. Zakončení domácího kanonýra zvládl zblokovat.
28:40'
Tokoš trefil u mantinelu Bischofbergera vysokou holí. Švýcaři diskutují s rozhodčím, vylučovat se ale nebude.
27:55'
Naši kontrolují průběh hry. Aktuálně kombinují s hracím předmětem na vlastní polovině. Švýcaři místo napadání vyčkávají, co se bude dít.
27:12'
Po dvou rychlých brankách českého týmu sledujeme klidnější pasáž utkání. Naši reprezentanti mají k dispozici volný úder.
26:47'
Hemerka předal míček Benešovi, k němu ovšem rychle přistoupili dva Švýcaři a odzbrojili ho.
26:14'
Nyní pro změnu kombinují ve svém pásmu Češi.
25:28'
Češi ale sáhli v pravou chvíli do rozehrávky Švýcarů a Eder musel zasahovat proti střele Tokoše.
25:04'
Švýcarský celek zůstává na míčku, ale zatím je to spíše hra po mantinelech či daleko od brány.
24:22'
Švýcaři teď na chvíli zamkli české mužstvo a stihli prostřídat. To ovšem i Češi.
23:39'
... Ani oni se ovšem nedostali k zakončení.
23:04'
Útok Švýcarů nic nebezpečného nepřinesl, na opačnou stranu už se ženou čeští reprezentanti ...
22:18'
Rozhodčí ještě zkoumali regulérnost Bestova gólu, ale ten platí!
22:18'
Oddechový čas pro Švýcarsko.
22:18'
Česko právě vstřelilo branku! Povedená kombinace na tři přihrávky znamená pátý gól českého národního týmu! Martin Tokoš dokázal v pádu přihrát JIŘÍMU BESTOVI, který v podstatě z nulového úhlu nastavil čepel hole do dráhy míčku, tečoval ho do masky Edera, odkud zamířil do branky – 2:5! Asistence: Martin Tokoš.
21:32'
Nyní zahrozili také Švýcaři, ale Bauer byl připraven.
20:31'
Česko právě vstřelilo branku! Švýcaři zkraje druhé části vystřídali brankáře, ale Patrick Eder inkasuje hned z první střely! FILIP LANGER se dostal k odraženému míčku a bez přípravy ho poslal přesně k tyčce mimo dosah Edera! Bez asistence.
20:01'
Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Meier, přichází Eder.
20:01'
Je za námi strhující úvodní třetina semifinálové duelu mezi českými florbalisty a Švýcarskem. České mužstvo šlo do vedení po brzké trefě Mikuláše Krbce, Švýcaři pak sice dvěma góly v rozmezí pěti minut skóre otočili, ale pak srovnal Adam Hemerka a krátce nato kapitán českého celku Ondřej Němeček gólem na 3:2 vrátil národnímu týmu těsné vedení.
20:00'
19:40'
Čeští florbalisté drží míček na svých holích, nikam už se hnát nebudou.
19:05'
Zajímavý průnik aktivního Delonga, ten zaútočil po pravém křídle, ale svým bekhendovým pokusem trefil brankáře Meiera do masky.
18:56'
Krbec pálil z první, ale trefil jen dvojblok Švýcarů.
18:23'
Po drzém průniku Hellera míček schoval v rukavicích Bauer.
18:02'
Beneš to zkusil z otočky, Meier byl připraven.
17:21'
Na druhé straně se do zakončení probil Conrad, ale byť už se někteří švýcarští fanoušci radovali, bek Švýcarů trefil jen boční síťku české branky.
16:55'
Obránce Kisugite se opět vydal na útočný výlet a jeho tečovaná střela končí vedle švýcarské branky.
15:37'
Česko právě vstřelilo branku! Parádně sehraný brejk českého týmu. Útočník Filip Langer potáhl míček po levé straně, předal ho ONDŘEJI NĚMEČKOVI, který svižnou střelou nedal Meierovi šanci a svěřenci trenéra Jaroslava Berky v utkání podruhé vedou! Asistence: Filip Langer.
14:53'
Benešovu střelu sice tečoval Havlas, ale Meier byl připraven.
13:49'
Dvojitá šance pro Formana! Ten se po první střele zpoza brankoviště dostal k dorážce, ale bekhendem poslal míček nad švýcarskou klec!
13:05'
Česko právě vstřelilo branku! Druhá česká radost v utkání! Marek Beneš prudkou přihrávkou z rohu hřiště nádherně našel ADAMA HEMERKU, který ranou z první propálil Meiera a srovnává na 2:2! Asistence: Marek Beneš.
12:36'
Langer dlouhou přihrávkou vzduchem našel Hemerku, ale ten pálil z ostrého úhlu mimo švýcarskou branku.
11:54'
Nyní pozor! Švýcaři získali míček ve středu pole, po sérii rychlých krátkých přihrávek se do zakončení dostal Schiess, ale toho vychytal Bauer.
11:31'
Delong se snažil najít před brankou Rýpara, ale jeho přihrávka byla sražena do rohu.
11:14'
Hra je přerušena, florbalisté obou reprezentací mohou rychle doplnit energii. Komerční přestávka.
10:23'
Česká defenziva ale zafungovala skvěle a do útoku se nyní vydal zadák Kisugite a dostal se do zakončení, švýcarský brankář Meier ale vyrazil ven z branky a zastavil střelu českého beka.
9:04'
Švýcaři po rychlém obratu ožili a opět útočí.
7:46'
Beneš se řítil sám na Meiera, ale na poslední chvíli zakročil jeden ze švýcarských hráčů a nedovolili českému útočníkovi zakončit!
6:57'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Nyní Švýcaři předvedli parádní akci a otáčejí skóre! Nils Conrad prolétl po levé straně, zpoza branky přiťukl míč PATRICKOVI MENDELINOVI, jenž střelou bez přípravy překonal Bauera – 2:1! Asistence: Nils Conrad.
6:33'
Zaugg to zkusil pohotovou střelou, ale gólman Bauer zasahovat nemusel.
6:18'
Delong svým aktivním napadáním dělá Švýcarům problémy při rozehrávce.
5:50'
Teď už opět kombinují švýcarští florbalisté.
5:07'
Němeček to zkusil, ale švýcarskou branku minul.
5:05'
Hra je přerušena. Volný úder pro české mužstvo.
4:38'
Český tým kombinuje, ale zatím se dopředu neposunul.
4:12'
Češi zastavili rozvíjející se útok hostitelů šampionátu a mohou dopředu.
3:39'
Švýcaři nyní uklidňují hru přihrávkami na své polovině hřiště.
3:00'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Tak to je blesková odpověď a tribuny v Curychu bouří. Švýcar CHRISTOPH MEIER si tělem pohotově zpracoval míček po vysokém obloučku z rohu hřiště a střelou z voleje propálil Bauera – 1:1! Asistence: Tobias Heller.
1:50'
Česko právě vstřelilo branku! Po dvou příležitostech Švýcarů udeřil český tým! Míček si rychle zpracoval MIKULÁŠ KRBEC a střelou z otočky k bližší tyči překvapil švýcarského gólmana Meiera! Asistence: Filip Forman.
1:10'
Další zákrok Bauera, tentokrát míček na poslední chvíli zalehl.
0:39'
Úvodní příležitost utkání si vytvořili Švýcaři, Heller se prosmýkl mezi obránci, ale Bauer si se střelou zadáka Hellera poradil.
00:01'

Švýcarsko: Meier (Eder) – Heller, Bischofberger, Mock, Graf, Conrad, Burki, Camenisch – Laely, Meier, Riedi – Seiler, Braillard, Zaugg – Mendelin, Schiess, Maurer – Ruegger, Kanzig.
Trenér: David Jansson.

Česko: Bauer (Beneš) – Němeček, Hemerka, Rýpar, Punčochář, Gruber, Kisugite – Havlas, Langer, Beneš – Krbec, Forman, Delong – Ondrušek, Šindler, Tokoš – Besta, Jendrišák, Kreysa.
Trenér: Jaroslav Berka.

Rozhodčí: Andersson, Wissman.
Velký zápas dnes čeká české florbalisty, kteří ve čtvrtfinále světového šampionátu zvládli federální derby se Slovenskem a po výhře 9:4 je nyní čeká duel o postup do finále.

V semifinále si to v Curychu rozdají s domácím Švýcarskem. Český výběr bude bojovat o historicky druhý postup do finále od zisku stříbrných medailí v roce 2004. Dočkáme se dnes?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.