Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Maroko : Benin - 5. července 2019   18:00

Maroko
Maroko
75' Nasjrí
1:1
(0:0)

1:4 (PEN)

Benin
Benin
53' Adilehou
Maroko
Bunú – Dirár (74. Mazraoui), M. da Costa, Saïss, Hakimí – El Ahmádí (107. Fajr), Busufa (C) – N. Amrabat (88. Idrissi), Zijach, Bilhanda (59. Boufal) – Nasjrí.
de Carvalho – dos Santos (oba Angola), O'Michael (Eritrea)
Al Salam Stadium, Al Salam City (Káhira)
Benin
Allagbé – Verdon, Adénon, Adilehou – Séïbou, Sessègnon (C), Adéoti, Imorou – Dossou (87. Anaane), Soukou (69. Djigla) – Poté (108. D'Almeida).

To je ode mě vše, na počtenou!
„Veverky“ v osmifinálovém souboji dokázaly překonat všechny strasti jako třeba penaltu v samotném závěru základní hrací doby nebo hru v oslabení a s radostí můžou sledovat večerní duel Uganda – Senegal, z něhož vzejde jejich soupeř pro čtvrtfinále.
Beninská pohádka pokračuje!!! Malá africká země překvapivě vyřadila z Afconu Maroko a postupem do čtvrtfinále znovu vylepšila své historické maximum!
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 12:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:29.
Olivier VERDON proměňuje.
Možnost první exekuce mají fotbalisté Beninu.
Střílení penalt začíná.
Maročanům se během prodloužení nepodařilo prolomit ocelový beninský zámek, a o osudu zápasu tak rozhodne penaltová loterie. Jen připomínám, že v sázce je postup do čtvrtfinále.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Fajr fauloval, Benin ušetří další cenné vteřiny.
120'
Ještě si ale počkejme. A to dvě minuty.
118'
A po něm to znovu zkusil Zijach. A znovu neúspěšně. Už se začíná zdát, že beninská reprezentace dotáhne zápas do penaltového rozstřelu.
116'
Neprosadil se ani da Costa (Maroko). Ten neměl vůbec seřízena mířidla.
115'
Způsob, jak ohrozit gólmana, našel Zijach (Maroko). Střílel ovšem z uctivé vzdálenosti, takže Allagbé měl na balon po celou dobu ideální výhled.
113'
Špatná nebyla ani ofsajdová past, do té se nechal chytit Nasjrí (Maroko).
111'
Beninský tým odolává vzrůstajícímu tlaku. Zažehnat dokázal také nebezpečí Hakimího centru.
109'
Povedená rána. Boufal (Maroko) nápřahem ze střední distance donutil Allagbého k zákroku na zemi.
108'
Střídání v týmu Benin: ze hřiště odchází Mickaël Poté, přichází Sessi D'Almeida.
107'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Karím El Ahmádí, přichází Fajsal Fajr.
106'
Žlutou kartu sudí tasil také na začátku druhého prodloužení. Za přišlápnutí Boufalova nártu ji ukázal Tidjani Anaanemu (Benin).
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Jako smyslů zbavený vletěl do souboje Mama Séïbou (Benin). A po výměně stran se mu bude hrát hůře, protože ho neminul žlutý trest.
105'
A i když tím ušetřili spoustu času, v prvním prodloužení budou muset bránit ještě minutu.
104'
Žádný centr do šestnáctky, nýbrž přihrávka. Tak hráči Beninu rozehráli svůj roh.
103'
Rohový kop pro Benin.
100'
Protože Karím El Ahmádí (Maroko) na Djiglu rychlostně nestačil, tak ho stáhl k zemi. Ani okamžitá omluva ho však neuchránila od žluté karty.
97'
Beninský tým musí řešit další vážnou komplikaci! Khaled Adénon se v přerušené hře nad zraněným spoluhráčem pustil do diskuze s rozhodčím. To by ještě nevadilo, kdyby jeho slova neobsahovala kritiku. Právě za ni Helder de Carvalho udělil hráči žlutou kartu. A jelikož to byla jeho druhá, následovalo vyloučení.
95'
Posléze se hra přesunula doprostřed hřiště, kde probíhají usilovné souboje o míč.
94'
Rušno bylo také na opačné straně. Boufal (Maroko) tam přijal přihrávku v pokutovém území, odkud nastřelil jednoho z obětavých obránců.
92'
Na začátku osmifinálového prodloužení se marocká defenziva ubránila přímáku kapitána Sessègnona.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+5'
To snad ne! Hakímu Zijachovi selhaly nervy a pokutový kop nenávratně zahodil! Byl ale hodně blízko, trefil pravou tyč! Fanoušci z Maroka nemohou uvěřit vlastním očím...
90+3'
Pozor! Sessègnon uvnitř pokutového území skolil jednoho z protihráčů a Maroko bude v samém závěru kopat penaltu!
90+1'
Žlutou kartu dostává Oussama Idrissi (Maroko).
90+1'
Tomu se Benin statečně ubránil.
90'
Překlopit misky vah na marockou stranu mohl Boussoufa! Allagbé mu v tom ale skvělým zákrokem zabránil. Po standardce bude Maroko pokračovat v útočení rohovým kopem.
88'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Nurdín Amrabat, přichází Oussama Idrissi.
87'
Střídání v týmu Benin: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Tidjani Anaane.
85'
Momentálně se hraje kolem středového kruhu.
83'
Ou, da Costa (Maroko) atakoval Potého bolestivým šlapákem, karetnímu trestu přesto unikl.
81'
Allagbé (Benin) vyboxoval Zijachovu střelu z přímého kopu! Tohle byl důležitý zákrok.
80'
Hned z dalšího útoku vytěžilo Maroko roh. Busufův vysoký pas obránci hravě odvrátili.
78'
Maročané myslí na obrat. Allagbé si však centrovaný balon zkušeně pohlídal.
76'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
75'
Maroko právě vstřelilo branku!
Čtvrt hodiny před koncem je vyrovnáno! Po neodpustitelné chybě Adéotiho přihrával spoluhráči Busufa a JÚSUF NASJRÍ tváří v tvář Allagbému vzkřísil marocké naděje na postup!
74'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Nabíl Dirár, přichází Noussair Mazraoui.
73'
Toho si je moc dobře vědom Boufal (Maroko), a proto se zakončením dlouho neotálel. Nejprve trefil soupeře a svou dorážku pak nasměroval mimo.
71'
Marockým fotbalistům se začíná krátit čas.
69'
Střídání v týmu Benin: ze hřiště odchází Cebio Soukou, přichází David Djigla.
68'
Zijach kroutil balon směrem od brány, Allagbé (Benin) ho přesto dokázal přizvednout nad.
67'
Boufal (Maroko) průnikem skrz dva soupeřem sice neuspěl, ale aspoň vybojoval přímák.
66'
Při dalším marockém Amrabat (Maroko) porušil ofsajd.
64'
Exekutor Zijach (Maroko) místo zakončení zvolil centr. A nebylo to správné rozhodnutí.
63'
Maroko má další šanci srovnat. Kopat bude přímák.
61'
60'
Teprve před pár desítkami vteřin střídající Boufal (Maroko) měl na hlavě vyrovnání, když takzvaným koníčkem těsně minul břevno!
59'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Júnis Bilhanda, přichází Sofiane Boufal.
57'
V krátkém časovém sledu vypálila dvojice Zijach – Nasjrí. Pokaždé do připravené beninské obrany.
55'
Na inkasovaný gól reaguje Maroko útočením.
53'
Benin právě vstřelil branku!
Outsider jde do vedení! Po Soukouvě centru od rohového praporku vypálil z voleje špatně pokrytý MOISE ADILEHOU. A gólmana se štěstím prostřelil. Rýsuje se nám překvapení?
51'
Další diskuze s rozhodčím potrestána žlutou kartou. Svědomí může zpytovat Cebio Soukou (Benin).
50'
Na opačné straně hřiště střílel z voleje Séïbou (Benin). Branku, kterou střeží Bunú, vysoko překopnul.
47'
Dirár (Maroko) odcentroval do pokutového území. Nikoho v červeném dresu tam ale nenašel.
46'
Druhá půle začala v sestavách beze změny.
46'
Defenzivní hráči Beninu (což je většina) se v šatně můžou plácat po zádech. V uplynulé pětačtyřicetiminutovce totiž ubránili údernou dvojici Nasjrí – Zijach a udrželi bezbrankový stav. Francouz Hervé Renard bude muset se svými svěřenci najít lepší způsob, jak houževnatou „veverčí“ obranu překonat.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:0. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:9.
45+1'
45'
K odchodu do kabin zbývá nastavená minuta.
44'
A to jí pomohlo k vytlačení marockého celku hluboko na vzdálenější polovinu hřiště.
43'
Přihrávka da Costy adresáta nenašla. Beninská defenziva má čas na to se znovu zformovat.
41'
A do děje zápasu promlouvá také hlavní arbitr. Jen chvíli předtím mu za nějaké rozhodnutí spílal Khaled Adénon (Benin), takže za nesportovní chování ho Helder de Carvalho potrestal žlutou kartou.
40'
Pomezní arbitr opět v akci. Při porušení pravidla přistihl dalšího Maročana – Nasjrího.
39'
Navzdory tomu se dostal k míči Amrabat. Bohužel pro Maroko se necházel za ofsajdovou lajnou.
37'
Není proto divu, že Benin raději uklidňuje hru.
36'
Další příležitost k ohrožení beninské branky mělo Maroko díky standardní situaci. Kdekdo očekával centr, ale Zijach ze střední vzdálenosti překvapivě vypálil. A vůbec ne špatně! Jeho povedená rána málem vymetla pravou šibenici!
34'
Dossou (Benin) pak převezl míč přes středovou čáru, ale bez podpory spoluhráčů to bylo k ničemu.
33'
El Ahmádí (Maroko) ve výskoku fauloval.
31'
29'
A našlo ji. V dobré příležitosti se objevil Zijach (Maroko), který Allagbého protáhl křižnou střelou vyprodukovanou kousek od rohu šestnáctky! Akce pokračovala přihrávkou na Bilhandu, jemuž pokus vůbec nesedl.
27'
Maroko zatím trpělivě hledá cestu k zakončení.
26'
Dossou (Benin) nezvládl sprintérský souboj a po ztrátě míče se jeho tým bude muset opět bránit.
24'
Z brejku se Maročané pokoušeli narýsovat průnikovou přihrávku, to ale beninská defenziva přečetla.
23'
O něco lépe si vedl jeho spoluhráč Poté. Marockému brankáři připravil první práci, když ho po dlouhém autu zaměstnal nepříliš razantní hlavičkou.
20'
Ani ojedinělý výpad Beninu úspěch neslavil. Dossou byl při něm dokonale zdvojen.
18'
Následoval roh. Přestože si na něj nabíhal houf hráčů, Busufa (Maroko) žádného z nich neoslovil.
17'
S odhodlaným výrazem v obličeji pronikl Dirár (Maroko) až do pokutového území, kde mu obránce míč riskantním, ale čistým skluzem odebral.
16'
15'
Benin má stále potíže vylézt ze svého území.
13'
Neúspěšný střelec Zijach (Maroko) se jen o chvíli později dopustil útočného faulu.
12'
Tým vedený jako domácí se následně prokombinoval na útočnou polovinu. A z dálky tam vypálil Zijach. Rána tohoto borce proskotačila kolem tyče.
10'
Jejich rozehrávku se vydal napadnout Poté (Benin) a k zisku míče si pomohl jen za cenu faulu.
9'
Maročané zakládají další akci.
7'
Náledoval roh, po kterém se v zakončení znovu objevil Nasjrí. Maročan se tentokrát znažil prosadit hlavičkou, ale ta nebyla z těch nejpřesnějších.
6'
A tak zaveleli k útoku Maročané. A to k velice nebezpečnému útoku! Nasjrího tečovanou ránu musel Allagbé mimo tyče vyškrábnout!
5'
Hráčům Beninu se ani tentokrát nepodařilo projít přes střed hřiště bez toho, aniž by přišli o míč.
3'
Tam zabojoval Dirár (Maroko). Tomu se rozběhl Nasjrí, ale přihrávka měla velkou razanci.
2'
Beninský gólman pak rozehrál skrz svou obrannou řadu, která balon posunula ke středové čáře.
1'
Maroku první útok nevyšel podle představ. Dlouhý nákop skončil až u Allagbého.
1'
Osmifinálového výkopu se ujal tým vedený jako domácí.
1'
Nástup reprezentantů, hymny, pozdravy a los stran. Po těchto oficialitách bude zápas konečně zahájen!

Maroko: Bunú – Dirár, M. da Costa, Saïss, Hakimí – El Ahmádí, Busufa – N. Amrabat, Zijach, Bilhanda – Nasjrí.
Náhradníci: Munír, Tadnautí – Abdulhamíd, Aït Binnásir, Bádí, Benatia, Boufal, Bourabia, Butaíb, Fajr, Idrissi, Mazraoui.

Benin: Allagbé – Verdon, Adénon, Adilehou – Séïbou, Sessègnon, Adéoti, Imorou – Dossou, Soukou – Poté.
Náhradníci: Farnolle, Kakpo – D'Almeida, Djigla, Fassinou, Kiki, Kossi, Salomon, Azankpo, Anaane.

Rozhodčí: de Carvalho – dos Santos (oba Angola), O'Michael (Eritrea).
Fotbalisté obou týmů už se pilně rozcvičují. Kteří? To se dozvíte hned v následujícím příspěvku!
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z osmifinálového utkání Afrického poháru národů mezi reprezentacemi Maroka a Beninu.
Co řekli trenéři na tiskové konferenci?

Hervé Renard (Maroko): „Musíme hrát zodpovědně a tento zápas vyhrát. Nejdůležitější stránkou ve vyřazovacích bojích je mentální příprava. My připraveni jsme – jak technicky, tak fyzicky, ale musíme se soustředit od první minuty. Chceme navázat na výsledky ve skupinové fázi a postoupit.“

Michel Dussuyer (Benin): „Našeho soupeře dobře znám, má skvělý talentovaný tým a v utkání je favoritem. My se však výzvě hodláme postavit. Mí svěřenci jsou odvážní a budou se snažit ze sebe vydat maximum. Jsme hrdí na to, že jsme po tak dlouhém čekání udělali našim příznivcům radost a těšíme se na jejich přivítání po návratu do vlasti.“
Čtvrtfinálový soupeř pro vítěze vzejde z večerního duelu Uganda – Senegal (21:00).
Vzájemná měření sil

20.08.2008 Maroko – Benin 3:1 (přátelské utkání)
31.01.2004 Maroko – Benin 4:0 (Africký pohár)
31.01.1993 Maroko – Benin 5:0 (Mistrovství světa)
25.10.1992 Maroko – Benin 1:0 (Mistrovství světa)

Benin (88. místo v žebříčku FIFA)

Pro hráče Beninu je účast v osmifinále historickým úspěchem. Houževnaté „veverky“ svou hru až na jednu výjimku postavily na pevných základech obrany a mezi nejlepší šestnáctku se doslova proplichtily.

1x bronz (1980)

Aby na cestě za postupem překonali všechny překážky, museli Maročané vynaložit maximum sil. Muži z rozpálené Sahary prahli po výhrách tak moc, že o nich ve 2/3 případů rozhodli až na samém konci. K tomu jim pochopitelně pomohla i notná dávka štěstí.

90. Boussoufa.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné pozdní odpoledne. Africký pohár národů zvedá osmifinálovou oponu a na jeviště vchází jako první v pořadí dvojice Maroko – Benin.