Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Burkina Faso : Etiopie - 17. ledna 2022   17:00

Burkina Faso
25' Bayala
1:1
(1:0)
Etiopie
Etiopie
51' Kebede
F. Ouédraogo – Kaboré, Dayo, E. Tapsoba, Yago – Guira, Sangaré (63. I. Ouédraogo), B. Touré – Bayala (63. Dango Ouattara), Bandé (76. Sanogo), B. Traoré (C).
Ahmad Heeralall (MUS)
Kouekong Stadium, Bafoussam
Etiopie
Shanko – Tunjo, Tamene, Bayeh, Yusef – A. Yohannes, Zewide (60. Tafesse) – Hotessa (60. Meleyo), Dagnachew (75. A. Gebremichael), Nassir – Kebede (C).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:14.
Lehkou převahu Etiopanů vystřídal první půli gól Bayaly a pak trochu profesorský výkon od Burkiny Faso. Ta zase měla častěji míč ve druhé půli, ale kvůli penaltě Kebedeho o druhou výhru na turnaji přišla. I s remízou se ale spokojila a udržela si postupové druhé místo ve skupině A. Etiopie je s jediným bodem poslední a na šampionátu končí.
90+4'
90+4'
Bertranda Traorého tahal čas u praporku. Uchmátl ještě jeden roh, ovšem Dango ho rozehrál na krátko s Kaborém, který si jen počkal na závěrečný hvizd.
90+3'
Dango Outarra zprava nacentroval jen do vnější boční sítě a Ismahila Ouédraogo o pár vteřin později doběhl sotva na metu třiceti metrů od brány, kde byl čistě zastaven.
90+2'
Bertrand Traoré neprocpal přihrávku z pravého křídla až před bránu. Může se tak ale stát z rohového kopu.
90+1'
Od remízy nás dělí už jen tři nastavené minuty.
90'
Asrat Tunjo zvládl akrobatické odklizení míče do klidnějších vod. Nákopem na půlku Etiopané na chvíli uklidňují hru.
89'
Kaborého pokus o vysunutí hrotového útočníka přečetl důležitým zákrokem Yared Bayeh.
88'
Aschalew Tamene to přehnal s důrazem ve středového kruhu. Jednou ranou kontaktoval dva soupeře.
87'
S blížícím se koncem je dění na trávníku čím dál méně zajímavé. Burkina Faso kontroluje situaci a hlídá si druhé místo ve skupině A.
85'
Bertrand Traoré je v této fázi asi nejčastěji u balónu. Teď o něj byl připraven na pravém křídle, ale odpískání faulu se nedočkal.
84'
V souboji dvou devítek se provinil Kebede. U míče se Burkina Faso dlouho neohřála kvůli špatně provedené diagonále.
82'
Po faulu na Guiru došlo na další dvě standardky, jenže ani z jedné z nich Etiopie neměla nic, čím by mohla změnit nerozhodný stav.
81'
Bertrand Traoré pomohl defenzivě a pokračuje se jen vhazováním Asrata Tunja.
80'
Ouédraogo se prolétl vzduchem a jistil další pokus z uctivé vzdálenosti, kterým si Etiopie zajistila aspoň rohový kop.
79'
Držení míče: 43 % – 57 %.
78'
Bertrand Traoré našel odvahu k ambiciózní střele ze standardky. Bylo to hodně daleko od brány, která ve finále nebyla v sebemenším ohrožení.
77'
Etiopanům nebylo nic platné, že měli ve vápně hned několik mužů. Tafesse hrubě pokazil centr z pravého křídla.
76'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Hassane Bandé, přichází Zakaria Sanogo.
75'
Střídání v týmu Etiopie: ze hřiště odchází Sufarel Dagnachew, přichází Amanuel Gebremichael.
74'
Žlutou kartu dostává Getaneh Kebede (Etiopie).
74'
Hra je teď hodně rozkouskovaná. Nikdo si v urputné bitvě o střed hřiště nic nedaruje. Po dalším z faulů se navíc bude střídat.
73'
Kebede naznačuje hlavnímu rozhodčímu, že by tato zdržení měl zohlednit v délce nastavení. Jasně to vypovídá o tom, že se Etiopané nehodlají smířit pouze s remízou.
72'
Blati Touré zjistil, že karma funguje. Jen pár desítek vteřin po jeho tvrdém zákroku skončil zraněn on sám.
70'
Blati Touré použil na půlící čáře hokejový strom, ze kterého je Tafesse dost otřesen. Obejde se to bez ošetření.
69'
Po delší době o sebe dali vědět Etipané. Výsledkem je ale omluva Tafesseho směřována ke spoluhráčům kvůli hodně nepřesné koncovce z dálky.
68'
Ve středovém kruhu dostal od Yohannese ránu Bertrand Traoré. Nejspíše to odnesl i obličeji, byť ne nějak závažným způsobem.
67'
Nassir pořádně nerozvinul možného protiútoku. Burkina Faso se vrací k míči a už se dá mluvit o její soustavné převaze.
66'
Nařízeného rohu se chopil Dango Ouattara, jenže to přehnal s razancí a centr se zakroutil do autu.
65'
Kaborého balón do kapsy za obranu zneškodnil Bayeh resolutním odkopem mimo hrací plochu.
64'
Dango Ouattara sladil náběh s přihrávkou Bertranda Traorého. Přemístil se s balonem na levou stranu vápna, odkud minul bližší tyč.
63'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Dango Ouattara.
63'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Gustavo Sangaré, přichází Ismahila Ouédraogo.
62'
Na sérii nepřesnosti navázal Shanko odkopem do zámezí. Vypadá to na další změny v hráčském složení.
61'
Hned pětice hráčů Burkiny Faso se nastěhovala do předbrankového prostoru, kam ale nedorazil žádný balón vhodný pro zakončení.
60'
Střídání v týmu Etiopie: ze hřiště odchází Dawa Hotessa, přichází Bezabeh Meleyo.
60'
Střídání v týmu Etiopie: ze hřiště odchází Yihun Endasahw Zewide, přichází Mesfin Tafesse.
59'
Ale ne dlouho, protože rozhodčí viděl nepovolenou věc od Gustava Sangarého. Míč mu spadl na ruku.
58'
Bayeh odhlavičkoval balon z malého vápna. Burkina Faso urychleně vhodila aut a pokračuje v menším náporu.
57'
Bayala chtěl nejspíše vysunout Bertranda Traorého, ale byla z toho hodně špatná přihrávka letící na Shanka.
56'
Zcela bez šance nejsou ani Etiopané, kteří pošilhávají po obratu. Ramadan Yusef ho střelou zpoza vápna nezařídil, umístil ji přímo na gólmana.
54'
V souběžně hraném zápase Kapverdy daly gól Kamerunu a vyrovnaly na 1:1 Situace ve skupině A je tak zase otevřená.
53'
Nažhavený kapitán Kebede skončil v kotrmelcích uprostřed hřiště. Před rozehráním se vrací na hrot.
51'
Etiopie právě vstřelila branku!
GETANEH KEBEDE si po dvou neproměněných šancích spravil chuť ze značky pokutového kopu! Dostatečně utáhl svou střelu do levého dolního rohu.
50'
Opravdu je to penalta za ruku Yaga! Nebo se snad jednalo o jiný souboj a faul Tapsoby? Těžko říct. Etiopané každopádně budou mít největší možnou šanci na vyrovnání skóre!
50'
Tak pozor, možná to bude pro Etiopany mnohem výhodnější situace. Hlavní rozhodčí se jde kvůli možné ruce podívat na obrazovku.
49'
Dagnachew kroutil centr na přední tyč, kde se balon odrazil ze souboje na roh. Všichni hlavičkáři si prodlouží pobyt před Ouédraogem.
48'
Abubeker Nassir vzdoroval přesile na levém křídle a získal tam standardku, neboť jej povalil Adama Guira.
47'
Poločasová pauza se obešla beze změn, takže na obou stranách pokračujeme v původních jedenáctkách.
46'
Etiopie podala v první půli sympatický výkon a určitě se dá označit za lepší tým. Dvě největší šance však Kebede nedal a Burkině Faso naopak stačil jeden povedený nákop k tomu, aby Shanka precizně přehodil Bayala.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jediná minuta. Burkina Faso už si ji bude chtít pohlídat bez větších nervů.
45'
Dagnachew hrubě pokazil něco, co asi měl být nacvičený signál s Tunjem. Zbytečně prudká přihrávka skončila v autu.
44'
Hotessa patří mezi nejaktivnější hráče na hřišti. Teď Etiopanům zařídil standardku, když ho zfauloval Adama Guira.
43'
Hassane Bandé se chytil do ofsajdové pasti. U přihrávky na jeho osobu byl navíc dříve etiopský brankář.
42'
Faul odhalen nebyl, tudíž došlo jen na původně signalizovaný roh. Centr zprava precizně odhlavičkoval Abubeker Nassir.
41'
Bertrand Traoré si narazil se Sangarém a pak byl ve vápně obětí hraničního zákroku Yusefa, kvůli kterému se zkoumá videozáznam.
40'
Když už to vypadalo na přímočařejší výpad po pravé straně, tak míč vypadl za postranní čáru. Aut pro Yaga.
39'
Etiopie zase hledá nějakou mezeru ve zkonsolidované obraně soupeře. Pomáhat si musí přihrávkami dozadu.
38'
Bayala se nepochopil s kolegou na hrotu. Ten se mu hnul na špatnou stranu a krátká přihrávka propadla k Shankovi.
36'
Žlutou kartu dostává Yihun Endasahw Zewide (Etiopie).
35'
Jednoduchou chybu v přechodové fázi Burkiny Faso hasil až její strážce branky! Na Ouédraogovi si podruhé vylámal zuby Kebede. Gólovku mu díky překonání Yaga připravil Hotessa.
34'
Z přehuštěného středu se poslední tým skupiny A raději vrátil k Shankovi, jenž měl více času na provedení rozehrávky.
33'
Spousta krátkých přihrávek v posledních desítkách vteřin Etiopany nikam nedovedla. Ouédraogo se nemusí cítit v ohrožení.
31'
Etiopský elán z úvodu zápasu je po inkasovaném gólu pryč. Momentum Burkiny Faso pokračuje i po faulu na Guiru.
30'
29'
Bayalovi byla vystavena stopka na levém křídle. Po autu jeho spoluhráči sami zacouvali až k půlící čáře.
28'
V případě výhry Burkina Faso nebude muset řešit souběžně hraný zápas a případný pokles na třetí místo. Prozatím to vypadá na konečnou druhou příčku ve skupině A.
26'
Znovu byl použit stejný recept v podobě nákopu z hloubi pole. Shanko byl připravenější a včas vystartoval až před vápno, odkud balon odkopl.
25'
Burkina Faso právě vstřelila branku!
Burkině Faso stačilo opravdu málo k vstřelení prvního gólu! CYRILLE BAYALA si před sebe nechal spadnout senzační nákop ze středového kruhu a prvním dotykem z hranice vápna přehodil brankáře Shanka.
24'
Ouédraogovi poprvé vypadla z rukou žíně Hotessy. O dorážku usiloval Nassir, i když byl nejspíše v ofsajdu.
22'
V momentě, kdy se Bertrand Traoré posouval dovnitř pokutového území, se ozval hvizd znamenající jeho přestupek.
21'
Teď už Dagnachew zase neúnavně presoval rozehrávku Burkiny Faso. Odražením míče do autu se postarla o výkop Ouédraoga.
20'
Asi to nebude tak vážné, jak to zkraje vypadalo. Dagnachew se zvedl a co nevidět by se měl zapojit zpátky do hry.
19'
Větší problém v oblasti pravého kotníku hlásí Sufarel Dagnachew. Na hřišti už je lékařský štáb Etiopie.
18'
Shanko si šel pro neadresný nákop. Rozehrávka od něj nebyla z nejpreciznějších, ale problémy z toho nebyly žádné.
17'
Etiopie musela zastavit svůj postup hned v zárodku. Balon nyní cirkuluje mezi obránci v bílém.
16'
Gustavo Sangaré by se nejspíše stal autorem gólu turnaje, kdyby se teď trefil z ambiciózní střely z více než pětatřiceti metrů. Takhle bránu o hodně přestřelil.
15'
Burkina Faso zatím nepůsobí jako výrazný favorit na vítězství. Hraje hodně bez balonu, což nyní zavinil i další faul na Asrata Tunja.
13'
Bandé se zranil na rohu vápna. Rozhodčí se k němu vrátil až potom, co o několik desítek metrů dál odpískal faul na Tunja.
12'
Kvůli špatnému zpracování nevyšel papírově domácímu týmu nacvičený signál z rohového kopu.
11'
Lehkovážnou malou domů k Shankovi málem vystihl jeden z napadajících hráčů Burkiny Faso. I tady to zavánělo vedoucím gólem.
10'
Po druhém rohu už brankář Ouédraogo musel vytáhnout parádní zákrok v podobě skoku k pravé tyči! Vyrazil tak projektil Kebedeho.
9'
Nassir rychle rozehrál roh, z něhož se urodil první náznak šance. Byl v ní namočen Hotessa, ale zblízka mezi tyče balon neposunul.
8'
Antilopy se samy vyhnaly ze hřiště nepřesným nákopem až za hrot útoku.
7'
Balayův centr se odrazil k Tourému, jenž z rohu vápna nadzvedl střelu bez přípravy vysoko nad.
6'
Steeve Yago startoval motory na levé straně, jenže kvůli nepřesné přihrávce ani nemohl míč převzít.
5'
Issa Kaboré získal na Yusefovi aut z křídelní lokality, odkud později i nacentroval, ale Etiopané zvládli odkopnout balon do bezpečí.
4'
Dagnachew byl faulován, ale přímá střela z velké dálky nebyla při následné standardce pro Ouédraoga těžkým oříškem.
3'
Trochu kostrbatá rozehrávka od Burky Faso donutila gólmana předvést dost netypický výkop z hranice velkého vápna.
2'
Zahajovací výkop provedli Etiopané, kteří nastupují v zelenožlutých dresech. Burkina Faso je převážně v bílém.
1'

Burkina Faso: F. Ouédraogo – Kaboré, Dayo, E. Tapsoba, Yago – Guira, Sangaré, B. Touré – Bayala, Bandé, B. Traoré (C).
Náhradníci: K. Nikiema, Sawadogo – Konaté, Malo, D. Nikièma, Dango Ouattara, Djibril Ouattara, Ouattara, I. Ouédraogo, Sanogo, A. Tapsoba, E. Traoré.
Trenér: Kamou Malo

Etiopie: Shanko – Tunjo, Tamene, Bayeh, Yusef – A. Yohannes, Zewide – Hotessa, Dagnachew, Nassir – Kebede (C).
Náhradníci: Tassew – Alemu, Debebe, A. Gebremichael, Gugesa, Hamid, Meleyo, Mohammed, Panom, Reshid, Solomon, Tafesse.
Trenér: Wubetu Abate

Rozhodčí: Ahmad Heeralall (MUS).
Burkina Faso byla u otevírání celého šampionátu. Nad domácím Kamerunem čtvrthodinu vedla, ale kvůli nezvládnuté koncovce prvního poločasu padla 1:2. Tím se dostala pod tlak v boji o první dvě příčky. Důležitou bitvu proti Kapverdám každopádně zvládla díky jedinému gólu Bandého a před závěrečnými zápasy se ve skupině A zařadila na druhé místo.
Etiopie naplňuje ve skupině A roli největšího outsidera. Do turnaje vstoupila zápasem s Kapverdami a v dlouhodobém oslabení ho prohrála 0:1. Dále šly „antilopy“ na domácí Kamerun, který byl ještě těžším oříškem. Hotessa se ve 4. minutě postaral o nečekané vedení, ale domácí reprezentace bez větších nervů otočila výsledek na 4:1.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu Afrického poháru národů. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Burkinou Faso a Etiopií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.