Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Burkina Faso : Kamerun - 5. února 2022   20:00

Burkina Faso
24' Yago  • 43' A. Onana(vl.)  • 49' Djibril Ouattara
3:3
(2:0)

3:5 (PEN)

Kamerun
Kamerun
71' Bahoken   • 85' Aboubakar   • 87' Aboubakar
F. Ouédraogo (90+4. Sawadogo) – Kaboré, S. Ouattara, E. Tapsoba, Yago – B. Touré, I. Ouédraogo – B. Traoré (87. Bandé), Sangaré, A. Tapsoba (87. E. Traoré) – Djibril Ouattara (90+4. Konaté).
Jiyed (MOR) – Azgaou (MOR), Akerkad (MOR)
Stade Omnisport Ahmadou Ahidjo, Yaoundé
Kamerun
A. Onana – Mbaizo, Moukoudi, Onguéné – Ganago (46. Ngamaleu), Kunde Malong, J. E. Onana, Gouet (46. Aboubakar), Oyongo – Bahoken, Bassogog (54. Toko Ekambi).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 20:14.
Je dobojováno a Kamerun dokonal obrat. Ještě na začátku 85. minuty prohrával o dvě branky, přesto dokázal srovnat a v penaltovém rozstřelu proměnil všech pět pokusů. Za Burkinu Faso nedal Blati Touré a to stačilo k tomu, že výhra tomuto celku doslova protekla mezi prsty.
Ambroise Oyongo mohl rozhodnout, u penalty zachoval chladnou hlavu, zamířil na opačnou stranu, než kterou zvolil brankář Sawadogo a na stadionu mohla propuknout radost kamerunských fanoušků.
Yago musel dát a také uspěl. Zvolil střelu do horní části branky mimo brankářův dosah.
Kunde Malong opřel ránu o břevnu, od toho se pak míč odrazil za brankovou čáru!
Touré si dal delší rozběh, jenže střela byla slabá a gólman Onana ji u své levé tyče zvládl vyrazit!
I Toko Ekambi si dal krátký rozběh a poté poslal míč k pravé gólmanově tyči.
Další pomalý rozběh, tentokrát ale následovala střela pod břevno.
Krátký a pomalý rozběh, zato perfektně umístěná střela. Gólman zůstal stát na místě.
Kaboré zvolil prudkou střelu, ta se od tyče odrazila za brankovou čáru. Srovnáno.
V. Aboubakar zvolil umístěnou ránu k tyči a uspěl!
Střílení penalt začíná.
Ačkoliv to vypadalo jasně a Burkina Faso po gólu Djibrila Ouattary ze 49. minuty kráčela k zisku bronzových medailí, tak Kamerun se nevzdal a předvedl skvělý comeback. V 71. minutě snížil Stéphane Bahoken a úplný závěr si pro sebe dvěma góly uzmul Vincent Aboubakar. Nejprve v 85. minutě skóroval hlavou a o dvě minuty později chladnokrevně zakončil do odkryté branky soupeře. Po devadesáti minutách je tak stav 3:3 a o vítězi rozhodnou pokutové kopy!
90+9'
Druhý poločas skončil.
90+8'
Vysoký míč na levou stranu, Toko Ekambi však tento pas nedostihl a míč skončil v zámezí.
90+6'
Na trávníku leží Blati Touré a zase je potřeba ošetřování.
90+5'
Stále hrajeme a Kamerun se ještě pokusí o jednu útočnou akci.
90+4'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Farid Ouédraogo, přichází Aboubacar Sawadogo.
90+4'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Djibril Ouattara, přichází Mohamed Konaté.
90+2'
Střídání bude hned dvojnásobné a další informace – gól je definitivně uznán.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
No a F. Ouédraogo je na nosítkách odnášen mimo hrací plochu a zápas pro něj skončil.
90'
Stále probíhá ošetřování brankáře Burkiny Faso, už teď je jasné, že nastavení bude pěkně dlouhé.
89'
Přesto si ještě hlavní sudí nechává celou situaci zkontrolovat na videu.
88'
F. Ouédraogo leží na zemi a potřebuje ošetření. Mezitím hráči Burkiny Faso ještě reklamují faul, ale tohle je zcela bez šance na úspěch.
87'
Kamerun právě vstřelil branku!
Neskutečné, je vyrovnáno! Gólman Burkiny Faso si vyběhl na dlouhý pas, jenže po střetu se svým obráncem tvrdě dopadl na zem a VINCENT ABOUBAKAR měl při doklepnutí do odkryté branky snadnou práci – 3:3.
87'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Hassane Bandé.
87'
Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Abdoul Tapsoba, přichází Eric Traoré.
86'
Lavička Burkiny Faso chystá střídání a to hned dvojnásobné.
85'
Teď už je ale sníženo a je to o jedinou branku! Další centr od rohového praporku přistál u zadní tyče u VINCENTA ABOUBAKARA a ten hlavou dokázal trefit volnou část branky – 3:2.
84'
Obrovská šance na další snížení! Po centru a několika hlavičkách se míč dostal k volnému Bahokenovi, jeho prudké zakončení ale F: Ouédraogo zázračně vyrazil.
83'
Přímý kop byl tečován a skončil mimo hrací plochu. Takže Kamerun se přesouvá k rohovému praporku.
82'
Zleva centroval Ambroise Oyongo, jeho pas ale pouze prolétl šestnáctkou a skončil na druhé straně.
81'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu Burkiny Faso.
80'
Další centry před Ouédraoga, ten se v posledních okamžicích rozhodně nenudí, ale drží svůj tým nad vodou.
78'
Už se zase hrálo na opačné straně, obrana Burkiny Faso musela rázně odkopávat.
76'
Bertrand Traoré a Edmond Fayçal Tapsoba si dali na rozehrávce záležet, nicméně A. Onanu neohrozil ani jeden.
75'
Hráči Burkiny Faso si mohou na chvíli oddechnout, budou rozehrávat přímý kop a zřejmě nebudou nikam spěchat.
73'
Před rozehrání se sudí vrátil k jedné akci před střelou a Edmond Fayçal Tapsoba dostal žlutou kartu.
72'
Hned po rozehrání se Kamerun dostal zase do útoku a z levé strany zakončoval Toko Ekambi. F: Ouédraogo jeho ránu vyškrábl na roh.
71'
Je sníženo, Kamerun si tak vykřesal naději. Po rohovém kopu nejprve zakončoval Toko Ekambi, jeho pokus byl ještě sražen, nicméně dorážka STÉPHANEHO BAHOKENA z bezprostřední blízkosti už skončila v brance – 3:1.
70'
Lehce sražený centr Kamerunu z levé strany, míč skončil na opačné straně a tým může pokračovat v útočení.
69'
Burkina Faso se se svým náskokem v zádech nikam nežene, pouze trpělivě brání své vlastní pokutové území.
68'
... a také Karl Toko Ekambi z Kamerunu.
68'
Žlutou kartu za to dostal jak Ismahila Ouédraogo z Burkiny Faso...
67'
Na trávníku nám přibylo nervozity a výsledkem byla strkanice, kterou musel hlavní sudí rychle trhat.
65'
Karl Toko Ekambi to zkusil technickým způsobem, jeho rána se ale zastavila hned o prvního bránícího hráče.
64'
Přímý kop Kamerunu, prudký centr dolétl k malému vápnu, kde hlavičkoval Moukoudi, ale ani on branku netrefil. Míč letěl nad branku.
62'
Centr od rohového praporku obrana Burkiny Faso odvrátila, míč je už u půlky.
61'
Tvrdý souboj o míč v pokutovém území, na zemi zůstal Moumi Ngamaleu, na penaltu to ale zase nebylo. Je tu pouze roh pro Kamerun.
59'
Pauzu využívají hráči Kamerunu k tomu, aby si předali nějaké rady pro další minuty.
58'
Na trávníku leží gólman F. Ouédraogo, ten vlétl do souboje o míč schytal nepříjemný úder na koleno.
56'
Přesto se Kamerunci dostali k rohu a po centru hlavičkoval Aboubakar. Šlo to ale vysoko nad.
55'
Kamerunu to dnes opravdu nejde, centr z levého křídla teď ani nedolétl k vápnu.
54'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Christian Bassogog, přichází Karl Toko Ekambi.
52'
Žlutá karta pro Burkinu Faso, za opravdu ostrý skluz ji dostal Abdoul Tapsoba.
51'
Další pokus Burkiny Faso, zpoza vápna vystřelil Sangaré, ale mířil vysoko nad břevno.
49'
Burkina Faso právě vstřelila branku!
A vypadá to, že je rozhodnuto. Hráči Burkiny Faso se dostali na útočnou polovinu, po přenesení hry na pravou stranu odcentroval B. Traoré, nízkým pasem našel DJIBRILA OUATTARU, ten se sklonil tak akorát a hlavičku uklidil k levé tyči – 3:0.
48'
Je tu první žlutá karta utkání, za trefení kopačkou soupeře do obličeje ji dostal Stéphane Bahoken z Kamerunu.
46'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Moumi Ngamaleu.
46'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Samuel Gouet, přichází Vincent Aboubakar.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
Je za námi první půle, na kterou bude chtít reprezentace Kamerunu rychle zapomenout. Ta totiž měla více ze hry, vícekrát se dokázala natlačit před F. Ouédraoga, ale nic z toho nevytěžila. Burkina Faso naopak dvakrát udeřila – poprvé ve 24. minutě, kdy se po centru z pravé strany prosadil ze skluzu Steeve Yago a ve 43. minutě si centr srazil za svá záda gólman André Onana. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:0 a Burkina Faso má opravdu blízko k zisku bronzových medailí.
45+4'
45+3'
Vysoký pas do pokutového území Kamerunu, u své brankové čáry si jej A. Onana snadno stáhl do náruče.
45+2'
Faul na Kaborého, ten se těžce zvedá z trávníku, bude ale pokračovat. F. Ouédraogo se už chystá k odkopu.
45'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
43'
No a je z toho gól. Z pravé strany přilétl na vápno Kaborého centr, který si gólman ANDRÉ ONANA srazil za svá záda. V první chvíli jej zachránil pomezní sudí, když signalizoval, že centr přišel zpoza brankové čáry, hlavní rozhodčí si ale nechal zkontrolovat video a po krátké chvilce gól uznal a je to 2:0!
43'
Po kombinaci u pomezní čáry byl Kameruncům odmáván těsný ofsajd. Burkina Faso pomaličku rozehrává k půlce.
41'
Koncovka však skřípe, ke střele se nedostal ani Bahoken, který byl v šestnáctce odzbrojen při kličce na střed.
40'
Kamerun přidává na tempu, poslední minuty se odehrávají před vápnem soupeře.
38'
Hráči Kamerunu reklamovali hru rukou, míč skutečně trefil Kaborého, jenže ruka byla u těla a tak sudí celou situaci posoudil jako podle pravidel.
36'
Bertrand Traoré schytal ve výskoku úder rukou směrem k podbřišku a společně s lékařem zamířil mimo hrací plochu.
35'
Centr se stáčel od vápna, v pokutovém území si nejlépe vedli obránci Kamerunu a vysoký míč odvrátili.
34'
Rohový kop pro Burkinu Faso, na J. J. Onguéném jej vybojoval Djibril Ouattara.
33'
A zase pauza na ošetření, nyní na trávníku ležel Jean Emile Onana. Po zákroku lékaře sice silně kulhá, ale bude pokračovat.
31'
Bassogog prostrkával míč do pokutového území, kde došlo k těsnému střetu, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
30'
Kamerun u míče, hráči v zelenočervené kombinaci kombinují na vlastní polovině, zapojují i brankáře Onanu.
28'
I tady probíhá ošetřování a i když je A. Onana otřesen, bude v utkání pokračovat.
27'
Potíže má i gólman Kamerunu, u něj je to po osobním souboji s Abdoulem Tapsobou.
26'
Rázem tak musí Kamerunci dotahovat, a hned po rozehrání se derou do útoku.
24'
Po několika šancích Kamerunu udeřilo na opačné straně. Po akci pravou stranou nacentroval Kaboré, na zadní tyči se od Bassogoga odpoutal STEEVE YAGO a ve skluzu uklidil míč pod horní tyč – 1:0.
23'
Pěknou hlavičku z vápna vyslal J. E. Onana, míč doplachtil na horní síť branky Burkiny Faso.
21'
Stále nehrajeme, brankář je stále v péči týmového lékaře, ale vypadá to, že Ouédraogo bude moci pokračovat.
19'
F. Ouédraogo je v péči lékařů, u lavičky Burkiny Faso se okamžitě začal rozcvičovat Aboubacar Sawadogo.
18'
První vážnější šance utkání. Centr z levé strany gólman Ouédraogo vyrazil před sebe, musel pak ale ještě čelit ráně J. E. Onanym který jej nepříjemně trefil do oblasti hlavy a krku.
16'
Míč propadl na vápno, kde si nabíhal právě Oyongo, nepovedlo se mu však míč na branku usměrnit tak, aby jeho sklepnutí šlo mimo gólmanův dosah.
15'
Ambroise Oyongo byl v souboji o míč faulován, je tu tak přímý kop pro Kamerun z levé strany. F: Ouédraogo si už koordinuje obranu.
13'
Rohový kop pro Kamerun, míč po rozehrávce skončil u F. Ouédraoga, který byl navíc při zákroku faulován.
11'
Náznak předvedl Tapsoba, jeho rána z dálky po zemi skončila u pravé tyče Onanyovy branky, kde gólman Kamerunu předvedl jistý zákrok.
10'
Zatím je to přehlídka osobních soubojů o míč, stále čekáme na první střelu na branku.
9'
Až nyní přilétl z pravé strany centr na zadní tyč, tam si naskakoval Tapsoba, hlavičkoval ale vedle Onanovy branky.
8'
Burkina Faso u míče, zatím ale hráči zase pouze kombinují na vlastní polovině.
7'
Faul I. Ouédraoga na Bahokena, Kamerun pozvolna rozehrává od půlící čáry.
6'
Je to zatím hodně opatrně vedené utkání, Tapsoba nyní velký kus od vápna zastavil akci Kamerunu.
5'
Issa Kaboré přibrousil na půlce Ganaga, rozhodčí jej zatím pouze slovně varoval, kartu nechal v kapsičce.
4'
Burkina Faso u míče, obranná řada zatím trpělivě vyčkává na případný posun vpřed.
3'
Neklaplo to ani na druhé straně, centr Abdoula Tapsoby byl sražen na autové vhazování.
2'
Kamerun se vydal do útoku pravou stranou, při pokusu o centr však Bahoken fauloval a rozehrávat bude gólman Ouédraogo.
1'

Burkina Faso: F. Ouédraogo – Kaboré, S. Ouattara, E. Tapsoba, Yago – B. Touré, I. Ouédraogo – B. Traoré, Sangaré, A. Tapsoba – Djibril Ouattara.
Náhradníci: Sawadogo, K. Nikiema – Dayo, E. Traoré, D. Nikièma, Simporé, O. A. Traoré, H. Nikiema, Sanogo, Bandé, Malo, Konaté.
Trenér: Kamou Malo

Kamerun: A. Onana – Mbaizo, Moukoudi, Onguéné – Ganago, Kunde Malong, J. E. Onana, Gouet, Oyongo – Bahoken, Bassogog.
Náhradníci: Efala, Epassy – Hongla, Ebosse, N'Jie, Ngamaleu, Toko Ekambi, Ngadeu, Fai, Tolo, Anguissa, Aboubakar.
Trenér: Toni Conceição

Rozhodčí: Jiyed (MOR) – Azgaou (MOR), Akerkad (MOR).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas začne po hymnách obou států.
Zápas na Stade Omnisport Ahmadou Ahidjo začne ve 20:00, nic si tedy na večer neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Kamerun

Kamerunci, coby pořadatelé turnaje, toužili po zlatu, které by bylo šestým v historii, nicméně jim nebylo přáno. Proti Egyptu se jim nepovedlo skórovat a jelikož gól nepadl ani na druhé straně, tak po 120 minutách hry přišly na řadu pokutové kopy. V nich Kamerunci totálně selhali, proměnil pouze Aboubakar, Moukoudi, Lea Siliki a N'Jie nedali, zatím to na opačné straně byli úspěšní všichni tři střelci. Egypt se tak probil do finále, na Kamerun zbyl boj o bronz.

Reprezentace Burkiny Faso si letos nesplní sen o finále a případném druhém triumfu na šampionátu, přesto bude chtít zabojovat o alespoň bronzové medaile. Do tohoto zápasu se mužstvo dostalo po neúspěšném semifinále, kdy proti Senegalu tahalo za kratší konec. Až do 70. minuty to ale bylo bez branek, pak se ale trefili Diallo a Dieng a Senegal měl pohodlný náskok. Tourému se sice v 82. minutě povedlo snížit, nicméně v 87. minutě skóroval Mané a uzavřel tak výsledek na 3:1 pro Senegal.
Dobrý večer u Afrického poháru národů. Společně se podíváme na duel o třetí místo, ve kterém se utkají Burkina Faso a Kamerun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.