Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Guinea : Gambie - 24. ledna 2022   17:00

Guinea
Guinea
0:1
(0:0)
Gambie
Gambie
71' Musa Barrow
Guinea
Keita – Sow, M. A. Camara, Ibrahima Conté II – Diawara (C) – Ibrahima Cissé, A. Camara (76. M. Sylla), Moriba, P. Konate (83. Guilavogui) – J. Kante, Bayo (83. Kaba).
Omar – El Regal, Taha (EGY)
Stade Omnisports de Bafoussam
Gambie
Gaye – Janko, Gomez, O. Colley (C), Touray – E. Darboe (72. Njie), S. Marreh, Bobb (90+1. Mbye) – Modou Barrow (72. Ceesay), A. Jallow (63. E. Colley), Musa Barrow.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:17.
Po závěrečném hvizdu vypukla obrovská radost na straně Gambie, která slaví postup do čtvrtfinále Afrického poháru! Guinea, které dnes citelně scházel hvězdný Naby Keïta, nedokázala skórovat a na turnaji končí.

První poločas nabídl vyrovnaný boj, v němž několikrát zahrozily oba týmy, ovšem gól ani na jedné straně nepadl. Po změně stran se na nějakou větší šanci naopak dlouho čekalo. V 71. minutě ale dostal míč k pokutovému území Musa Barrow, který si ho hodil mezi stopery a svou příležitost proměnil. Guinea odpověděla tlakem, ovšem zásah Contého nebyl uznán pro ofsajd a hodně blízko vyrovnání pak byli Syli National ještě v nastavení, kdy už hrála Gambie o deseti po vyloučení střídajícího Njieho. Kante trefil z úhlu tyč a o pár sekund později vytahoval brankář Gaye střelu zpoza šestnáctky na břevno. Na výsledku už pak nic nezměnilo ani vyloučení domácího Ibrahimy Contého po druhé žluté kartě.
90+4'
90+4'
Ještě jedno vyloučení! Zápas nedohraje také guinejský obránce Ibrahima Conté II, který dostává druhou žlutou kartu.
90+2'
Gambie měla obrovské štěstí! José Kante se uvolnil na levé straně a z téměř nulového úhlu nastřelil bližší tyč. Balón se pak odrazil před pokutové území, odkud přišla další rána, kterou brankář Gaye konečky prstů přizvedl na břevno. Další dorážku Morgana Guilavoguiho pak zablokoval bránící hráč. Guinejci ještě reklamují ruku, ovšem bude z toho jen rohový kop.
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty!
90+1'
Střídání v týmu Gambie: ze hřiště odchází Yusupha Bobb, přichází Mohammed Mbye.
90'
Morgan Guilavogui pokazil centr z pravé strany hřiště. Míč poslal až za bránu soupeře.
90'
Už se ale hraje. Guinea s míčem na útočné polovině.
89'
Ošetřit se nechává brankář Gambie Baboucarr Gaye. To už může být i taktické tahání času.
87'
Závěr zápasu Gambii komplikuje Yusupha Njie! Hráč, který nastoupil až v průběhu druhé půle, stihl nasbírat dvě žluté karty a je tedy vyloučen! Nyní byl potrestán za zákrok na Ibrahimu Contého, jehož v hlavičkovém souboji zasáhl rukou do obličeje.
87'
Rohový kop Guilavoguie Gambijci přestáli. Bude se kopat od jejich brány.
86'
Nápor Guineje pokračuje. Z dalšího útočného pokusu bude roh, na Gambijcích už je znát únava.
85'
Syllův centr se snesl k nohám Josého Kanteho, jehož střela však byla zablokována.
83'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Sory Kaba.
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Pa Konate, přichází Morgan Guilavogui.
82'
Musa Barrow trefil jen zeď. Obranou soupeře pak neprolétla ani následná střela Ebrimy Colleyho.
81'
Ebrima Colley byl u pokutového území faulován Ibrahimou Contém. Obránce Guineje dostává žlutou kartu. Navíc výhodná standardka pro Škorpióny.
80'
Pa Konate centroval z levé strany. Míč ale dolétl jen k hráčům Gambie.
79'
Ibrahima Cissé byl faulován na půlce hřiště. Národní sloni tak mohou rozehrávat z klidové pozice.
77'
Mohlo být srovnáno! Po rohovém kopu se nejprve dostal k hlavičce Mohamed Bayo a míč, který by možná skončil v bráně, zablokoval obránce. Poté centroval z pravé strany José Kante a Ibrahima Conté II balón hlavou již zatloukl do sítě. Radost mu však pokazil praporek pomezního, který mával ofsajd!
76'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Aguibou Camara, přichází Morlaye Sylla.
76'
Hráči Guineji už budou muset vrhnout všechny síly do útoku. Nic jiného jim nezbývá, prohra znamená konec na turnaji.
75'
Přímý kop zahrával Ilaix Moriba. Mladý záložník Lipska napálil jen zeď.
74'
Střídající Yusupha Njie si sáhl na míč rukou. Za úmyslné přerušení akce Guineje obdržel žlutou kartu.
72'
Střídání v týmu Gambie: ze hřiště odchází Modou Barrow, přichází Assan Ceesay.
Střídání v týmu Gambie: ze hřiště odchází Ebrima Darboe, přichází Yusupha Njie.
71'
Gambie právě vstřelila branku!
Škorpioni z Gambie se radují! Ujímají se totiž vedení. Yusupha Bobb poslal balón dopředu na MUSU BARROWA. Ten ho přebral u pokutového území, hodil si ho mezi stopery a kolem vybíhajícího Alyho Keity poslal míč do sítě. Skvělý počin gambijského útočníka.
69'
Ve druhém poločase se zatím hraje prakticky bez šancí. Dostáváme se do fáze, kdy už může utkání rozhodnout jediná chyba.
67'
Pa Konate zabojoval u levé lajny a ze zdánlivě ztracené situaci vytěžil pro Syli National alespoň autové vhazování.
66'
Střely celkem – 9:7, na bránu – 1:1
65'
Musa Barrow chtěl překvapit Alyho Keitu přímou střelou. Balón ale napálil daleko za bránu Guineji.
64'
Modou Barrow byl na levé straně faulován Saidouem Sowem. Gambie tak bude zahrávat standardní situaci...
64'
Darboeho kolmice hledala Modoua Barrowa. Až k němu míč ale neprošel.
63'
Střídání v týmu Gambie: ze hřiště odchází Ablie Jallow, přichází Ebrima Colley.
62'
Gambie vyrážela do rychlého protiútoku. Ablie Jallow startoval Ebrimu Darboeho, který mu balón ale ještě vracel, čímž celou akci zpomalil. Jallow to pak zkusil z dálky, jeho rána však byla zablokovaná.
61'
Ibrahima Cissé se nedokázal z pravé strany dostat s míčem do pokutového území soupeře. Bránící hráči pak odehráli balón do autu.
60'
Držení míče – 47 % : 53 %
59'
Gambijci zakombinovali u pokutového území a z pravé strany nakonec pálil Musa Barrow. Tvrdá rána útočníka italské Bologni prolétla nad bránou.
58'
Modou Barrow byl faulován ještě na vlastní polovině. Míč má tedy Gambie.
55'
Následoval rohový kop, po němž se Gambie ubránila.
54'
Málem šance Guineje! Ilaix Moriba si před pokutovým územím narazil míč s Josém Kantem a už se dostával do gólové příležitosti. Jeho střelu však dokázal zablokovat Omar Colley!
53'
Marreh ještě podstoupil drobné ošetření, po němž se už ale vrací na hřiště.
52'
Na půlícím kruhu byl faulován Sulayman Marreh. Provinil se Ibrahima Conté.
51'
Guinea začala druhý poločas poměrně aktivně. Zatím hrozí hlavně ze standardek.
50'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Saidou Sow. Míč poslal nad bránu Gambie.
48'
Guinea mohla zahrozit ze standardní situace. Centr Camary směřoval na zadní tyč, odkud míč vracel do ohně Ibrahima Conté. Na penaltě se však nedostal k zakončení José Kanté.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v sestavách.
46'
První poločas gól nepřinesl. Oba týmy si ale dokázaly vytvořit několik slušných příležitostí. Na straně Guineje se činil Bayo, za Gambii pak kontroval jedovatou ranou Musa Barrow a krátce před přestávkou také Darboe, který po rychlém protiútoku těsně minul vzdálenější tyč. Zápas je tedy velmi vyrovnaný a na obě strany otevřený.
45+1'
45+1'
Protiútok Gambie! Jallow ve středu hřiště nahrál Musovi Barrowovi, který u pokutového území poslal balón doleva na Ebrimu Darboeho. Ten přízemní ranou těsně minul vzdálenější tyč.
44'
První poločas pomalu spěje ke svému konci. Míč je ve středu hřiště na kopačkách hráčů Gambie.
42'
Hra už opět pokračuje. Darboe bude v pořádku.
41'
Ošetřován je mladý záložník Gambie Ebrima Darboe, který byl kontaktován zezadu Mohamedem Camarou. Spoluhráči ještě žádají karetní trest, ovšem sudí se už asi k situaci vracet nebude.
40'
Na druhé straně to zkoušel zpoza šestnáctky Musa Barrow. Jeho pokus zablokovala defenziva Gambie.
38'
Mohamed Bayo dostal kolmici mezi stopery a utíkal proti bráně Gambie! Do zakončení se mu však ještě dokázal připlést křižující Gomez a dorážku ze skluzu pokryl brankář Gaye!
37'
A to už také skončilo. K balónu se dostal Modou Barrow, který s ním nalevo pelášil dopředu. Byl ale včas zastaven čistým skluzem protihráče.
37'
Guinea kombinuje na útočné polovině. Je to takové pomalejší obehrávání.
35'
Ibrahima Conté v souboji tělo na tělo odstrčil Musu Barrowa. Gambie rozehrává na půlce.
34'
Na pravém křídle pronikal do pokutového území Aguibou Camara. Nedokázal se ale prosadit, míč skončil za brankovou čarou poté, co si ho předkopl příliš daleko od nohy.
32'
Aly Keita boxoval míč před nabíhajícím Modou Barrowem. Brankář Národních slonů měl problémy i proto, že ho útočník soupeře fauloval, hra je tedy přerušena.
31'
Modou Barrow byl přistižen v ofsajdu. Rozehrává Guinea.
28'
Po standardce Aguiboua Camary se skóre měnit nebude. Míč skončil až v zámezí a tak se kope od brány Gambie.
27'
Yusupha Bobb poslal k zemi Ilaixe Moribu a za to již padla první žlutá karta v tomto zápase.
25'
Nákop Alyho Keity nestihl Ibrahima Cissé na hřišti. Gambie tedy bude vhazovat.
24'
Pomalu se z toho stává boj ve středu hřiště. Přímočarých akcí, které jsme viděli v úvodu zápasu, ubývá.
22'
Mohamed Bayo převzal míč na levém křídle, odkud dokázal odcentrovat. Míč ale skončil jen v rukavicích Baboucarra Gayeho.
22'
Modou Barrow dohrál při napadání rozehrávajícího Diawaru. Kapitán Guineje vypadá naštvaně, dokonce nechtěl přijmout omluvu útočníka Gambie.
20'
Střely celkem – 2:3, na bránu – 0:1
18'
Aly Keita tentokrát ukázal dobré čtení hry, když po dlouhém pasu Guinejců vyběhl před svou šestnáctku a míč odkopl.
17'
Musa Barrow zahrával rohový kop. Jeho centr vyboxoval brankář Aly Keita.
15'
James Gomez se ocitl na zemi po souboji s Josém Kantem. Ten se pak raději přišel podívat, zda je obránce Gambie v pořádku.
13'
Hodně zajímavý moment! Musa Barrow se nějakých 20 metrů od brány otočil s míčem a poslal na bránu Guineje prudkou střelu, kterou musel vyrážet Aly Keita. Byla to pořádná raketa, která rozhodně popálila brankářovy rukavice.
11'
Aguibou Camara zvolil přímou střelu, která prolétla nad bránou. Guinea dnes postrádá největší hvězdu, liverpoolského Nabyho Keïtu, takže zodpovědnost za standardní situace je právě na Camarovi.
10'
James Gomez sáhl před pokutovým územím k nedovolenému obrannému zákroku. Guinea bude zahrávat zajímavou standardní situaci...
8'
Rohový kop domácích zahrával Aguibou Camara. Obrana soupeře míč odvrátila a poté navíc došlo k útočného faulu Mohameda Camary.
7'
Musa Barrow zahrával roh na přední tyč. Obrana Syli National byla připravena.
6'
Prudkou malou domů nedostihl brankář Guineje Aly Keita na hřišti. Bude z toho roh pro Gambii.
4'
Zahrozila Guinea! Po odvráceném rohu vrátil jeden z hráčů hlavou míč před bránu. Tam si ho našel Mohamed Bayo, který z dobré pozice přestřelil!
3'
Amadou Diawara vyvážel míč po levé straně dopředu. K nějakému nebezpečnému centru se ale nedostal.
1'
Aktivní začátek ze strany Gambie. Nejprve nenechala obrana Guineje zakončovat Ablieho Jallowa. Poté centroval z pravé strany Modou Barrow a defenziva papírově domácího týmu měla další práci.
1'

Guinea: Keita – Sow, M. A. Camara, Ibrahima Conté II – Diawara – Ibrahima Cissé, A. Camara, Moriba, P. Konate – J. Kante, Bayo.
Náhradníci: Moussa Camara, Koné – Ibrahima Conté I, F. Camara, Siby, Diallo, Guilavogui, M. Sylla, Dyrestam, M. Kane, Kaba, M. Konaté.
Trenér: Diawara

Gambie: Gaye – Janko, Gomez, O. Colley, Touray – E. Darboe, S. Marreh, Bobb – Modou Barrow, A. Jallow, Musa Barrow.
Náhradníci: M. Jobe – B. Jobe, L. Jallow, Sohna, Ngum, E. Colley, Jagne, Ceesay, D. Darboe, Badamosi, Njie, Mbye.
Trenér: Saintfiet

Rozhodčí: Omar – El Regal, Taha (EGY).
Guinea:
Guinea zatím na turnaji nepodává nějaké přesvědčivé výkony. Zvítězit dokázala jen na úvod, kdy gólem Issiagy Sylly zdolala 1:0 oslabené Malawi. Poté uhrála bezgólovou remízu se Senegalem a na závěr si pokazila reputaci porážkou 1:2 s posledním Zimbabwe. O jedinou trefu poražených se postaral záložník Liverpoolu Naby Keïta. I čtyři získané body přesto stačily na postup ze druhého místa tabulky skupiny B.
Gambie:
Fotbalisté Gambie odehráli velmi dobrou skupinovou fázi turnaje. Ve třech zápasech dokázali uhrát sedm bodů a v tabulce skupiny F skončili druzí pouze o skóre za Mali. Gambijci začali turnaj výhrou 1:0 nad Mauritánií, poté remizovali 1:1 s Mali a nakonec zdolali opět 1:0 silné Tunisko. O obou výhrách týmu rozhodl svými zásahy Ablie Jallow z druholigového belgického Seraingu. Z hráčského kádru ještě stojí za zmínku třeba talentovaný záložník Ebrima Darboe z AS Řím, obránce Omar Colley ze Sampdorie či útočník Musa Barrow z Bologni.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V pondělí odpoledne se odehraje osmifinálové utkání Afrického poháru národů mezi Guineou a Gambií. Oba týmy postoupily do play-off ze druhého místa tabulky své skupiny. Přesvědčivější výkony ale podávala Gambie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.