Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Nigérie : Egypt - 11. ledna 2022   17:00

Nigérie
Nigérie
31' Iheanacho
1:0
(1:0)
Egypt
Egypt
Nigérie
Okoye – Aina, Omeruo (80. S. Ajayi), Troost-Ekong, Sanusi – Ndidi, Aribo, Chukwueze (72. Ejuke) – Iheanacho (81. Nwakali), Simon (90+1. Iwobi), Awoniyi (72. Sadiq).
Egypt
aš-Šanáví – Fathí, Mahmúd Hamdí (90. Šeríf), Hegází – al-Futúh (46. Ašraf), Alnaní, Mohamed, Tawfíq (12. Abdelmonem) – M. Salah, Trézéguet (59. R. Sobhí) – Marmúš.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:6.
Je konec! Nigérie na úvod skupinové fáze poráží Egypt těsně 1:0. V první půli jsme však sledovali hodně opatrný fotbal s minimem vyložených šancí. Tu první měl ve 27. minutě Moses Simon, ale levačkou rozvlnil jen boční síť. Skóre se měnilo až po půlhodině hry, kdy se krásně trefil Kelechi Iheanacho. Po změně stran byl o něco aktivnější Egypt, ale dnes si vyloženou možnost nevypracoval. V závěru naopak mohla Nigérie přidat pojistku, ale Muhammad aš-Šanáví další gól nepustil.
90+4'
90+3'
Nigérie mohla definitivně potvrdit svůj triumf! Chidera Ejuke vlétl po pravé straně do pokutového území, ale Muhammad aš-Šanáví vyběhl a skvěle zasáhl!
90+2'
Mohamed Salah se na pravé straně zbavil obránce a dloubl míč do velkého vápna. Jeho zajímavou přihrávku odvrátili soupeři na roh.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90+1'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Alex Iwobi.
90'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Mahmúd Hamdí, přichází Mohamed Šeríf.
89'
Ajmán Ašraf ostrým skluzem vypíchl míč soupeři do zámezí. Egypťané už nyní hodně riskují a nechávají otevřená zadní vrátka. Nigérie se ale do brejků nedostává.
88'
Salah dotíral na zadáky Nigérie, ale výborně hrající William Troost-Ekong nenechal rychlonohého soupeře projít do pokutového území.
87'
Salah dostal přihrávku na levou stranu, kde si míč přehodil na pravačku a vyslal centr do šestnáctky. Jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.
86'
Zaidu Sanusi získal odražený míč na levé straně, přehodil si jej na pravačku, nicméně jeho krátký centr směřující do vápna odvrátil obránce.
85'
Umar Marmúš zahrával rohový kop Egypta. K jeho přetaženému centru se dostal Mohamed Salah, ale levačkou z voleje poslal míč nad břevno.
84'
Umar Marmúš si naběhl na přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval do šestnáctky, jenže k jeho centru se nikdo v červeném neprobil.
83'
Wilfred Ndidi se na polovině hřiště otočil s míčem a nakopl jej vpřed. Jeden z hráčů Egypta jej navíc dohrál, což Ndidi odnesl bolestivým šrámem.
82'
Brankář Nigérie dlouho otálel s rozehrávkou, což se vůbec nelíbilo fotbalistům Egypta. Hráči v červeném teď rozhodně potřebují spěchat.
81'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Kelechi Nwakali.
80'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Kenneth Omeruo, přichází Semi Ajayi.
79'
Jeden z hráčů Nigérie je ošetřován za postranní čárou a vypadá to, že už nadále pokračovat ve hře nebude.
78'
Mohamed Salah si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, jenže ani tentokrát mu nevyšlo zpracování. Egyptský útočník je bráněn dvojicí soupeřů.
77'
Chidera Ejuke vybojoval míč na hranici velkého vápna, rychlou zasekávačkou se zbavil obránce, ale jeho přízemní pokus gólman vyrazil!
76'
Muhammad aš-Šanáví si dal pozor na nákop za obranu Egypta, na hranici velkého vápna si míč zpracoval a rozehrál na křídlo.
75'
Nigérie zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale nikdo v tmavém dresu se k zakončení hlavou neprobil.
74'
Ahmad Hegází se pustil do souboje s Iheanachem, kterého tvrdým způsobem dokázal odstavit od míče. Egypťané potřebují hrát na opačné straně hřiště.
73'
Mohamed Salah si naběhl na přihrávku z autového vhazování, ale byl tísněn obráncem, proti kterému si hvězdný fotbalista pomohl faulem.
72'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Umar Sadiq.
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Chidera Ejuke.
71'
Mahmúd Hamdí se z pravé strany prosmýkl k odcentrování do šestnáctky, kde však nenašel nikoho v červeném dresu Egypta.
70'
Marmúš se chtěl kličkou zbavit napadajícího soupeře, ale ten jej čistým zákrokem poslal do zámezí. Nigérie pokračuje ve skvělém napadání.
69'
Umar Marmúš se po levém křídle prohnal do pokutového území, ale jeho přízemní centr skončil blokem obětavého Ndidiho. Egypt ale zůstává na míči.
68'
Salah na polovině hřiště získal odražený míč, který pod tlakem sklepl na jenoho ze spoluhráčů. Egyptská hvězda se zatím nea ne prosadit.
67'
Troost-Ekong zahrával přímý kop Nigérie z poloviny hřiště. K jeho pobídce se na hranici velkého vápna dostal Iheanacho, který levou nohou minul branku.
66'
Nigérie se hnala do útoku, ale William Troost-Ekong nákopem na levou stranu našel jen hlavu připraveného Ašrafa. Egypt tak získal míč pro sebe.
65'
Salah sprintoval za další přihrávkou za obranu soupeře, jenže tentokrát si obránce v zeleném dresu jeho náběh pohlídal a vypíchl míč do autu.
64'
Po delší době se do zakončení dostala také Nigérie. Ola Aina se jako krajní obránce dostal na hranici velkého vápna, ale projektil levačkou vyslal nad břevno.
63'
Salah na polovině hřiště získal odražený míč, nicméně jeho přenesení hry neoslovilo spoluhráče v červeném dresu.
62'
Ahmad Hegází se na vlastní polovině dostal před Iheanacha a z otočky odkopl míč do bezpečí. Egypt se nadále snaží hrát ofenzivně.
61'
Ramadán Sobhí se natahoval po přihrávce do pokutového území, ale pobídka byla o trošičku prudší než bylo ve skutečnosti potřeba.
60'
Je za námi hodina hry a Nigérie si stále drží těsné vedení. Po změně stran je ale o něco aktivnější Egypt, který se však nedostává do zakončení.
59'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Trézéguet, přichází Ramadán Sobhí.
58'
Kelechi Iheanacho se na hranici velkého vápna dostal k nepřesné rozehrávce soupeře, ale místo střely z první si míč ještě chtěl zpracovat a vůbec nezakončil.
57'
Moses Simon na polovině hřiště přišel o míč a musel se rychle vrátit. Egypťané však slibnou akci nedotáhli až k zakončení.
56'
Ahmad Hegází si dal pozor na rozběhnutého soupeře, před kterého se dostal tělem a nepustil Nigérii do zajímavého protiútoku.
55'
William Troost-Ekong zastavil další útok Egypta a uklidnil rozehrávku Nigérie. I po změně stran pokračuje boj o každý metr trávníku.
54'
Maduka Okoye se musel znovu zapojit do rozehrávky Nigérie. Brankář našel prudkou přihrávkou Sanusiho, kterého uhlídal důrazný Mohamed Abdelmonem.
53'
William Troost-Ekong se jako stoper vysunul do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho přihrávka nesměřovala na nikoho z hráčů Nigérie.
52'
Střídající Ašraf vymyslel centr do pokutového území, ale Maduka Okoye jeho úmysl přečetl a nikým neatakován si hravě dokráčel pro míč.
51'
Mohamed Salah se hnal za přihrávkou na polovinu hřiště, předkopl si míč kolem obránce, ale sám sebe zahnal až k rohovému praporku.
50'
Moses Simon se z levé strany dostal na hranici velkého vápna, ale zakončení přímým nártem se mu vůbec nepovedlo a minulo branku.
49'
Samuel Chukwueze se z levé strany prosmýkl do pokutového území, ale zvolil příliš prudký centr před branku, kde nenašel nikoho v zeleném.
48'
Nigérie zahrávala rohový kop. Na vysoký centr si naskočil Wilfred Ndidi, jenže jeho pokus hlavou skončil vedle pravé tyčky.
47'
Egypt se hned v úvodu druhého poločasu usadil na polovině soupeře. Fotbalisté v červeném jsou aktivní a snaží se dostat do zakončení.
46'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Ahmad Abú al-Futúh, přichází Ajmán Ašraf.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe Nigérie. V první půli jsme však sledovali hodně opatrný fotbal s minimem vyložených šancí. Tu první měl ve 27. minutě Moses Simon, ale levačkou rozvlnil jen boční síť. Skóre se měnilo až po půlhodině hry, kdy se krásně trefil Kelechi Iheanacho. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+3'
45+3'
Ahmad Abú al-Futúh se hnal za kolmicí do pokutového území, kde neustál souboj s obráncem Nigérie. Egypt se prakticky nedostává do zakončení.
45+2'
Wilfred Ndidi na polovině hřiště uspěl v hlavičkovém souboji se Salahem, nicméně podle rozhodčího si pomohl zatažením za soupeřův dres.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Muhammad aš-Šanáví z brankové čáry vyrazil na malé vápno, kde se vrhl pod nohy rozběhnutého Awoniyie a na poslední chvíli míč srazil na rohový kop.
44'
Maduka Okoye se ujal výkopu od branky. Brankář Nigérie poslal dlouhý nákop na pravou stranu, nicméně tam neměl spoluhráče.
43'
Moses Simon se dostal do pokutového území, ale jeho technický pokus směřoval do rukavic gólmana. Muhammad aš-Šanáví si v závěru první půle nemůže stěžovat na nedostatek práce.
42'
Iheanacho se znovu dostal do zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho pokus směřoval do rukavic připraveného gólmana. Muhammad aš-Šanáví ihned rozehrál.
41'
Umar Marmúš sprintoval za nákope na polovinu soupeře, nicméně zpracování se mu vůbec nepovedlo. Vhazovat na polovině hřiště bude Nigérie.
40'
Wilfred Ndidi střílel levačkou zpoza velkého vápna, nicméně jeho dělovka levou nohou skončila vedle pravé tyče.
39'
Aktivní Kelechi Iheanacho se hnal za přihrávkou do pokutového území, ale gólman Nigérie vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic.
38'
Maduka Okoye si dal pozor na sprintujícího Mohameda Salaha, před kterým míč pravačkou odkopl do zámezí.
37'
Moses Simon vhazoval na polovině hřiště. Jeho pobídka směřovala na pravou stranu, nicméně nákopem za obranu spoluhráče zahnal do autu.
36'
Zaidu Sanusi se uvolnil na levé straně, kde utekl obránci a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídka skončila v rukavicích brankáře.
35'
Ola Aina vhazoval na pravé straně hrací plochy a jeho centr skončil na bloku stopera. Fotbalisté Egypta hrají aktivně.
34'
Mahmúd Hamdí poslal nákop z poloviny hřiště na hranici velkého vápna, kde se k míči dral Mustafa Mohamed, ale proti přesile obránců neuspěl.
33'
Egypt se ihned po obdržení úvodní branky dnešního souboje tlačí do útoku. Aktivní Mohamed Salah postupoval sám proti Omeruovi, ale stoper Nigérie míč na poslední chvíli vypíchl.
31'
Nigérie právě vstřelila branku!
Nigérie se dostává do vedení! Hráči v tmavých dresech využili díru v obraně soupeře. Přihrávku na hranici velkého vápna si zpracoval KELECHI IHEANACHO, jehož projektil zapadl do sítě!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Fotbalisté Egypta kombinují s míčem na kopačkách a nikam se neženou. O něco nebezpečnější je zatím Nigérie.
29'
Muhammad aš-Šanáví vystartoval na hranici velkého vápna, kde sebral míč a rozehrál výhozem na levou stranu. Gólman Egypta se snaží zrychlit rozehrávku svého mužstva.
28'
Mohamed Abdelmonem se hnal z pravé strany do ofenzivy, nicméně jeho adýchaný centr skončil v rukavicích gólmana. Zatím sledujeme hodně opatrné utkání.
27'
Moses Simon selhal v první šanci! Fotbalista Nigérie se dostal do velkého vápna, kde zakončil levačkou, ale trefil boční síť.
26'
William Troost-Ekong poslal nákop na levou stranu, kde číhal Omeruo. Centr nigérijského stopera přiletě přímo do rukavic brankáře.
25'
Ola Aina dostal přihrávku na pravou stranu, vyslal přízemní centr do pokutového území, jenže neoslovil nikoho v červeném dresu.
24'
Maduka Okoye vyrazil ven z branky a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Jeho přihrávka mířila na pravou stranu, kde zakročili obránci.
23'
William Troost-Ekong podpořil ofenzivu Nigérie a vydal se na výlet k pokutovému území. Jeho průnik ale skončil defenzivním zákrokem Hegázího.
22'
Zaidu Sanusi vybojoval míč pro Nigérii, potáhl jej vpřed a chtěl vyslat přihrávku za egyptskou defenzivu. Jeho nákop si ale zadáci Egypta pohlídali.
21'
Mahmúd Hamdí si skvěle pokryl míč tělem a Taiwo Awoniyi jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rozehrávat tak bude Egypt.
20'
Mahmúd Hamdí na pravé straně čistým skluzem obral o míč Ainu. Nigérie bude vhazovat. Právě fotbalisté Nigérie jsou v úvodu o něco aktivnější.
19'
Zaidu Sanusi na polovině hřiště vybojoval míč, prošel na polovinu soupeře, nicméně jeho přihrávka skončila u stopera v červeném dresu.
17'
Salah to má zatím vpředu hodně těžké. Egyptský útočník se sice hnal s míčem do pokutového území, ale neměl dostatek podpory svých spoluhráčů.
16'
Zaidu Sanusi se z levé strany dostal do pokutového území, nicméně jeho přihrávku směřující před branku Egypta odkopl do bezpečí Ahmad Hegází.
15'
Trézéguet sprintoval za přihrávkou na hranici velkého vápna, ale brankář Okoye vyrazil na hranici šestnáctky a stačil míč schovat do rukavic.
14'
Wilfred Ndidi předvedl svůj důraz v souboji na polovině hrací plochy, kde se dostal tělem před obránce a uklidil rozehrávku Nigérie.
13'
Mohamed Salah sprintoval za nákopem na polovinu soupeře, ale stopeři Nigérie se egyptskou hvězdu skvěle pokryli a nenechali Salaha zakončit.
12'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Akram Tawfíq, přichází Mohamed Abdelmonem.
11'
Zaidu Sanusi se na hranici velkého vápna opřel do odraženého míče, ale jeho rána skončila na bloku prvního obránce v červeném dresu.
10'
Tawfíq už je zpátky na nohou. Nigérie zatím kombinovala kolem pokutového území, ale nikdo v zeleném dresu nestačil odcentrovat.
8'
Hra je přerušena! Akram Tawfíq zůstává po souboji ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
7'
Moses Simon utekl obránci po levém křídle a dostal se do pokutového území. Hned na jeho hranici mu ale jeden z Egypťanů vypíchl míč.
6'
Mohamed Salah dostal přihrávku na polovinu hřiště, kde se otočil a poslal pobídku do šestnáctky. Umar Marmúš z ostrého úhlu Okoyeho nepřekvapil.
5'
Egypt v úvodu spoléhá na rychlý přechod do ofenzivy. Za přihrávkou na levou stranu spěchal Trézeguet, ale míč mu utekl do zámezí.
4'
Taiwo Awoniyi se po pravé straně dostal do pokutového území, kde chtěl připravit pobídku na značku pokutového kopu, ale spoluhráče nenašel.
3'
Ola Aina táhl útok Nigérie po pravé straně hrací plochy. Jeho akce skončila centrem do pokutového území, ale na hranici velkého vápna zasáhl hned první obránce.
2'
Mohamed Salah dostal přihrávku na polovinu hřiště, otočil se s míčem a chtěl rozběhnout spoluhráče. Defenzivu Nigérie podržel William Troost-Ekong.
1'
Egypt obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Salah sprintoval za nákopem na pravou stranu, ale nedohnal míč na trávníku.
1'

Nigérie: Okoye – Aina, Omeruo, Troost-Ekong, Sanusi – Ndidi, Aribo, Chukwueze – Iheanacho, Simon, Awoniyi.
Náhradníci: Akpeyi, Uzoho – S. Ajayi, Ebuehi, Ejuke, Iwobi, Musa, Ndah, Nwakali, Onyeka, Onyekuru, Sadiq.

Egypt: aš-Šanáví – Fathí, Mahmúd Hamdí, Hegází – al-Futúh, Alnaní, Mohamed, Tawfíq – M. Salah, Trézéguet – Marmúš.
Náhradníci: Gád, M. Subhí – Abdelmonem, Alá, Ášůr, Ašraf, Kamál, Lášín, Sajid, Šeríf, R. Sobhí..
Nigérie

Nigérie také patří mezi adepty na triumf na celém šampionátu. Do dnešního souboje ale vstoupí v roli mírného outsidera. Naposledy ovládla Nigérie africký šampionát v roce 2013. I letos má ve svém kádru zástupce z Premier League. V zadních řadách bude tvrdit muziku Wilfried Ndidi a o ofenzivu se postará Kelechi Iheanacho z Leicesteru. V řadách Nigérie najdeme rovněž jedinou stopu české ligy, jelikož do kádru byl dodatečně povolán Peter Olayinka ze Slavie.
Egypt

Egypt je historický nejúspěšnějším týmem afrického šampionátu. Celek ze severu Afriky už kontinentální šampionát ovládl hned sedmkrát. Naposledy ale Egypt triumfoval v roce 2010. V roce 2017 padl ve finále s Kamerunem. Ještě před startem šampionátu odehrál Egypt Arabský pohár FIFA, kde v souboji o třetí místo padl 0:1 po penaltách s Katarem. Na letošním africkém šampionátu patří Egypt mezi největší favority. Ve svém kádru má pak pravděpodobně největší hvězdu – Mohameda Salaha z anglického Liverpoolu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Afrického poháru národů mezi Nigérií a Egyptem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.