Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Birmingham  - 29. března 2019   21:00

West Brom
West Brom
47' Gayle  • 65' Rodriguez  • 74' Livermore
3:2
(0:1)
Birmingham
Birmingham
7' G. Gardner   • 59' Jutkiewicz
West Brom
Johnstone – Holgate, Dawson, Hegází, Townsend – Brunt, Livermore, J. Morrison (46. Robson-Kanu) – Edwards (72. Murphy), Rodriguez (90.+5 Bartley), Gayle
Bond – Mears, Harper, Johansen
Webb – Venamore, Merchant
The Hawthorns, West Bromwich
26 688 diváků
Birmingham
Camp – Colin, Dean, M. Morrison, Pedersen – Mahoney, Davis (78. C. Gardner), G. Gardner, Maghoma (82. Jota) – Jutkiewicz, Adams (82. Vassell)
Trueman – Harding, Roberts, Mrabti

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:13.
V Midlands derby na The Hawthorns slaví po utrápené první půli nakonec vydřenou výhru domácí West Bromwich Albion. Zápas rozhodla Livermoreova rána z 20 metrů po nedůrazně odvráceném centru a byl to také jediný gól ze hry – hosté dvakrát vedli hlavičkami po rohových kopech, domácí srovnávali také hlavou po přímém kopu a z penalty.
West Bromwich se drží ve hře o postup, poražený Birmingham má nejhorší formu v soutěži a po páté porážce v řadě se mu sestupové příčky zítra mohou přiblížit na pouhé dva body.
90+9'
90+9'
Zřejmě poslední možnost hostů na vyrovnání, ze 40 metrů nakopl přímák do vápna Craig Gardner, ale domácí se zuby nehty ubránili.
90+8'
Žlutou kartu dostává Chris Brunt (West Bromwich Albion). Domácí kapitán ošklivě podrazil rozběhnutého Gary Gardnera.
90+7'
Už je to křeč, hosté nakopávají do vápna jeden míč za druhým, ale jejich hře zcela schází myšlenka či moment překvapení.
90+6'
Hra pokračuje, Pedersenův polovysoký centr do šestnáctky domácí obrana zakopává co nejdále se dá.
90+5'
Ještě taktické střídání v celku West Bromwich Albion: místo úspěšného penaltového exekutora Rodrigueze si pár desítek vteřin zahraje Bartley.
90+4'
Domácí kapitán Brunt je ošetřován přímo na hřišti, nastavení se zřejmě ještě protáhne.
90+3'
Colin naznačil postup do středu hřiště, ale zasekl si chytře míč a odcentroval přes dva hráče, z vápna dostal jeho centr až Hegází. Obléhání branky WBA nadále trvá.
90+2'
Hosté možná zaveleli k závěrečnému náporu. Dawson v šestnáctce výborně vypíchl míč Mahoneymu po přihrávce Craiga Gardnera do šance.
90+1'
Rozhodčí Webb nastaví těžkou uvěřitelných šest minut! Ve druhé půli přitom bylo jen jedno kratičké ošetření a jinak žádné přerušení.
89'
Birmingham se osvobozuje a přenáší hru na útočnou půli, jenže Livermore výborně zapracoval v obraně a je z toho jen odkop od brány hostů.
88'
Přesně na roh velkého vápna si postavil míč k trestnému kopu domácí Brunt, jeho exekuce končí pouze sraženým balonem na roh.
87'
Rodriguez si hezky udělal prostor, přetaženým centrem však adresáta nenašel.
87'
Modrobílé bago pokračuje, hosté jsou psychicky dole a nezdá se, že by ještě dokázali povstat.
86'
West Bromwich drží míč na kopačkách na své polovině hřiště.
84'
Žlutou kartu dostává Craig Gardner (Birmingham City).
84'
Přímý kop hostujícího Mahoneyho uvízl ve strkanici a navíc se Birminghamu píská útočný faul.
82'
Garry Monk, trenér Birminghamu City, využívá dvojnásobného střídání: místo Adamse a Maghomy posílá do hry Vassella a Jotu.
80'
Další nepřehledný závar v přehuštěné šestnáctce nepřinesl zakončení, hosté podnikli rychlý protiútok, ale z 25 metrů vysoko přestřelil Jutkiewicz.
79'
Přímý kop ze strany se ze skrumáže odráží za čáru a domácí si kopnou roh.
78'
Poprvé střídá Birmingham City: ze hřiště míří David Davis, na plac vbíhá Craig Gardner.
77'
Hosté jsou obratem zaskočení a sami se nepřesnou přihrávkou zahánějí do zámezí.
74'
West Bromwich Albion právě vstřelil branku!
Gayle převzal dlouhý pas, zasekl si míč ještě před koncovou čarou a odcentroval. Dvojice hostujících obránců si překážela a Davis jen nedůrazně odhlavičkoval míč za velké vápno, odkud JAKE LIVERMORE propálil vše, co mu stálo v cestě. Konečně gól ze hry a poprvé v zápase vede favorit.
72'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Kyle Edwards, přichází Jacob Murphy.
70'
Mahoney oslovil znovu Jutkiewicze, jenž na rozdíl od 59. minuty tentokrát nezamířil přesně.
69'
Che Adams vytěžil pro Birmingham roh a obrana WBA musí být uvedena do stavu pohotovosti. Z šesti rohů zatím hosté dvakrát skórovali.
68'
Žlutou kartu dostává Gary Gardner (Birmingham City).
67'
Po hlavičkovém souboji a zpětné přihrávce Rodrigueze pálí z 8 metrů nikým nehlídaný Gayle. Naštěstí pro hosty jejich svatyni přestřeluje.
67'
Další standardka pro domácí, hra se stěhuje do birminghamského vápna.
65'
Z pokutového kopu nezaváhal JAY RODRIGUEZ. Brankář hostů skákal na opačnou stranu.
64'
Townsend jesličkami potupil Colina a Mahoney ho už v pokutovém území podrazil. Rozhodčí píská za jeho přestupek penaltu pro domácí, trestný kop z hranice šestnáctky by si ale také obhájil.
63'
Ten se ale vůbec nepovedl, Davisův centr přeletěl hlavy všech hráčů o metr a z opačné strany budou vhazovat hráči WBA.
62'
Dlouhý pas směřoval na Adamse, domácí faulovali a hosté kopou "krátký roh".
61'
West Bromwich je znovu ve stejné situaci, jako od 7. minuty do začátku druhého poločasu. Porážka v derby by mu téměř jistě vzala naději na přímý návrat do Premier League. Domácí drží míč a kombinují bezúčelně na vlastní půlce.
59'
Birmingham právě vstřelil branku!
Góly jsou si v tomhle derby podobné jako vejce vejci. V Anglii narozený vnuk polského vojáka LUKAS JUTKIEWICZ se prosadil v tlačenici při rohovém kopu Mahoneyho a hlavičkuje o zem do horního rohu domácí brány.
58'
Conor Townsend uklízí skluzem nebezpečný zpětný centr zcela volného Jutkiewicze na roh.
58'
Dnešní utkání sleduje 26 688 diváků.
57'
Zpětná přihrávka Robsona-Kanu po zemi mířila přesně mezi dva nabíhající spoluhráče, jednomu šla na paty, pro druhého byla moc prudká.
56'
Townsendův dlouhý aut fotbalisté Birminghamu odpalují až k Johnstoneovi.
55'
Hosté se zahnali za pomezní čáru, vhazuje West Bromwich a Bruntova kolmice okamžitě směřuje na Gaylea. Domácí si aut zopakují už z úrovně šestnáctky.
53'
Po rychlém přenesení hry na druhou stranu si nabíhá do uličky čerstvý Robson-Kanu, ale v těsném souboji nevybojoval roh. Míč šel za čáru od jeho těla.
53'
Birmingham by si rád vzal vedení zpět, Colinův centr však odklidil hlavou Hegází a do brejku míří domácí.
51'
Jutkiewiczova hlavička v ne právě nejpohodlnější pozici směřuje výrazně vedle domácí brány.
47'
17. gól sezóny střílí DWIGHT GAYLE, přesněji řečeno hlavou jemně prodloužil Bruntův přímý kop z chumlu nabíhajících hráčů za záda zkamenělého Campa.
47'
Přímý kop pro domácí ze strany po faulu Pedersena, oceněném žlutou kartou.
46'
Žlutou kartu dostává Kristian Pedersen (Birmingham City).
46'
O přestávce vystřídal West Bromwich Albion: místo Jamese Morrisona nastupuje do hry Hal Robson-Kanu.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 60% – 40%, střely na bránu 0:2, střely mimo 4:2, rohy 4:5, fauly 1:4, ofsajdy 1:0.
Derby klubů z West Midlands, jejichž stadióny od sebe dělí osm kilometrů, zatím přineslo spíše boj než pěkný fotbal. Hosté se hlavičkou po rohu dostali brzy do vedení, které zaslouženě udrželi celý poločas. Na jejich bránu nemířila žádná přímá střela a favorit zatím zůstává herně i výsledkově za očekáváním.
45+2'
45+1'
Dwight Gayle si naskočil na rohový kop až příliš, takže míč místo hlavou poslal ramenem na horní síť, zatímco v bráně skončil místo balonu sám.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
James Morrison vyvezl míč přes půl hřiště a vynikajícím křížným pasem přenesl hru na Holgatea, který sraženým centrem vybojoval pro West Bromwich čtvrtý roh.
44'
Jutkiewicz prodloužil hlavou míč na Mahoneyho, který jeden na jednoho neobešel Hegázího. Egypťan odpálil míč skluzem do zámezí.
43'
Modrobílí z rohu nic nevytěžili, ještě budou vhazovat na levé straně.
42'
Obrana hostů byla rozhozená, domácí útočné trio toho nedokázalo využít a z nadějné akce získalo pouze roh.
41'
Až v závěru poločasu předvedl některý z brankářů první ostrý zákrok. Mahoneyho centr hlavičkoval Jutkiewicz doprostřed brány, kde s jistotou zasáhl Johnstone.
40'
James Morrison patičkou neudržel míč ve hřišti, vhazují hosté.
38'
West Bromwich zůstal u míče a po chvilce měl možnost Edwards, který však při pokusu o střelu z otočky promáchl. Nakonec až Rodriguez přeskočil Pedersena a hlavičkoval vedle brány.
37'
Gayle se položil do centru rybičkou, nedokázal ovšem míč usměrnit k bráně hostů.
37'
Teď už si WBA roh kopne, Edwards hezky uvolnil kolmicí Gaylea a jeho centr uklízí za čáru Colin.
36'
Pedersen udržel krok ve sprinterském souboji s Jamesem Morrisonem a nepovolil domácím ani rohový kop.
35'
West Bromwich odkopává ani ne k půlící čáře, ale zpětný nákop hostů si stahuje ze vzduchu do rukavic Sam Johnstone.
34'
Hosté po rohu zůstali v tlaku a po chvíli si jej zopakují.
33'
Rychlá souhra Birminghamu, po Maghomově uličce se snažil kličkou obejít brankáře Adams a málem mu to vyšlo, kdyby mu v poslední chvíli nedal skluzem nohu do střely Hegází.
32'
Egyptský reprezentant Ahmed Hegází čistým skluzem odebral míč Mahoneymu.
31'
Mahoney se dokázal prosadit a odcentrovat, jenže přímo do Johnstoneovy náruče.
30'
Žlutou kartu dostává Craig Dawson (West Bromwich Albion) za faul na Jutkiewicze.
29'
Znovu hostující Maghoma po pěkné narážečce postupoval do otevřeného prostoru, ve vápně však bez cizího zavinění zavrávoral a skončil na trávníku.
28'
Jacques Maghoma prodribloval podél levé lajny celé hřiště, celou dobu ho však stínoval domácí Edwards a nakonec ho od míče čistě odstavil.
27'
Gayle utekl do volného prostoru na pravém křídle a odcentroval na Rodrigueze, který okopával Colina jako řepu, ale k míči se přes něj neprotlačil.
25'
S menšími potížemi se hosté ubránili, Davis odkopává razantně přes celé hřiště až k brankáři Johnstoneovi.
25'
Trestný kop rozehrál nejlepší střelec domácích Dwight Gayle, míč přizvednutý zdí směřuje za čáru a WBA získává první roh.
24'
Žlutou kartu dostává Harlee Dean (Birmingham City).
23'
Adams udržel míč v šestnáctce a nabil pod sebe Davisovi, který bez přípravy vysoko přestřelil branku Albionu.
22'
Hegázího nepřesností se Birmingham dostal lacino k autovému vhazování u rohového praporku na pravém křídle, jenže Jutkiewicz si nerozuměl s Adamsem a vhazují zase domácí.
20'
Poprvé letí praporek nad hlavu pomezního, v ofsajdu se ocitl domácí Gayle. Rozehrát nepřímý kop běží brankář hostů Lee Camp.
18'
Birmingham celkem snadno přešel s míčem do pokutového území, jenže Jutkiewiczova zpětná přihrávka šla spoluhráčům na paty.
17'
Útočná akce WBA končí bez efektu u brankáře Campa.
16'
Hodně mizerně rozehraná standardka je snadnou kořistí domácích.
15'
Chris Brunt nechal levou nohu za sebou v cestě Adamsovi, což neušlo rozhodčímu, píská se přímý kop proti West Bromwichi.
13'
Pokračuje překopávaná uprostřed hřiště, nikomu se nedaří nic vymyslet na soupeřovu obranu.
12'
Hostující kapitán Michael Morrison přiťukává nakopávaný míč hlavou do náruče brankáře Campa.
9'
James Morrison vedl útok WBA po levém křídle, odcentrovat se mu však nepodařilo.
7'
Série tří rohů nakonec podle starého známého pravidla vedla ke gólu. Ideálně letící centr Connora Mahoneyho poslal hlavou o zem do sítě GARY GARDNER.
7'
A do třetice, znovu se míč odráží za čáru od domácího fotbalisty.
6'
Závar v domácí šestnáctce vedl k opakování rohového kopu.
5'
Hostující Mahoney se uvolnil na pravé straně a jeho pokus z velmi těžkého úhlu vyráží Johnstone hrudí na roh.
3'
Úvod derby je zatím bez šancí, hraje se vyčkávací fotbal.
1'
West Bromwich hraje v modrobíle pruhovaných dresech, Birmingham oblékl žluté dresy a modré trenýrky.
1'

West Bromwich Albion: Johnstone – Holgate, Dawson, Hegází, Townsend – Brunt, Livermore, J. Morrison – Edwards, Rodriguez, Gayle
Náhradníci: Bond – Bartley, Mears, Murphy, Harper, Johansen, Kanu

Birmingham City: Camp – Colin, Dean, M. Morrison, Pedersen – Mahoney, Davis, G. Gardner, Maghoma – Jutkiewicz, Adams
Náhradníci: Trueman – Harding, Roberts, C. Gardner, Jota, Mrabti, Vassell

Rozhodčí: Webb – Venamore, Merchant.
Vzájemná utkání
West Bromwich už čtyři derby v řadě neprohrál, podzimní utkání skončilo na hřišti Birminghamu City 1:1 (26. Jota – 39. Phillips), když domácí Jota tři minuty po úvodním gólu nedal penaltu.

Odveta se v derby West Midlands koná jen o pět mil západněji na stadiónu The Hawthorns, který by měl být na očekávaný šlágr vyprodaný.
Birmingham City (12-14-12, 53:49, 41 bodů, 18. místo) naopak zápasí o udržení, 8 kol před koncem sezóny má v tabulce Championship náskok pěti bodů na sestupové příčky. Loni i předloni se modří zachránili ve druhé lize až v posledním kole.

Pozornější čtenář si jistě povšiml, že nesouhlasí počty vítězství a remíz se získanými body, Birmingham byl totiž potrestán devítibodovým odpočtem za porušení pravidel tzv. "finančního fair-play". Jeho výdaje překročily schválený maximální limit o téměř 10 milionů liber.

Birmingham naposledy zvítězil 26. února, od té doby čtyřikrát v řadě prohrál a dokonce ani neskóroval.
Kanonýrem klubu a třetím nejlepším střelcem celé soutěže je s 21 góly Che Adams.
Fotbalisty West Bromwich Albion (19-10-9, 72:48, 67 bodů, 4. místo) zřejmě po loňském sestupu z Premier League čeká v nižší soutěži ošidné play-off pro kluby na 3.-6. místě. Na druhý Sheffield ztrácejí sedm a naopak na sedmý Preston mají náskok 10 bodů. Poslední dvě kola se klubu z West Midlands vydařila, porazil Swansea 3:0 a jediným gólem vyhrál v Prestonu.
Klubovou tabulku střelců vede s 18 góly Jay Rodriguez, 16 branek nasázel Dwight Gayle.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.